Charvel / Jackson Başlığı

fuckinick demiş ki:
jackson ın da tüm amacı ünlenmektir kesin

orta seviye fabrikasyon modellerine bile pasif manyetik takan bir markadan söz ediyoruz burada.

fuckinick demiş ki:
valla pasif manyetikler canımız milletimiz gibi sabit akım veremeyen elektriksel alt yapısı mafiş ükleler için oldukça sakat. yok sen gidersin amerikada çalarsın o zaman aradaki fark farkedilmeyebilir ama ne yazıkki 210-260 v arası dalgalı dalgalı akımın mevcut olduğu yerlerde pasif manyetik çok stabil değil doğal olarak

ben ltd yi tutmam kimsenin takımlarını tutmam... fanatizme dökmeyin işi bana bunlarla gelmeyin...

-ehuehuehue

fuckinick demiş ki:
jackson ın da tüm amacı ünlenmektir kesin

orta seviye fabrikasyon modellerine bile pasif manyetik takan bir markadan söz ediyoruz burada.

fuckinick demiş ki:
valla pasif manyetikler canımız milletimiz gibi sabit akım veremeyen elektriksel alt yapısı mafiş ükleler için oldukça sakat. yok sen gidersin amerikada çalarsın o zaman aradaki fark farkedilmeyebilir ama ne yazıkki 210-260 v arası dalgalı dalgalı akımın mevcut olduğu yerlerde pasif manyetik çok stabil değil doğal olarak

ben ltd yi tutmam kimsenin takımlarını tutmam... fanatizme dökmeyin işi bana bunlarla gelmeyin...

-ehuehuehue 😆 😀

fuckinick demiş ki:
buradan alacaksanız cort alın, hoş amerikadan alacaksanız bile jackson almayın derim ama paşa gönlünüz bilir

Türkiye ilginç bir yer Ibanez le, Jackson ı gözden düşürme çabası ancak bu ülkede yapılabilirdi zaten. Başka ülkede gülerler adama gidip jemsite a falan yazın böyle şeyleri millet sıkılmıştır zaten gülmeye yer arıyorlar. Ama diyorum ya yurdum havaya sıkma konusunda sınırsız özgür ya; sık sıka bildiğin kadar, inanan birileri çıkıyor işin ilginci sıktıklarınıza. Az kaldı sıra fender ve Les paul severlerde hazırlanın arkadaşlar kore civarlarından ataklar yakında sizleri de vuracaktır. 😆 😆 😆 😆 Sınır yok kore mevzilerinden top atışlarında heryer vurabililir ona göre.

Yakında şunları duyacağız. Abi fender stratocaster in eski havası kalmadı, hele les paul ele bile alınmaz pöhhhhhh iğrenççç nasıl çalıyorsunuz felannn.. 😆 😆 😆 😆

fuckinick demiş ki:

_KehaneTEmre_ demiş ki:
Atalay demiş ki:
fuckinick demiş ki:
buradan alacaksanız cort alın, hoş amerikadan alacaksanız bile jackson almayın derim ama paşa gönlünüz bilir

Ehehehehe 8)

Ya bu türkrockda 5-10 tane cort fanatigi eleman var uzun zamandır sık sık rastlıyorum 😀 komigime gidiyor 🙂 Jackson ile Cort u kıyaslamak komik geldi bilmiyorum bendemi sorun var :roll:

😆 Saygılar...

sana hiçbirşey demiyorum...
cortu tabiiki kıyaslamıyorum ancak az sermayeye alacağın bir jack ancak ölü bir jack olabilir yurtdışında ise eskisi gibi bir iki firma üzerinden yürümediği için işler buradaki gibi at gözlüğünü çıkararısanız ilginç modelleri illaki göreceksiniz yok aksi takdirde takılın jacklerle banane bea

fuckinick demiş ki:
yurtdışında ise eskisi gibi bir iki firma üzerinden yürümediği için işler buradaki gibi at gözlüğünü çıkararısanız ilginç modelleri illaki göreceksiniz yok aksi takdirde takılın jacklerle banane bea

Abi ebaye girip cort diye bir arat, sonra Schecter diye bir arat mesela... Aradaki farkı görürsün. Cort'un yurtdışında özellikle Amerika'da esamesi okunmuyor...

iyi güzel de bu biraz pazar stratejisi ile ilgili berkayım (yanılmıyorsam adın berkaydı?) bir solak olduğumdan dolayı schecter gitarları çok seven bir kişiyim ben de... ancak schecterın gitarlarının sanırım büyük bir bölümünü de cort üretiyor... cort marka olmaktan ziyade hammallığı seçtiyse onların da bir bildiği vardır diyorum bu denli fason üretim yapan şirket az yalnız marka olmaya çalışan çok... cort da bu durumun kaymağını yiyiyor şu an muhtemelen... kim bilir belki bir gün cort da markalaşmayı seçer tekrarlıyorum ben hiçbir gitar markasının hastası değilim çünkü bir solak olarak böyle bir lüksüm yok kim solakları düşünüp adam gibi gitarlar üretirse (ki bu şu an schecter gibi gözüküyor) gönlüm ondan yanadır... bunun dışında bir bağlayıcılığı yoktur

Yine mi şu salak saçma marka kavgası. 10 kere dedim marka yoktur gitar vardır diye. Asıl üzücü olansa burada bilgili olduğunu sandığımız bazılarının da bu kavgaya dahil olması 🙁 Geçin bunları, daha profesyonel düşünün.

rastansaga demiş ki:
Yine mi şu salak saçma marka kavgası.

