Cort gitarlar hakkında

@epimani:
öncelikle söylediklerine ve konuşma tarzına dikkat etmeni öneririm.iyi manyetik nasıl olur a gelince. iyi manyetik sarım sayısı ve sarım kalitesiyle ölçülür.sarımın ne olduğunu biliyorsundur umarım.sarım ne kadar sık ve çok olursa manyetikler o kadar güzel ses verir.seramiğin üstüne sarılan teller genellikle bakırdır. iyi manyetik burdan anlaşılır.

o kadar modelin neden olduğuna gelince:yiğit arkadaşım çok güzel cevaplamış.aynen katılıyorum.senin mantığınla hareket edersek bütün bisküviler aynı neden eti,ülker vs markalar var gibi bir sonuca ulaşırız.bunun ne kadar mantıklı olduğunu otur bi düşün istersen.

Kimin bilip bilmeden konuştuğu sanırım belli oldu.sen portakalda vitaminken ben bu işlerle uğraşıyordum.ayrıca burası kıraathane değil.koçum,gözüm,ciğerim gibi lafları hiç tanımadığın insanlar söylemeni tavsiye etmem.ben bunları biliyorum.bakalım sen ne biliosun.anlat da ilim irfana kavuşalım.eğer bilmiyosan da çeneni sıkı tutmayı öğren.saçma sapan konuşup kendini komik duruma düşürme.

Blackened85 demiş ki:
Clickboy demiş ki:
İyi bir amfiyle powersoundlar kötü bir amfiyle paflardan iyi bi ses verebilir...

tam tersi ben de mg30 ve pod 2.0 var yanında 150 ytllik bir gitar ile markasını dahi bilmediğim bir manyetikten çok tatlı tonlar alabiliyorum, hatta adam gibi çalabilirsem kayıt yapar dinletirim.

peki aynı gitarın yerine ibanez jem taksan ses yine aynı mı kalır.burda konuştuğumuz kötü gitardan iyi ses almak değil.iki gitarı karşılaştırırken ikisini de aynı şartlar altında çalmalısınız.fark kendiliğinden ortaya çıkacaktır.

cmszn demiş ki:
@epimani:
öncelikle söylediklerine ve konuşma tarzına dikkat etmeni öneririm.iyi manyetik nasıl olur a gelince. iyi manyetik sarım sayısı ve sarım kalitesiyle ölçülür.sarımın ne olduğunu biliyorsundur umarım.sarım ne kadar sık ve çok olursa manyetikler o kadar güzel ses verir.seramiğin üstüne sarılan teller genellikle bakırdır. iyi manyetik burdan anlaşılır.

o kadar modelin neden olduğuna gelince:yiğit arkadaşım çok güzel cevaplamış.aynen katılıyorum.senin mantığınla hareket edersek bütün bisküviler aynı neden eti,ülker vs markalar var gibi bir sonuca ulaşırız.bunun ne kadar mantıklı olduğunu otur bi düşün istersen.

Kimin bilip bilmeden konuştuğu sanırım belli oldu.sen portakalda vitaminken ben bu işlerle uğraşıyordum.ayrıca burası kıraathane değil.koçum,gözüm,ciğerim gibi lafları hiç tanımadığın insanlar söylemeni tavsiye etmem.ben bunları biliyorum.bakalım sen ne biliosun.anlat da ilim irfana kavuşalım.eğer bilmiyosan da çeneni sıkı tutmayı öğren.saçma sapan konuşup kendini komik duruma düşürme.

biladerim yanlıs bakarsın sen hadiseye be. benim mantıgımı bi kenara koy alalım seramigi migrostaki seramik kupalarda acayip ton var. saralım üstüne bakırı daha da saralım en sonunda bitsin şimdi iyi ton mu verdi? sen paftaki sarım sayısı ve sıklıgına mı baktında powersndu kıyaslarsın he? powersoundu mu saydın soyle bana bunları bol keseden sallamadan once hem guzel sesi de soyle senin mantıgınla dusunursek paf guzelse emg guzel degil emg guzelse paf guzel degil powersound zaten boktan lan hasta etmeyin adamı adidas nike manyetik cıkarsa onu takacaksınız ha 2008de need for speed hot pickup cıkıyomus acayip tonlar varmıs oyunda hahahaa biskuvitlerin kremalısı olur sadesi olur tuzlusu olur manyetigin de oylesi olur iste paf kremalıysa powersound peynirlidir canım çizi çekti bak hem farklı biskuvileri sayarsın sonrada paf iyi o kotu bu cici ben egleniyorum burda senide sevdim cigerim yaptım kocumm yaptım kotumü yaptım soyle bana

@epimani:

migrostan aldığın seramiklerle bu işin olmayacağını çok iyi biliyorsun.çok merak edersen iki manyetiği de aç, bak,dene. aradaki farkı zaten görürsün.ayrıca bol keseden sallamıyorum.bilerek konuşuyorum.sen ise tamamen polemik yaratmak için,doğru dürüst bir şey bilmeden boş boş konuşuyorsun.benim mantığım paf iyi emg kötü ya da vs değil.yukarıda da söyledim.iki manyetiği karşılaştırıken aynı şartlara tabi tutun.fark kendiliğinden ortaya çıkacaktır.burda konuştuğumuz marka takıntısı değil.iki manyetiğin arasındaki kalite ve ses farkıdır.

