Charvel / Jackson Başlığı

Türkiye'den alacaksan vardır daha iyi modeller. Ama gitarın yeterince iyi bir gitar olduğunu söyleyebilirim.. MSN'e eklersen yaptığım 3-5 kayıttı, resimlerdi falan; her türlü soruna yardımcı olurum..

ilk gitarım Bcrıch-platınıum di,

2. gitarim kelly 3 oldu.. japondu. kız gıbıklavyesı vardı hala aklımdadır..

3. gitarım.. japon 93 yapımı yekpare bı RR jacksondu..pro sanırım..RR nınde ayakta calması superdı🙂 fretlerı eskı oldugu ıcın pek tad alamadımklavyesınden

4. gitarım 91 usa Jackson Fusıon dı.. bu gitarında Tonları harikaydı..

5. ve son gitarım. bir adet Soloist 2h..2000yapım..

tüm bu gitarları bı karsılastırma yaptıgımda..

klavye olarak, japon kelly3 klavyesı super rahttı..
soloist ile karsılastırgımızda.. soloisttin telleri pamuk gıbı oluyor..kelly3 braz daha serttı snırım..

tellerı yuksekte tutuyorum soloistte ona ragmen cok rahat 🙂 anlatılmaz yasanır dıyelım..

bcıch ın tonları cok guzeldı.. ama zayıftı tabı..dıst tonlarına herkez hayran kalıyordu...endonezya bı gıtar netıcede o gıtardano ses nasıl cıkıyor dıyolardı.. pembe bı gıtardı forumda farklı resımlerı mevcut gormussunuzdur..

ayakta calımı en rahat olanıda,, RR di..bu kadar uyumlu bı gıtar daha olamaz kanaatındeyım..

bunları söylemeden gecemeıdm😀 alakasız olacak belkı ama nese asıl konuma geleyim...

Soloisti valvestate masrhall bı anfı ıle caldım bıraz..

dırek anfıye bagladım.. Pod ile cok iyi sonuclar alıyorum ama.. dırek anfı tonuu kullandıgım zaman.. sankı anfının gucu yetmıyor Sesi patlatıyor mus gıbı hıssedıyorum..???

gıtar cok mu guclu acaba sorusu aklıma geldı..yada anfımı bozuk..dıger gıtarlarda boyle bsıe olmadı..

daha once tecrube edinmiş olan varsa aranızda benı aydınlatırsa sevınırım🙂

yda bende mı bı dk2eds alsam aslında aradıım sadece saglşam bı agac ve jackson yazısı gerısını nsl olsa hallederım gıtar degıstırmek ıstemıyorum param olursa modıfıye edrım sadee hersı kaldıracak bı agac lazım bana yardımlar ıcın sımdıden saolun

rolandDESCHAIN demiş ki:
yda bende mı bı dk2eds alsam aslında aradıım sadece saglşam bı agac ve jackson yazısı gerısını nsl olsa hallederım gıtar degıstırmek ıstemıyorum param olursa modıfıye edrım sadee hersı kaldıracak bı agac lazım bana yardımlar ıcın sımdıden saolun
Bence al tabi,cok memnun oalbilirsin,köprü manyetiğine tabi upgrade yaparsın cok iyi sonuçlar alabilrsin,sonra single larıda yawaş yawaş değiştirirsin,dk2eds dediğim eds modelin rengi yani.Yanlış anlama orda.
jackson Dk2 dir yani,yanına eklenenler rengidir,ama dk2m ,dk2s gibi biraz farklı modelleri var.Bulabiliyorsan dediğim gibi dk2 al kaçırma 😉

Genel gitar ekipmanı başlığına da attım ama karambole geldi, buraya sorayım bir de :
Jackson wrmg için tremolo kolu aradığımdan daha önce bahsetmiştim. İstanbul'da bulamayacağım gibi görünüyor. Ben de Berkay'ın floyd rose başlığından bikaç siteye baktım, yurtdışından sipariş edeyim diye. Fakat hem hangi site güvenilirdir bilemedim, hem de daha önemlisi, hangi tremolo kolunun benim gitarıma uyacağını anlayamadım. Yardımcı olursanız sevindirik olurum.

