Cem Karaca

Cem KARACA'nın YOL ARKADAŞLARI ve Haramilerden AYHAN YENER!!

Cem karacanın YOL ARKADAŞLARI orkestrasıyla birlikte "Haramiler" Gurubunun solisti "AYHAN YENER"
ilk gün 15 Şubat olmak üzere 5 hafta boyunca her salı günü Taksim YAGA BAR da sahne alacak. Çoğunlukla Cem Karaca parçalarından oluşacak repertuar, hem Cem karacayı anmak açısından hemde kaliteli müzik sevenleri buluşturmak açısından bence gidilmeye değer.. Giriş ücretsiz olacak.. Cem karacayı son 2-3 yılında dinlediyseniz YOL ARKADAŞLARI'nın muhteşem performansını görmüşsünüz demektir.. Bununla birlikte AYHAN YENER'in güçlü sesi birleşecek ve ortaya muhteşem bir müzik ziyafeti çıkacak.. Bu aralar hasretiz kaliteli müziğe... Hepinizi bekliyoruz..

JKellyps demiş ki:
Evet malesef o bir gerçek.. Ancak YOL ARKADAŞLARI orkestrası bize Cem Babanın mirası... Ayrıca Cem Baba AYHAN'ı da çok severdi.. Beraber birçok sahne almışlıkları var... Bende deminki haberi YAGA'ya gidip onları desteklemek için yazdım.. Bence çok doğru bir birleşim.. Bakınız Cem Babanın hiçbir yakınından daha bir haber çıkmadı anma gecesi yapılacakmı nerde yapılacak diye..? Bence Yol arkadaşları ve Ayhan ile Her Salı Cem Babamızı anacağız...
yine kalbimizde andık onu bugün 😢

dun aksam aptal bı tv kanalı unlu popcu cem karaca...dıye bı alt yazı gectı...acayıp sınır oldum ya var mı bole bı komedı sen hayatını ada yaptıgın muzıge cıksın bırısı popcu desın sana...

kötü tabi dün zaten telavizyonda görüp hatırladım cem karacanın acı haberini (ölüm yıl dönümü olduğu)çok kötü oldum bütün gün bir yas vardı üzerimde allah rahmet eylesin

Mahkeme gerek görmediği halde, hala iki tarafta mezarın açılmasını istiyormuş.. Anlamadığım şey, hastanelerde arşivler yok mu ? Bu adam doktora gitmişse ve böyle bir teşhis konulmuşsa bunun kaydı raporu olması gerekmiyor mu ? Herşey arşivleniyor bildiğim kadarıyla, ama demek ki bilmiyormuşum.. Yazık ya. Kazıcaklar adamın mezarını..

bi cok baslıgın sayfaları 30 ları gecmıs,Cem Karaca hakkında yazılanlar,3 sayfayı gecememıs...

Sanırım onu anlatmak ıcın,insan kelıme bulamıyo...

JKellyps demiş ki:
Bu arada YAGA’dan yeni dönüyorum.. YOL ARKADAŞLARI uçurdu ortalığı.. İnanılmazdı, muhteşemdi ve başka söyleyecek söz bulamıyorum.. Taner coşturdu sololarıyla, Aydın "davul böyle çalınır" der gibiydi, Nevzat ise hammond çalarken parmaklarından dumanlar çıkıyordu.. Zafer de bas gitarın hakkını verdi... Ayhan da zaten Cem Babanın şarkılarını süper yorumlayan bir insan.. Başka söze gerek yok.. Bir salı günü de siz dinleyin, inanın pişman olmazsınız.. Bu arada gelen arkadaşlara da teker teker teşekkür ediyorum.. İyi geceler..

sevgili JKellyps bu basliga yazdiginiz onceki mesajlardan ve bundan acikcasi rahatsiz oldum. sanki tamamen reklam amacli. hem de cem karaca uzerinden reklam. lutfen bunu bir saldiri olarak algilamayin. muhtemelen ben oyle anlamisimdir.

Arkadaşım ya yanlış okudun yada haber yanlış... Birinci ağızdan söylüyorum: ŞU AN CEM ABİNİN MEZARININ AÇILMASIYLA İLGİLİ BİR KARAR ALINMADI.. Yani mahkeme şimdilik gerek duymuyor böyle birşeye.. Açılmasına karar verirlerse sana söz beraber yatarız mezarın üstüne açtırmayız🙂

Cem Karaca gibi bir devin forumuna , bu kadar az ilgi gösterilmesine üzüldüm doğrusu 😢 Bunun nedenini merak ediyorum :?: Gençlere bu büyük ustayı nasıl anlatabiliriz, neler yapabiliriz, bunları konuşsak biraz da...Aşırı korumacı tavırlar, şarkılarını kimse söylemesin gibi yaklaşımlar, sadece şu kişi söylesin, diğerleri tu-kaka gibi söylemler ne derece doğru :?:

rezillik bir durum bence..hala 3. sayfada olması Cem Karaca ile ilgili bu kadarmı konuşulup tartışacak şey var dedirtiyor insana ister istemez..bu arada Murathan Mungan için yapılmış albümde peksevgili Cem Karaca'nın Göç Yolları adlı çalışması gerçekten mükemmel olmuş hala dinler dinler gözlerimin dolduğunu hissederim..gruptaki elemanlar ise başlıbaşına mükemmel..kolay gelsin..

evet o şarkıda YOL ARKADAŞLARI çalmıştı.. Ah Cem Abi ah.. çok zamansız gittin.. Bu arada yine reklam olarak anlaşılmasın.. sadece sevenleri buluşturmak amaşlı.. Akşam YOL ARKADAŞLARI ile birlikte Taksim YAGA BAR dayız Cem Karaca şarkıları ile.. Giriş ücretsiz.. Tüm sevenleri bekliyoruz..

Geri