Mor ve Ötesi

aNaDoLu-Rock demiş ki:
grup icinde fikirlerin sanki biraz carpistigini belkide birbirinin devami olmadigini görebiliyoruz bu sorunu nasil cözebilecekler bilemiyorum özellikle Harun un düsüncelerini yalitabilecegini düsünüyorum.

fikirlerin çarpışması belkide farklı tarihlerde yazılmış şarkıları aynı albüme-albüm konsepti gereği olmalı-koymalarından dolayı gözüne çarpmış olabılır ama insan zamanla buyuyor,fikirleri değişiyor dolayısıyla bırbırlerının devamı olamayabılıyor her zaman....bunun yerıne herkes kendısıne gore bişeyler alsın şarkılardan düşüncesiyle yola çıktıklarını düşünüyorum...ama diğer yazdıklarına katılıyorum...

saygılar

Yönetici Uyar

ısı: Mesaj içeri ği anlaşılmayı güçle ştirecek ölçüde yazım ve anlatım hatalar ına sahip olduğundan yönetim tarafı ndan silinmiştir. "V" yerine "W ya da F" , "Z" yerine "S", "K " yerine "Q" kullanmay ınız ve kelimeler üzerinde gereksiz k ısaltmalar yapmayınız. Kas ıtlı olarak Türkçe'yi yanlış kullanmaya devam etmeniz durumunda siteden at ılacaksını z. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

Ayrıca bknz; http://www.turkrock.com/ftopic28283.html

ThE_MaFFicK demiş ki:
ee neden bu kadar bekleyip daha sonraqi albüme koymuşlar peki ?
parçanın son halini alması bu zamana kadar sürmüş olabilir. Nasıl açıklanabilir bilmiyorum ama bir beste yaptıktan sonra bir şeylerin eksik olduğunu hissedebilirsin ve o zaman o eksikliği hissetmediğin zamana kadar beklersin üzerinde oynarsın ve o zamana kadarda kimseyle paylaşmak istemezsin. En azından ben böyle düşünüyorum.

Bu arada belki daha öncedende sorulmuştur ama bulamadım ben, Harun ve Kerem'in gitarları hakkında bilgisi olan var mı? 😀

bu arada şirket'in klibini izledikten sonra resident evil filmlerini bikaç kez daha izledim ve resident evil 2'yi bir defa daha bitirdim 🙂 bu yaşa geldim, hala o oyunu oynamamı sağladı ya helal olsun. Sayelerinde Milla Jovovich'ede bi kez daha hayran kaldım 😀

ya iyiki varlar ya iyiki bulutsuzluk özlemıde var ya da iyiki duyarlı sanatçı gruplar var!!!abı umrumda dııl ıçten olup olmamaları yada bunu başkalarına kanıtlayıp kanıtlamamak umrumda bıle dııl allah kahretmesın neler yapıolar insanlara lübnanda yooo hatta allah kahretsın çünkü bunu hakedıolar

albüm bilgileri burada. konuk vokal olarak küçük sevgilimde Şebnem Ferah. Birde Ozan Tügen - vokal yazmışlar, o olabilir. Ama nedense ben Burak Güven'e benzettim ya da öyle olduğuna inanmak istiyorum.

büyük düşler / 2006

prodüktör: tarkan gözübüyük
genel koordinatör: can sertoğlu (rakun müzik)

kayıtlar: volkan gürkan (rms/musikraum)
davul kayıtları: volkan gürkan, ulaş ağçe (imaj)
kayıt asistanları: çağan tunalı (rms), murat ergün (imaj)
miks: chris sheldon (assault and battery)
mastering: evren göknar (capitol mastering)

harun tekin: vokal, gitar
kerem kabadayı: davul
burak güven: bas, vokal
kerem özyeğen: gitar, vokal

klavye, bağlama (darbe), vokal: ozan tügen
konuk vokal (küçük sevgilim): şebnem ferah
kaşık (darbe): harun tekin

yaylı aranjmanları (çocuklar ve hayvanlar, büyük düşler): ozan tügen
yaylılar: gündem yaylı grubu

sanat yönetmeni: ali soner
fotoğraflar: fırat erez
kostüm: yeşim aydın
grafik tasarım: tarık özbalkan

darthAquila demiş ki:
Sonu Belli'de vokalist kim acaba? Harun olmadığı kesin de 😀

Burak Güven 🙂
kendisi gruba şehir albümünden sonra katıldı... bırak zaman aksın'da 4 şarkıyı seslendirdi, söz ve beste de ona ait (mucize, tv'deki kız, balıklar, şarkıcı çocuk). gül kendine'deki hidden track 'belgesel' i seslendirdi. dünya yalan söylüyor'da şarkısı olmayınca şahsen hayal kırıklığına uğradım biraz (ki bence dys nin en büyük eksikliği albümde burak güvenin şarkı söylememesidir). büyük düşler'de de sonu belli'yi seslendirip beni baya mutlu etti. ayrıca çocuklar ve hayvanlar'ın sözleri burak güven'e aittir...
bana sorarsanız, burak güven in sesi harun tekin in sesinden çok daha iyi, zaten şan eğitimi falan var burak güven in...

ben bu albumde ilk defa harun un vokalini begendim... grubu sehir albumunden beri dinlerim ve cok severim ama vokal bir turlu yeterli gelmiyordu bu albumde kendini asmıs harun... partideki cıkısları falan cok basarılı... ben harun un sesine alıskın oldugum icin burak ı yadırgıyorum... bırak zaman aksındada vardı soyledigi parcalar ama yinede harun daha farklı onun kadar basarılı olmasa da anlayamadıgım bir yanı var sevdiren...bu arada cocuklar ve hayvanlar da gul kendine doneminde bestelenmis bir sarkıdır burak guven tarafından o da ancak bu albume kondu...

açıkçası bu albümde ben dünya yalan söylüyordan önceki albümlerin havasını buldum fakat o kadarda olumlu yönde değil. Hangi parçayı dinlesem o albümlerden bir ezgi veya bir geçiş, rif, süsleme dikkatimi çekiyor. Albüm başarılı ama bunlar çok dikkatimi dağıtıyor dinlerken. Diyeceksinizki aynı grup, aynı elemanlar, kendi parçalarından tabiiki esinlenebilirler... Evet doğrudur fakat ben mor ve ötesini yenilikçiliğiyle tanıyorum. Her albümü eşsizdi, gül kendine önceki albümlerden bağımsız benzersizdi, dünya yalan söylüyorda parçalar benzersizdi, son albümde durum değişince ben alışamadım, garip geldi. Sanırım bunun nedeni söylediğiniz gibi o dönemde bestelenen parçaların bu albümde yer bulması. (Fazla mı abarttım ne 🙂 )

Geri