Jackson RR1 yada WR1 almayı düşünüyorum sert bi ton istiyorum fakat RR1 serpentskin de çok sağlam duruyo kararsız kaldım yardım ederseniz sevinirim bi de Amerikadan gelicek ne kdr zamanda gelir sizce sağlam bi iş olur mu yani o kdr beklemek vs vs ?

eskişehir laylaylomdan sipariş vericem umarım sorun çıkmaz bi de nomal kasa istemiyorum silverskin olucak sorun çıkmaz umarım

Laylaylomdan sipariş vereceğine göre baya bir beklemeyi göze aldın demek ki, cesaretinden ötürü tebrik etmek isterim seni 😀 RR1'in renk seçenekleri arasında silverskin diye bir şey duymadım ben hiç, emin misin öyle olduğundan? Snakeskin var ama silverskin :roll:

Bir de ne kadara anlaştın mahsuru yoksa merak ettim 🙂

pardon yanlış yazmışım silver nerde çıktı 😀 serpentskin tabi ki ben WR1 için konuşmuştum ama aynı yerden daha önce de Jackson C4A bass aldım ön ödemeli 1500euro dedi RR1 alırken serpentskin olcak o da fiyatı bindiriyo bi de caseini de beraber almayı düşünüyorum fiyat ne kdr olur bilmiyorum Jackson şimdi fuardaymış Nisanın ikinci haftası ürettikleri ürünler ve fiyatları belli olcak tam fiyat aldıktan sonra tekrar yazarım bu arada fiyatı yanlış anlamayın peşin ödemeli fiyatları diğer laylaylomlarla aynı taksitlileri de öyle

Ben serpentskin de duymadım hiç ama, bir link falan var mı gösterebileceğin?

Birde yazında hiç noktalama işareti falan yok herşey birbirine karışmış, bass mı 1500€ yoksa RR1 mi? Bir de case için ayrı para ödeme gafletinde bulunmayı düşünmüyorsundur umarım, case hediye çünkü Amerikan Jacksonlar ile beraber 🙂

RR1 demiş ki:
pardon yanlış yazmışım silver nerde çıktı 😀 serpentskin tabi ki ben WR1 için konuşmuştum ama aynı yerden daha önce de Jackson C4A bass aldım ön ödemeli 1500euro dedi RR1 alırken serpentskin olcak o da fiyatı bindiriyo bi de caseini de beraber almayı düşünüyorum fiyat ne kdr olur bilmiyorum Jackson şimdi fuardaymış Nisanın ikinci haftası ürettikleri ürünler ve fiyatları belli olcak tam fiyat aldıktan sonra tekrar yazarım bu arada fiyatı yanlış anlamayın peşin ödemeli fiyatları diğer laylaylomlarla aynı taksitlileri de öyle

İlk olarak Amerikan Jackson alma olayı şöyle gerçekleşiyor, Jackson bayileri/dealer'ları var. Eğer bunların stoklarında olan bir gitar almak istiyorsan direk alabilirsin istediğin gitarı yalnız Amerika'da bile bir çok mağazada oldukça az Amerikan Jackson stokta oluyor... Neyse buraya kadar ki kısmı seni ilgilendiren kısım değil aslında.

Senin alacağın gitar Laylaylom'un elinde olmayacağı için Laylaylom bir Jackson bayisi olarak sipariş verecek ve senin gitarın Jackson Custom Shop'ında yapılacak, çok büyük bir ihtimalle 3-4 ay beklemen gerekecek bunun için de. Gitarı direk olarak Amerika'daki bir Jackson bayisinden alacak olsan da bu kadar bekleyeceksin, Amerika'daki insanlar da bekliyorlar yani. Gitarın yapıldıktan sonra gitar Türkiye'ye yollanacak, Laylaylom gümrük vs. işlerini hallettikten sonra gitarını alabileceksin.. Bana sorarsan en iyi ihtimalle 6 ay beklersin 🙂 Senin yerinde olsam 2. el bir Amerikan Jackson bulup almaya çalışırdım, Türkiye'den 🙂

Bundan önce Laylaylom'dan Amerikan Jackson siparişi verip de 1 yıl hatta daha fazla bekleyip gitarını alamayan birisini tanıyorum ben mesela :mrgreen:

Geri