Ya neden marka kavgası oluyor ki? Biz burda belirli şeyler üstünden konuşuyoruz ve işin içine marka isimleri de bir şekilde giriyor 🙂 Jackso başlığında Jackson markasının başarılı olup olmadığını konuşamayacaksak nerde konuşcaz? Ya da Jackson markasının başarısını konuştuğumuz zaman gitardan anlamıyor mu oluyoruz

rastansaga demiş ki:
10 kere dedim marka yoktur gitar vardır diye.

Bunu okuyunca da içimden, "evet abi, haklısın abi" demek geçti, sonra boşver marka kavgasına devam etmek daha mantıklı dedim 😆

Bu arada bütün bu mesajların arasında yapmak istediğim şeyi unuttum, 2006 model import jacksonlarda eskisine göre yapılan değişiklikleri özetlemek gerekirse;

X Serisi:= Eskiden low profile olan floyd rose, normaliyle değiştirildi. Bu serinin üstünde hala Duncan Designed manyetikler var ve Kvx10 artık floyd rose'lu. Ayrıca renk seçeneklerinde değişiklikler ve eklemeler var.

MG Serisi : Dxmg'de de normal bir floyd rose kullanılacak bundan sonra ve manyetikler emg hz olarak kalacak
DKMG/DKMGT/WRMG'de low-profile köprüler kalıyor ve afterburner devresi gidiyor. Ayrıca manyetikler bundan sonra emg 81/85...

Bütün MG serisinin renk seçenekleri yenilendi ve bazı eklemeler de var...

Pro Serisi:
DK2/KE3/RR3: Low-Profile Floyd bu seride de kalıyor, krom hardware yerine siyah hardware, seymour duncan manyetikler ve yeni renk seçenekleri

SL3: Yeni renkler ve lisanslı floyd yerine original floyd rose

RR5: yeni renk seçenekleri

Ve artık kullanılan köprülerin jt580lp'den bir miktar daha iyi olduğunu söylüyorlar 🙂

abi o değil de hangi amerikan online müzik mağazasına girdiysem dkm2'nin satış fitaı 599-600 civerında geziyor... walla biraz daha biriktirip umuta kargoyla 750'ye falan getirtmek lazım... çok sağlam alet...sd manyetik çok iyi olmuş...

rock-the-boy demiş ki:
abi o değil de hangi amerikan online müzik mağazasına girdiysem dkm2'nin satış fitaı 599-600 civerında geziyor... walla biraz daha biriktirip umuta kargoyla 750'ye falan getirtmek lazım... çok sağlam alet...sd manyetik çok iyi olmuş...

Evet ya kesinlikle, zaten üstündeki duncan manyetikler 100-150 dolar arası eder.. Burdan 600 dolara ikinci el normal bir dk-2 bile alınamıyor o fiyata 🙂

Türkiyede Jackson lay lay lom dan alınır (aslında alınamaz). 2 sayfa kadar geride aynı soruyu baska biri daha sormustu.

Sitede biraz arayınca kolayca bulunabilecek cevaplar için mesaj atmasak...( 5-6 topicte bakıyorum sürekli aynı sorular soruluyor yaziyim dedim artık :? )

fuckinick demiş ki:
...cort marka olmaktan ziyade hammallığı seçtiyse onların da bir bildiği vardır diyorum bu denli fason üretim yapan şirket az yalnız marka olmaya çalışan çok...

fuckinick demiş ki:
...ancak az sermayeye alacağın bir jack ancak ölü bir jack olabilir yurtdışında ise eskisi gibi bir iki firma üzerinden yürümediği için işler buradaki gibi at gözlüğünü çıkararısanız ilginç modelleri illaki göreceksiniz yok aksi takdirde takılın jacklerle banane bea

-Şimdi bişey yazmayayım dedim ama ne alakası var demeden de geçemeyeceğim.Şimdi sony için smd entegre üreten panasonic markası marka olmaktansa hammallığımı seçmiş oluyor?
-Bir de hangi kaç tane "az sermayeyle alınabilecek ölü jack" :? denedinde bu kanıya vardın onu çok merak ediyorum.

-evet sony ile panasonic arasındaki ilişki ile jack ile cort arası ilişki aynı zaten sana da hiçbirşey demiyorum..............................
- aslında az sermayeye ölü jackten ziyade jack alamazsın demem lazımdı haklısın...

Ucuz gitarın kalitesi bellidir amacı bellidir. Pahalı gitarın da öyle. O zaman cebine veya keyfine göre seçersin. Kimse de seni, ne paran var da Jakcson alıyorsun, ya da paran yok ta Cort alıyorsun diyerek yorum yapamaz. yapsa da kime ne. Cort'un hitab ettiği kitle belli, Jackson'un (çok değişik kalite seçenekleri var ama) belli. Açın konserleri seyredin kaç kişi Cort tercih edip çalmış, kaçı başka gitar seçmiş. Neyin derdindeyiz ki? Burası Jackson ile ilgili bir bölüm olunca Jackson severler Jackson tartışıyor. Ondan gayrısı için başka başlık açın.

Geri