Charvel / Jackson Başlığı

Aslında o şeritler eskiden tahtadan yapılırmış (şimdi de öyle olsa gerek :mrgreen: ) ve fret uçlarının gitaristin eline zarar vermesini engellemek amaçlı kullanılırmış. Demek ki zamanında fret uçlarını tam olarak düzgün kesemiyorlardı, ya da törpüleyemiyolardı neden olduğunu bilmiyorum artık... Özellikle de sharkfin varsa bir gitarda binding kesinlikle olmalı bence 🙂

Hatta benim için bir gitarın, bindingli abanoz klavyesi ve sharkfin inlayleri olan bir Jackson'dan güzel olması çooook zor 😀

binding in tarihini de öğrendik ya, bu forumun öğreticiliği hiçbir yerde yok harbiden sağolun varolun 🙂 bence de çok güzel bir olay, hele maple ın üstüne siyah olanı çok hoş görünüyor 😀

400306sl7.jpg

dayanamadım 🙂 oyle güzelki 🙁

Evet binding olayını atlamışım.DKMG'yi o yüzden seçimlerim arasına koydum.Dkmg'de inlayler shark değil işte.Nette alış-veriş sitelerinde belki bindingli üretilen serilerde vardır umuduyla RR3le(transparan mavi + pguard gözüme güzel gözüktü nedense 😆 )KE3'ün bindingileri var mı diye 2 gündür nette aranıyordum.Standart üretiliyorlar ama bir umut işte.Sadece Dkmg ve amerikanlarda var sanırım bu bindingler.Yinede gözüm hep rr3'e kayıyor.

Edt😀oğru haklısın.Bende mgler diyecektim.Aklımdan o anda birsürü şey geçtiği için dkmg çıkmış. 🙂
Edt2:Acı gerçeği öğrenmiş oldum.Diğer bütün japonlarda da var.Tek rr3le ke3te yok.Neden acaba. :roll:

ulan kasadaki o boyayı anlıyorum da manyetikleri nasıl o hale getiriyorlar yahu???

binding için de Berkay(DaveMustaine_64) bi ara klavyedeki kontrolümü artırıyormuş gibi geliyor demişti yanlış hatırlamıyorsam...

Haydaa o anlamda değil.Bende keşke o zamanlardaki gibi kalite olsa Rise of Metal derimde.Zebra desen sert metalci adama ters. 😛

edt:Yok kardeşim zaten alacak paramda.Tamam sustum. 😀 Zebrağğ, barnak izi,vinly kemküm...Belki binding'li gitar ufukta görünebilir.O da plastik çıktı.Birazdan biri çıkıp gitar olmadığını iddia edecek.En iyisi ben hobit inime geri dönüyorum."Frodo tut oğlum." 😛

zebrağğğ değil o yaw parnak izi 🙂

Bir tane harbi zebra desenli gitar biliyorum o da Jackson tarihindeki en iyi işlerden bir tanesi bence,Chris Holmes'e aitti bir zamanlar şimdi berkayın söylediğine göre finlandiyalı dövülesi bir koleksiyoncudaymış.

Geri