İbanez ve Cort gitarların benzerlikleri/farkları

diyosunuz ki cort yakın fiyattaki ibaneze göre işçilik ve malzeme açısından zayıf ama daha iyi magetik kullandığından tonları daha iyi.bu yüzden cort iyi görülüyo ama 4 yıl sonra elinde kalır deniliyo ama bu elde kalma olayı yalandır YOK BÖLE BİŞE.Arkadaşlar cort x-custom da american basswood kullanır.sorarım size ibanez kaç dolarlık gitarlarında american basswoodu kullanır?ben söliim 2200dolar.peki cort x-cutom ne kadardır?750 dolar... daha ne diiim.bi de x-custom da seymour duncan sh2 sh8 magnetikleri vardır ki bunlar başta dave mustaine(megadeth) ve opeth gibi ünlülerin kullandıkları magnetiklerdir.ve de elime ikisini de alıp çaldım.ibanezin 2200 dolarlık gitarını ve cort x-customu. inanın sustain x-customda 12 saniye daha fazla.ÊEE daha ne diim?

bi de sonradan manyetik değiştirme olayondan bahsediliyo. Arkadaşlar ben les paul a gidip de di marzio taksam nası olur acaba?ya böle bi saçmalık olamaz. bütün kasalar manyetiklere uygun dizayn edilir. sustain dir yankıdır hepsinin içine edersiniz walla sonra eski manyetikleri aramayın...kısaca takılmış bi örnekten yola çıkılarsa olabilir anca..ama bu işi gerçekten bilenlerin yapması lazım...

birader eline bi cort th veya bi cort x-custom al ondan sonra bende diyaloga gir..sizin gibi ibanez alıp da dötüme giren kazığı çıkarmaya uğraşmıyorum.paranız varsa ne ala

Tartışma ilk defa güzel gidiyor derken bu mesajı gördüm.

MOONSPELL_ demiş ki:
diyosunuz ki cort yakın fiyattaki ibaneze göre işçilik ve malzeme açısından zayıf ama daha iyi magetik kullandığından tonları daha iyi.bu yüzden cort iyi görülüyo ama 4 yıl sonra elinde kalır deniliyo ama bu elde kalma olayı yalandır YOK BÖLE BİŞE.Arkadaşlar cort x-custom da american basswood kullanır.sorarım size ibanez kaç dolarlık gitarlarında american basswoodu kullanır?ben söliim 2200dolar.peki cort x-cutom ne kadardır?750 dolar... daha ne diiim.bi de x-custom da seymour duncan sh2 sh8 magnetikleri vardır ki bunlar başta dave mustaine(megadeth) ve opeth gibi ünlülerin kullandıkları magnetiklerdir.ve de elime ikisini de alıp çaldım.ibanezin 2200 dolarlık gitarını ve cort x-customu. inanın sustain x-customda 12 saniye daha fazla.ÊEE daha ne diim?

Maalesef verdiğin bilgilerin tümü yanlış.2003'ten önce Ibanez'in kullandığı tüm ıhlamur ağaçları American Basswood idi ve fiyatları 2200 dolardan başlamıyordu.Şu anda hala kulanıyor olabilirler ama artık cins belirtmeden yazıyorlar.Sh-8'e gelince ne Megadeth ve ne Opeth o manyetiği kullanmadı.Yanlış anlaşılmasın gayet de güzel manyetiktir ama bilgi doğru değil.Sustain direk gitarla orantılı değildir.Bunda yapılan ince ayarlar ve manyetik de çok önemli bir faktördür.Anladığım kadarıyla X-Custom ve X-Th'yi üst model Ibanez'lerle karşılaştırıyorsun ki bu da en büyük yanlışın.

Bilgi birikimine dayanmaksızın körü körüne markayı savunma amaçlı mesajlar kendini hemen belli ediyor.Ne Ibanez delisi olmak lazım ne de Cort düşmanı.Bir de şu Kore Ibanez'lerin Cort fabrikasında üretilme meselesini Cort Ibanez'in sahibiymiş gibi yansıtmazsak daha doğru olur.

Edit: http://ibanez.com/guitars/guitar.asp?model=UV777 Universelerde bile sadece Basswood yazıyor ama bunlarda kullanılan Amerikan ıhlamur ağacıdır.

MOONSPELL_ demiş ki:
bi de sonradan manyetik değiştirme olayondan bahsediliyo. Arkadaşlar ben les paul a gidip de di marzio taksam nası olur acaba?ya böle bi saçmalık olamaz. bütün kasalar manyetiklere uygun dizayn edilir. sustain dir yankıdır hepsinin içine edersiniz walla sonra eski manyetikleri aramayın...kısaca takılmış bi örnekten yola çıkılarsa olabilir anca..ama bu işi gerçekten bilenlerin yapması lazım...

bende üstüne şunu gördüm.. isteyen istediği manyetiği kullanabilir, hangi manyetikle hangi ağaçta hangi neticeyi alacağını biliyorsa bu kimseyi alakadar etmez.. bunu bilmek içinde üstün zekalı olmaya gerek yok..

eğer lafını bilen bir adam olsaydın bende adabına göre cevap verirdim ama şu halde sana verecek tek cevabım bişey bilmiyorsan çok konuşma..

