Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

pyramind demiş ki:
Medusa durumu anladım. Daha önce de dendiği gibi "kaliteli"(kaliteli olunca ucuz olmuyor malesef, biraz masraf yapmak lazım) bir adaptör üreticisinin, pedallarının toplam amper ihtiyacını karşılayacak kadar çıkışı olan bir modelini seri olarak bölersen bir sorun çıkarmaması lazım. Denediğin adaptörlerin markaları neydi acaba?

Çıkış voltunu ayarlayabildiğin adaptörleden uzak durmaya çalış bir de.

aga seri olarak bölünür mü yaw naptın sen.. parelel yapcan 7 çıkışıda voltaj aynı olacak amper bölünecek ortalama bi pedal 500 mA çekiyorsa 4- 5 A bi power supply olayı rahatlıkla halleder nie bu kadar dert ettniz anlamıyom küçük bi elektronikçiye bile gitseniz bu sorununuzu giderir çok kolay

merhaba benim çok basit bir sorum olacak.
overdrive pedalım var diyelim ve pc ile kayıt yapacam.

kaliteli ses için;

amfiye ihtiyacım olacak mı? yoksa direk pc ye bağlayabilirim pedalı?

amfiye ihtiyacım yoksa, bu sefer güçlü bir ses kartına ihtiyacım olur mu?

eğer amfiye ihtiyacım varsa, amfiyi direk ses kartına bağlayabilirmiyim, yoksa araya başka bir alet sokmam mı gerekir?

kısacası elimde bir overdrive pedalı varsa en hesaplı yoldan, iyi bir kayıt nasıl yapabilirim.

cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkürler

edit: ulaşmaya çalıştığım kalite şu
http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=1204&gid=188
sanırım arkadaş sadece pedalla işi halletmiş, yanlız anlamadığım şey neden analog giriş yapamamış da araya bir pedal daha sokmuş?

edit2: http://www.youtube.com/watch?v=eY38QinqgxU
şu videodaki ses kalitesi mesela kötü, bu tonu zaten amplitube veya guitar rig gibi programlardan alabilirim. direk pc ye bağlarsam böyle bir ses mi çıkar?

merhabalar

steve vainin distortion pedalı(jemini) kullanan ya da deneyen var mı?tube screamer ve ds-1 birleşimi olduğunu okudum.zaten normalde de bu pedalların keeley modlusunu kullanıyor.

ama deneyenlerin düşüncelerini almak daha iyi olur sanırım.gain seviyesi, karakteri nasıldır?

teşekkürler...

hepatit-e demiş ki:
edit: ulaşmaya çalıştığım kalite şu
http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=1204&gid=188
sanırım arkadaş sadece pedalla işi halletmiş, yanlız anlamadığım şey neden analog giriş yapamamış da araya bir pedal daha sokmuş?

GT6 yı sokmasının sebebi ampli ve ya kabin simulatörü olabilir.

Bir tek elindeki pedalla kayıt yapmaya kalkarsan (direk ses kartı vasıtası ile) güzel ton alman imkansız. Mutlaka bir kabin simülatörü ya da amp simülatörü kullanmalısın ki gitar tonun düzgün gelsin. Bu pedalların çoğu sadece dist kaynağı olarak kullanılıyor. Yani ya bir ampli alıcaksın onu mikrofonla kaydedeceksin, ya da saydığın programlardan birinden kabin simülatörlerini açıp elindeki pedalı kabin simülatöründen geçireceksin.
Gitarrig de mesela çeşit çeşit kabinler var. Sen gitarı takıyorsun dist pedalına, onun outundan ses kartının inputuna. Sonra guitarrig i açıp ordan sadece kabinleri açarak güzel ton buluyorsun.

Çok zor değil.

YA BEN DE Bİ AMFİ ALACAM AMA PARA YOK..ANKARADA 100-175E 2. EL AMFİ ALABİLECEÐİM NERESİ VAR?Bİ DE BU ARALIKTA NE ALBİLİRİM?

ornapsen demiş ki:
amp-kabin modellemesi yok denmiş boos me 20 de . Ne işe yarar bu amp/kabin modellemesi.

amfi ve kabin simulasyonu işte.
amfi ve kabin kullanmadan adam gibi ses almaya yarıyor.
rack sistemlerde çok profesyonel olup ayrı olarak satılanları var ama ülkemizde bulmak biraz zor.
analog pedalları preamp olmadan kullanamazsın.cızrtı gibi bir ses verir.
işte amfi kabin simulasyonu bunu dijital olarak modelleyip düzgün bir ses almanı sağlıyor.prosesörlerde çok çeşitli amfi simulatörü var tabi bunlar ne kadar başarılı olur marka ve modele göre değişir.vox ac30 mesa fender tween reverb bassman marshall jcm örnek olarak en çok yapılan simulasyonlar.kabinlerde 1x10",1x12".4x12" .... gibi simulasyonlarla sunuluyor.ayrıca gelişmiş prosesörlerde open closed kabin simulasyonları ve mic pozisyonunu bile ayarlaman mümkün.hatta bazılarında marka model bile seçmek mümkün 😀

Gitarın çok güzel. Bence de yanlış bir şey alıp rezil etme 😛 Ucuz yollu bir çözüm arıyorsan Behringer V-amp 2, az daha çıkarım diyorsan Line 6 Pod 2, yok arkadaş benim param var diyorsan Pod Xt veya Boss GT8 bak derim.

sağol, cihazları inceliyorum. behringer gdi21 i de inceledim . genelde müzik setine falan bağlayacam. sizce bunu alıp birde prosesör bağlasam nasıl olur. boss me 20 mesela..

ornapsen demiş ki:
sağol, cihazları inceliyorum. behringer gdi21 i de inceledim . genelde müzik setine falan bağlayacam. sizce bunu alıp birde prosesör bağlasam nasıl olur. boss me 20 mesela..
ultraG çak sona birde güzel olur 😀 ama gdi21+ me20 iyi olmaya bilir ikiside gürültü yapan aletler ucu uca kaotik bir ses olabilir 😀

😀 bu da kabin simülatörü galiba ,yani hem gdi21 hemde ultra g diyorsun öyle mi? peki bunlar düşük volumlerde iyi performans verir mi ? Evde çaldığım zamanlar sesi kısarak çalıyorum. Bir de bu behringer markasını satan bir dükkan var mı? İstanbulda yani. İnternette bulamadım ben.

ornapsen demiş ki:
😀 bu da kabin simülatörü ,galiba yani hem gdi21 hemde ultra g diyorsun öyle mi? peki bunlar düşük volumlerde iyi performans verir mi ? Evde çaldığım zamanlar sesi kısarak çalıyorum. Bir de bu behringer markasını satan bir dükkan var mı? İstanbulda yani. İnternette bulamadım ben.
abi behringerin satılmadığı yer varmı yav 😀 hacdan gelenler bile yanında okunmuş behringer getiriyor.düşük seste iyi ses verirler merak etme.sansamp ürünlerini incelemeni öneririm gdi21 almadan önce en azından bir fikrin olur kendine uygun bir pedal almış olursun.gdi21 fiyatına göre başarılı bir pedal.tek kusuru biraz gürültülü olması.barda çalarken dd3 ultrag morley bh ve gdi21 kullanan bir arkadaşım vardı gayet güzel tonlar elde ediyordu tabi girdiğin sistemin tona etkiside büyük.

Geri