Dostlar Arası Eğlencelik Sataşma Başlığı

Sen hem Roland Jazz Chorus amfi al, lambalı pedallar diz, bir de bunun forumda havasını yap, sonra "Özdüler bönüü!!".

Ezmedik, editledik, güncelledik. Ezdiğimizi iddia edenler haindiiir, paralelcidiiiiirr!!
😀😀
Hehehe 😀
Rare Roland Jazz Chorus 20
w/
Ibanez Tube King Distortion
Blackstar Ht Dual w/Mesa Boogie 12ax7
Seymour Duncan Twin Tube Classic
in Fil Pedalboard made by @antbalci

Zaaaa 😀 😀

Arkadaşlar, benim gibi adamlar kendin yap projeleri üretmediği zamanlarda forumda itlik ve makara kukara peşinde koşarken, @hackeiommi özene bezene gerçekten faydalı olabilecek nefis bir başlık açmış.
http://turkrock.com/konu/54586/
Bence el birliği ile bir kaç dakikada başlıkta taş üstünde taş bırakmayabiliriz. Ben bu güce sahip olduğumuza inanıyorum gönülden. Şimdi ben başlıkta tranzistor lamba konusunda iki kelam zırvalarım, @izzzyy damlar, oradan birisi ıhlamur mevzusu açar @OsmanBurak gelir. @programci_84 ve @Sarı Kurdele siz de "ton tuşeden gelir"i patlattınız mı tamamdır bu iş.

Sataşma dedik övgü çıktı, eyvellah 🙂
Yanlış başlık altında sözünü ediyorum gerçi ama olsun. Son aylarda forumda seviyenin, ciddiyetin düşmeye başladığı gözüme çarptı. Bu yüzden forumdan kaçanlar, kurban olup banlananlar oldu. Ben de kendimce seviyeyi ciddiyeti yukarı çekmek, forumu eskisi gibi bilgi paylaşım platformuna döndürmek için çabalayan bir iki kişiye destek olmaya karar verdim. Yoksa alım satım da durakladıktan sonra, seviyenin Ultimate Guitar vb. forumların dahi altına düşeceğinden endişeleniyordum. Madem ortada yıllanmış bir forum var, bu forumu yukarı çekmek bilgi arayan insanların faydasına olur.

It's logical i think :vulcan:

@hackeiommi
Abi ilk sayfalarda bi satasma gördüm ıhlamur idi maun idi falan gibi 🙂 aklıma geldi söyliyim sorayım dedim. Okuduğum gördüğüm kadarıyla kızıl agaç yazıyo bi çok pahalı gitarda. Bizim köyde bize ait bitane kızıl ağaç kocaman. Dedeme sordum, dedem ben kendimi bildim bileli o ağac orda dedi (dedem 87 yasında). İmam için ev yapacaklar o evde bizim agacın olduğu yere yapılcak dolayısıyla ağac kesilcek. O ağactan bi tane halka alsam gitar yapımında kullansam sonuç ne olur acaba diye çok meraklandım. O yüzden nacizane bi fikrinizi alayım dedim başlıkta müsaitken 🙂 🙂

@hackeiommi
Abi ilk sayfalarda bi satasma gördüm ıhlamur idi maun idi falan gibi 🙂 aklıma geldi söyliyim sorayım dedim. Okuduğum gördüğüm kadarıyla kızıl agaç yazıyo bi çok pahalı gitarda. Bizim köyde bize ait bitane kızıl ağaç kocaman. Dedeme sordum, dedem ben kendimi bildim bileli o ağac orda dedi (dedem 87 yasında). İmam için ev yapacaklar o evde bizim agacın olduğu yere yapılcak dolayısıyla ağac kesilcek. O ağactan bi tane halka alsam gitar yapımında kullansam sonuç ne olur acaba diye çok meraklandım. O yüzden nacizane bi fikrinizi alayım dedim başlıkta müsaitken 🙂 🙂

Ülkede ağaç kalmamış, imam da ev dikecek başka yer mi bulamamış? Bak, o pahalı gitarlardaki kızılağaçlar Amerika kıtasına, yani farklı bir iklime ve faunaya ait. Sizin imam bence rahat bıraksın o garibim ağacı, yazıktır. Gitsin beş metre ötede diksin evini, o ağaç da gölge vermeye devam etsin.

Teşekkürler hocam 🙂 bizim ağaç karadeniz ağacı elin amerikalı ağacı bizimkinden üstün 😀 lojman icin yıkılıyor birde camii minaresi yapılcak. O sebepten dolayı 🙂 dedem 800 liraya satmış sanırsam ağacı 😀

Haydar Dümen tadında olmuş 😀

Eyvallah, Freudisyen bakış açısının bizim ülkedeki bazı manyakça davranışları gayet iyi açıklayacağını düşünmekteyim zinhar 😀

Teşekkürler hocam 🙂 bizim ağaç karadeniz ağacı elin amerikalı ağacı bizimkinden üstün 😀 lojman icin yıkılıyor birde camii minaresi yapılcak. O sebepten dolayı 🙂 dedem 800 liraya satmış sanırsam ağacı 😀

Satmış mı? Tüh! Kap bir halka, sıcak bir yere koy kurutmaya bak o zaman, ne diyeyim şimdi? 🙁

Eyvallah, Freudisyen bakış açısının bizim ülkedeki bazı manyakça davranışları gayet iyi açıklayacağını düşünmekteyim zinhar 😀

Satmış mı? Tüh! Kap bir halka, sıcak bir yere koy kurutmaya bak o zaman, ne diyeyim şimdi? 🙁
Köylünün biri almış yakacak için 😀kömür kalitesinde ağac yandımı baya gidiyo 😀 bi halkasında 7 8 gitar cıkardı sanırım. Köyde iki tane daha varmış sormuş 🙂 kimin olduğu belli değil tabide memlekete gidince bi gitarlık çalayım ağacın dalından falan 😀

http://turkrock.com/konu/54332/

Elinize emeğinize sağlık. Kolay gelsin.
Furkan'ın da dediği gibi, besleme katında şok bobinine ihtiyaç yok. Ondan kurtulsanız da olur. Taş direnç kullanarak basit bir pi-RC filtresi (47uF - 270R - 47uF gibi) iş görecektir....
... insanlar neden çıkış katından distorsiyon almak veya DF'si ve bas cevabı çok düşük olan tüplü çıkış katı kullanmak ister, anlamıyorum 😀
Şakası bir yana, konu takibimde. Tekrar kolay gelsin.

Tabi olm manyak mısın? Ben de hiç anlamam! Al çıkış katından ya da bahçeli girişi katından, tadından yenmez.
Geçen gün dedik ki taş taş nereye kadar? Kendi beton direncimizi dökmeye karar verdik. Yalnız ince kum yerine mıcır kullanmışız, hayli ağır oldu. Direnç de nereden baksan beş yüz piko farat falan. Bağladık amfiye, böyle ördek vaklaması gibi bi ses. O an anladık taş direnç yerinde ağırdır arkadaş! Taşsa taş.
Tecrübe pınarımdan faydalanmak isteyenler öm. atabilir.
Bu arada şu başlığa da selam çakıyorum:

http://turkrock.com/konu/54674/

Geri