Ogün Sanlısoy

krenk demiş ki:
pentagramurat demiş ki:
O GÜN albümü de iyiydi be,bu kadar sert olma.
ne bileyim biraz kalıplardaydı sanki :? aynı türkü motifleri falan ben sevmemiştim...
kendi fikrim hem o gün hem korkma nın üç tadında olduğudur. geçmiş albümlerine kesinlikle laf söylenmemesi gerekir. tarz aynıdır. olaylara yaklaşımı aynıdır. hem yaşından hem de yaşadıklarından ötürü belki de sertleşme belirginleşmiş ve grupta çalışan arkadaşların daha yetenekli olması belki de albümü kusursuz görmemizi sağlamıştır.ama diğer albüleri de aynı güzelliktedir.kaçınız O GÜN albümünden DÜŞMEZ KALKMAZ,SANA DEDİM,KENDİNE GEL i ve KORKMA dan BAŞKOYDUK,TETİKÇİ,OL ÖL,BÖYLEYİZ,KORKMA şarkılarını dinledi. olumsuz eleştiri yapan arkadaşlar hani kalıpların dışına çıkmadı diyenler bence bu bahsettiğim şarkıları dinlesinler. sonra kalıbın dışına mı çıkmış yoksa kalıbın zaten dışındaydı da alanı mı genişletmiş daha iyi anlayacaklar... SAYGILAR..

krenk demiş ki:
pentagramurat demiş ki:
ne bileyim biraz kalıplardaydı sanki :? aynı türkü motifleri falan ben sevmemiştim...

hocam sizlerin derdini anlayamıyorum ben nedir? sivri olmak için mi yazıyosunuz bunları. ya eleştri yapın ama okuyun dinleyin sonra yapın. adam saydım'ı dinlemiş gelmiş çok kötü (ki bence saydım da çok çok iyi bi şarkıydı) müzikteki bu türk olayı nedir yok türküymüş. bizim özümüz ne ya. adam başka napsın onlarla büyümüş hepimiz öyle. hangimiz anne kucağında guns'n roses dinledik hangimizin babası kafa çekerken nirvana dinliyodu. yapmayın etmeyin gözünüzü seveyim. türkülerimiz bizim baştacımız.

o gun'e gelince; o gun bence ogun sanlısoy albümleri arasında hep 1 numara olacak bi albüm. sanmıyorumki ogun onun üstüne bi albüm daha yapsın. kesinlikle müthiş bi albümdü...

ogunkolik demiş ki:
krenk demiş ki:
pentagramurat demiş ki:
kendi fikrim hem o gün hem korkma nın üç tadında olduğudur. geçmiş albümlerine kesinlikle laf söylenmemesi gerekir. tarz aynıdır. olaylara yaklaşımı aynıdır. hem yaşından hem de yaşadıklarından ötürü belki de sertleşme belirginleşmiş ve grupta çalışan arkadaşların daha yetenekli olması belki de albümü kusursuz görmemizi sağlamıştır.ama diğer albüleri de aynı güzelliktedir.kaçınız O GÜN albümünden DÜŞMEZ KALKMAZ,SANA DEDİM,KENDİNE GEL i ve KORKMA dan BAŞKOYDUK,TETİKÇİ,OL ÖL,BÖYLEYİZ,KORKMA şarkılarını dinledi. olumsuz eleştiri yapan arkadaşlar hani kalıpların dışına çıkmadı diyenler bence bu bahsettiğim şarkıları dinlesinler. sonra kalıbın dışına mı çıkmış yoksa kalıbın zaten dışındaydı da alanı mı genişletmiş daha iyi anlayacaklar... SAYGILAR..

bu sözlere tamamen katılıyorum çok güzel özetlenmiş ogün bitane beee 😉

Valla onu bunu bırakın. Bu adam Metin Türkcan sololarını sevmememe rağmen bu albüme mükemmel bi şarkı olan bilmeceyi uçurmuş. Diğer birkaç şarkı var. Şarkı sözlerinde klasik sevgi ayrılık temaları da işlemiyo. Değişik bi herif. Seviyorum Ogün abiyi. Albüm güzel olmuş. Aslında O gün albümü de Saydım dışında başarısız bi albüm değildi. Ama bu albüm daha güçlü. Klip olarak müzik olarak. Valla çarşamba aldığım albümü herhalde 100 kere falan dinledim.

Albümü aldım sonunda...
Hiç bu kadar iyi beklemiyordum...Özellikle vokaller çok farklılaşmış...Çok beğendim...Tarkan'nın elinden geçen hiç bir albümün zaten kötü olacağını zannetmiyorum...

Ancak ''Bilmece'' sanırım gerek kullanılan ''sound'',gerekse sözleri...hatta ve hatta Metin Türkcan'ın gitarı ile beni cidd ciddi çok etkiledi...

Ayrıca bazı şarkılada resmen 80 sonları...90'lı yılları hatırladım...

Güzel olmuş...

Arkadaşlar siz ne düşündünüz bilmiyoum ama eleştiri yapmak için değil sadece herşey daha ii olsun die. Bu albüm kapağında profil resim var ogün sanlısoyun. Çok kötü görünmüyor mu? sahne şovları herşeyi ile olmalı gibi geliyor.

Pus demiş ki:
Arkadaşlar siz ne düşündünüz bilmiyoum ama eleştiri yapmak için değil sadece herşey daha ii olsun die. Bu albüm kapağında profil resim var ogün sanlısoyun. Çok kötü görünmüyor mu? sahne şovları herşeyi ile olmalı gibi geliyor.

albüm kapağı çok güzel...sahne performansıda süper...KISKANANLAR ÇATLASIN... 😀

Geri