Blackstar Ht-5r Head Ve Combo Modellerine Dikkat!

öncelikle herkese merhaba. Yaklaşık 1,5 yıl önce yorumlarını okuyup mest olduğum black star ht5r amfiyi dore de denedim ve gerçekten amfideki tona aşık olmuştum. (bu benim ilk lambalı amfim oluyor) alma niyetimde olmamasına rağmen kredi kartına taksitle bu amfiye sahip oldum. 6 - 7 aylık bir kullanımdan sonra bir gün çalarken bir ses çıktı ve amfi ne yazık ki çalışmaz oldu. dore ile iletişim kurduktan sonra (yalan yok dore alırken de sorun yaşadığım dönemde de çok yardımcı oldu hepsine teşekkürlerimi iletirim) istanbul da ki servise kargo etmem istendi. Kargo ettikten 3 hafta gibi bir süre sonra amfi onarılmış bir şekilde elime ulaştı. Yalnız üzerinde yada kutuda sorunun neyden kaynakladığı ya da ne gibi parçaların değiştiğine dair hiç bir dokuman bulunmuyordu. Neyse dedim denedim amfiyi sorun yoktu gayet iyiydi. Her şey çok iyi giderken 4 ay gibi bir süre sonra amfinin tonunda bir değişme fark ettim. Tonu sanki daha mekanikleşmişti. Eski tonu alamıyordum. Gitar ve amfi arasındaki kabloları değiştirdim yine aynı. Gitarin tellerini değiştirdim yine aynı. Başka bir gitarla denedim yine aynı. Eski tondan eser yok. Bağladığım metal muff ı çıkarıp gitarı amfiye direk bağladım. Allahım o da ne cıkan ses rezalet. Amfinin üzerinde bulunan ayar düğmeleri neredeyse işlem yapmıyor ses de çok az bir değişime neden oluyor. Oysaki bu amfiyi iyi tanıyorum ilk aldığımda böyle değildi. O kadar dikkatli kullanmama rağmen böyle ikinci bir sorun yaşamam beni gerçekten çok şaşırttı. Bu başlığı okuduktan sonra seri numarasına baktım 2011 ile başlıyor. Fakat ben amfiyi 2012 de aldım. Şimdi merak ettiğim neden böyle bir sorun yaşamakta olduğumdur. Acaba diyorum lambada mı bir sorun var ya da başka bir şeyde mi? Bunu merak ettiğim için yazdım umarım yardımcı olacak birileri çıkar umudundayım. amfiden şu an hiç bir zevk alamıyorum gitar çalmak daha zorlaştı resmen. Eski halinden eser yok. elektronikden anlamıyorum yanlış belirttiğim bir şey varsa şimdiden özür dilerim.

Önceki sayfaları okudunuz mu bilmiyorum ama değişen dirençlerin listesi verilmiş, sadece tahmin yürüterek söylüyorum, eğer malzemelerin deforme olma süreleri farklıysa ki büyük ihtimalle öyledir, amfinizin yeniden bozulan bir devre elemanı var. Ben de 2 yıldır ht 20 kullanıyorum bir problemim olmadı lambalarla, zannetmiyorum lamba sorunu oldugunu. Lambalardan anlayan birisi daha detaylı açıklama yapabilir, Do-re'ye tekrar verme imkanınız varsa mutlaka götürün.

araştırdığım kadarıyla ht1'lerde sıkıntı yok. ama eğer bilen varsa, ht5'lerin sadece bu bahsedilen 2011 serileri mi kusurlu. 2013 serilerinde buna benzer sıkıntılar var mıdır yoksa firma tedbir alıp gidermiş midir. Bu konuda bilgisi olan var mı?

Yedekparca dan para kazanmak icin veya garantisi bittince bozulacak sekilde ayarliyorlar geyikleri herzamanki gibi sehir efsanesi. Biz Turkler pek bir seviyoruz boyle hurafeleri. Bir direncin 2 tane yanma sebebi olur. Ya tasarim hatasindan dolayi dusuk wattajli direnc konmustur veya konulan direnc uretimi hatalidir ve soylendigi wattajda degildir. 2011 serilerinde kuvvetle muhtemel, hatali uretilmis direnc kurbani, cin maliysa artik.

Bu konuda şüphe duyanlar için şunu söyleyebilirim; markadan uzak durmak konusunda ben başarılı olamadım. Yine merak ettiğim stomplarını ve amfilerini denk geldikçe deniyorum, sonuçlarından da memnun kalıyorum gayet. Fakat müşteri ilişkileri konusunda bir revizyona gitmedilerse halen, işte benim bu markaya gıcık olduğum nokta da burasıydı. Maillere cevap vermemek, toplu bir arıza durumu/şikayeti hakkında tüketicilere yönelik bir açıklayıcı hamle yapmamak suyu bulandırıyordu.

Nihayetinde onarımdan döndüğü günden itibaren yaldır yaldır her gün kullanıyorum. Gık demiyor. Boğukluk sorununu da od808 ile gömdüm gitti. Uzun zamandır üzerinde vakit harcadığım bir projede de yine aynı amfiyi kullanacağım. Bence ürünlerinden ziyade firmanın iletişiminden sorumlu dayılardan uzak durmak daha makul olabilir.

Geri