yanlış anlaşılmasın sh2 yi dave mustaine ve opeth kullanıyo sh8 i değil...cort üretimi ibanezlerin hepsinde yani endonezya ve kore mallarında american basswood yok. hellhound sen baya eskide kalmışsın ibanez değişti bilmeden yazanlar her haliyle belli oluyo..japonyada yapılan üst model ibanezlerde american baswood kullanılıyo.evt inatla üst model ibanezlerle cort x-custom ve th ı kıyaslıyorum bunu ben kıyaslamıyorum sadece eline al kardeşim bi gün çal istersen ben sana ikisini de veriyim çünkü ben satıyorum..anlatabildim mi. gel izmire birllikte bakalım..sonra ağzını kim kapatacak ama bilmiyorum...🙂

çok beğeniyorsan kullan kardeşim cort.. o 4 sene sonra elinizde patlar diyen arkadaşlarada benden selam söyle zira ben 4 senede dağılan 150$ lık bile gitar görmedim.. yeterki saçma sapan tartışmalar çıkarıp kafamızı şişirme, ben fikrimi iki satır yazıyla edinmedim iki satırlada değiştirmem..

sinir harbi yaratmanın gereği yok , ben cort çalarım sen ibanez ben cort u severim sen ibanez öle havalı havalı konuşmalara da hiç gerek yok..... önemli olan kişide biter burda zaten fikir alışverişi yapmıyoruz fikir beyanında bulunuyoruz sen s....kinin hizasında devam et.karışan yok.ne ibanezi olanlar gördüm ben. marifet onu kullananda yavrum

bir dakka neden cort evl ile bilmem kaç zibilyon dolarlık ibanezi karşılaştıramıyoruz ki..? 🙂 Bunda bir mantık hatası yok bence isteyen denesin görsün neyin ne olduğunu.. 8)

bakın herkes hemfikirdir ki ibanez firmasının ürettiği japon modeller gerçekten de kalitedir.piyasadaki en iyi gitarlardandır.ama burda anlatmak istediğim gerçekten o fiyata değer mi? bana cort un kötü bi yanını söliiyin diyorum hemen başa bela x-2 ve x-6 bi de g254 gelio. ya adamlar ucuza yapmış yeni öğrenenler alsın çalsın die. ne kötülük var bunda?aslında o gitarları hiç üretmeseydi cort böle bilinmezdi.x-6 şu an dünyanın en çok satan gitarı ve bu yüzden olumsuz yanları cort la birlikte anılıyo...arkadaşlar bana x-custom ın bi kötü yanını söleyin ya... o kadar biliyosunuz söleyin... aslında o da o kadar önemli değil ama ben söliim.floyd rose. beğenmiosan alırsın orjinal bi tane. kaç para olduğu belli.bunun dışında tabiki ibanezle kıyaslıcam. o kadar para verilen bi markaya bu özellikleriyle cort yetişiyosa hatta geçiyosa tabiki ....

Cort gitarların bir çoğunu denedim X2 yi dahi kendi sınıfın da beğendim. Ama Cort u bakkalda beleşemi dağıtıyorlarmış.? Adamlar neticede muadili denilebilecek gitarların 10 da biri fiyatına vermiyorlar..Gitarlar güzel eyvallah. Ama güzel diye kimse Gibson almasın o zaman. Hepimiz Sx süper gibson kasa gitar üretiyor. Abartısızda 10 da biri fiyata, gibson alanlar eşektir diyelim. Lütfen fabrikada aynı banttan bile çıkıyor olsa marka manasının eldeki ürünü tutmakla anlamının bitiyor oldugunu düşünmeyelim.
Gitar gibi hem fonksiyonel hemde yerine göre kişiselleştirilen objenin degerini sadece saptaki yazıya indirgeme saflığına düşmeyelim.

yakko demiş ki:
Cort gitarların bir çoğunu denedim X2 yi dahi kendi sınıfın da beğendim. Ama Cort u bakkalda beleşemi dağıtıyorlarmış.? Adamlar neticede muadili denilebilecek gitarların 10 da biri fiyatına vermiyorlar..Gitarlar güzel eyvallah. Ama güzel diye kimse Gibson almasın o zaman. Hepimiz Sx süper gibson kasa gitar üretiyor. Abartısızda 10 da biri fiyata, gibson alanlar eşektir diyelim. Lütfen fabrikada aynı banttan bile çıkıyor olsa marka manasının eldeki ürünü tutmakla anlamının bitiyor oldugunu düşünmeyelim.
Gitar gibi hem fonksiyonel hemde yerine göre kişiselleştirilen objenin degerini sadece saptaki yazıya indirgeme saflığına düşmeyelim.

+10

yakko demiş ki:

😱 işte bu.. ayrıca sx'in gibson kasalarının üst modelleri cidden müthiş..

sx le gibson ı karşılaştırmak eşeğin cinsel organına niagara bağlamak gibi birşey. bu yaptığınız ibanez cort karşılaştırmasını aşırıya kaçırıyor, komik bence...

sx ile gibson u karşılaştırmak hiçbirimizin haddine değil, sadece yaptığı TAKLİT gitarların üst modelleri iyi diyoruz. kimse burda gibsonla yarışır falan demedi, okuduğunu yorumlayıp öyle cevap yaz istersen fuckinick arkadaşım.

farkındayım öyle yaptığınızın da birbirine (bence) yakın iki markayla birbirinden kalite anlamında dağlar kadar fark olan 2 markayı karşılaştırmanız, ve bunu ibanez-cort karşılaştırmasını yapanlar arasında bir tarafı savunanları takiyye yoluyla dalga geçermişcesine yapmanız bence yakışık alır bir davranış değil

Geri