eğlenmek istiyorsan lunapark a git.orası sana daha uygun kanımca.forumu böyle konularla meşgul etme lütfen.buraya insanlar polemik okumak için değil bilgi edinmek için üye oluyorlar.ama senin gibi cahil ve saygısızlar forumun içine ediyor.moderatörler siteye üye kabul ederken mümkünse IQ testine tabi tutsunlar.böyle saçmalıklarla uğraşmayalım.

epimani'nin yaşının küçük olduğu yazılarından belli oluyor sen uzatmamalısın bence cmszn.
Ayrıca neden bütün tartışmalar Cort'la ilgili başlıklarda oluyor onu da anlamış değilim.

psionic_ demiş ki:
epimani'nin yaşının küçük olduğu yazılarından belli oluyor sen uzatmamalısın bence cmszn.
Ayrıca neden bütün tartışmalar Cort'la ilgili başlıklarda oluyor onu da anlamış değilim.

Anti-Cort cular Cort a çamur atıyor. Cort-mania lar da ters cevaplar veriyor.olay bundan ibaret 😀 zaten artık polemiklere girmicem uzatmaya gerek yok.yaş konusuna gelince ben de daha 17 yaşımdayım 😀

her manyetiğin ton olarak daha iyi gittiği müzik çeşidi olduğu gibi gitar gövde ağaçlarıda var.yazdıklarım kendi fikrim olduğu için polemik konusu değildir ve görecelidir. poversound denen manyetikler maun gövdede çok karaktersizken ıhlamur gövdede kendini buluyor, en iyi manyetik olmuyor fakat performansını sergileyebiliyor...mesela z42 ile g210 mukayese ederseniz görürsünüz.

biraz başlığa dönmek gerekirse, cort kx-custom kullanan arkadaşlar varsa yorumlarını alabilir miyim? çünkü yakın zamanda ( 1 veya 2 gün) o gitarı almak istiyorum ama washburn x50 pro'yu denediğim de gayet hoşuma gitmişti tonları. Bu iki gitar arasında önerilerinizi bekliyorum...

arkadaşlar hepinize selamlar..geçen gün itibari ile bu siteden de aldığıum yardımla bir cort z44 aldım tonlarından gayet memnunum...ama geçenlerde bir arkadaşla sohbet ederken onun arkadaşındad bu gitardan olduğunı söyledi gidip baktım.manyetikleri crom kaplıydı benimkiler emg.ton olarak aynı geldi bana.bilgisi olan arkadaşlar söylesin o daha üst sınıf bi kalıteyemi sahip.çünki çocuk bana öyle dedi biraz ukalalık yaptı.eski bu bunlar daha kaliteli artık bulamazsın falan .doğrumu yoksa gerçekten boş boğazlıkmı yaptı.cevaplarınızı bekliyorum

kendini ve seni kandırmış o arkadaş. eskidi bunlar bulamazsın ne demek onu anlamış değilim zaten. mighty mite manyetikleri hala satışta. hangi model olduğundan emin değilim ama satıştan kaldırılmadılar sadece gitarlar artık bu manyetiklerle gelmekte. ayrıca manyetikler değişebilir o m m lerden çok daha kaliteli manyetikler de var piyasada. garip bi arkadaşmış.

Arkadaşıma- cort g250 model gitarı almayı planlıyoruz hss dizilimli bir gitar, yanınada marshall 10cd alacagız, giriş seviyesi arkadaşıma göre nasıl gider, tonlar yeterince tatminkar olur mu onun icin- bizim evdede caldı gitarla benim, onu tatmin etmesi lazım bu alacagımız gitarın, cortların ucuz fiyata iyi gitarlar, orta seviye gitarlar ürettiğini biliyorum, yorumlarınız bekliyorum Teşekkürler..

g250 iyi gitardır, arkaadaşının tarzı da önemli. metalci falansa eğer z42den daha memnun kalabilir belki... ama kalite olarak wilkinson köprü kullanması, mightymite manyetikleri nedeniyle g250 çok daha iyidir bence

kx custom güzeldir gerçekten,string thru olması deli bir sustain verir artı manyetikleri de kalitelidir... çoğu marka aletlerin 1000 dolar üstü modellerinde gelecek manyetiklerdir...

BLaCK_MaGiC86 demiş ki:
g250 iyi gitardır, arkaadaşının tarzı da önemli. metalci falansa eğer z42den daha memnun kalabilir belki... ama kalite olarak wilkinson köprü kullanması, mightymite manyetikleri nedeniyle g250 çok daha iyidir bence
Yok metal falan degil tarzı, Blues-rock diyebilirim, ama yinede sert şeyleride sever azda olsa.. Teşekkürler yardımın için 😉

Dostum senin dk-2 ile ben çalsam ondan sonra direk aynısını alırdım, hem çocuğa yazık değilmi çaldırmışsın dk-2yle sonra cort aldırıyosun? 🙂 Ayıp be ayıp 😀

Güzel gitardır memnun kalır G250den arkadaşın, ama marshall almayın derim amfiyi, önce gitarı alın sonra gitarla deneyin abi amfileri bence. İstediğiniz amfiyi alırsınız sonra.. 😉

Abi ilerde alırız işte iyi bir tane ona şimdilik böyle ne yapalım 🙂
bence 10 wattlık amfilerde en iyi marshall 10cd 🙂 valla gayet tonları yeterli geliyor ya arkadşta falan calıyorum sürekli baya iyi .. Tesekkürler tavsiyeler icin 😉

Geri