Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

equalizer ı gitardan hemen sonra koysan.. o şekilde efektleri daha bi' istediğin şekilde çıkan sese uygularsın. belki de yanlış düşünüyorum ama böylesi mantıklı gibi..

ama ozaman gitarın tonunu ayarlamış oluyorum ben distortiondan gelen tonu eq ile oynayıp efektrlerin tonunu değiştirmeyi daha manıklı buluyorum...ama sansamp tan önce mi sonra mı takmalıyım bilmiyorum...

eq yu gitardan hemen sonra koyarsan tonda çok abartı bir değişiklik yapamazsın yani sadece gitarının tonunu değiştirirsin ama eq yu en sona koyarsan tonda çok daha fazla değişiklik yapabilirsin bence en sona koy eq yu. tabi ki bu kişisel bir tercih..

The_Answer demiş ki:
ama ozaman gitarın tonunu ayarlamış oluyorum ben distortiondan gelen tonu eq ile oynayıp efektrlerin tonunu değiştirmeyi daha manıklı buluyorum...ama sansamp tan önce mi sonra mı takmalıyım bilmiyorum...

sans amp tan sonra koy eq dan mixere gir mixerden de ayarları flat yaptırt istersen de az birşey reverb koydur🙂

hayır fark etmez bende en sona delay bağlıyordum. ama şunu tavsiye edebilirim d.i. box al en son onu bağla d.i. box ın XLR çıkışından mixere gir sonuç çok daha güzel olur.

peki teşekkürler.bu arada ben sansamp ı sadece clean ton kullanıyorum. stüdyoya flan götürmüyorum sansampı stüdyoda yakaladığım tonları hiç bişeye ellemeden flat ayarlanmış sansamp clean ile koruyamaz mıyım?

yanlış anlamayın pek anlamıyorum bu işten soru bneimki hani madem biliyon niye soruyon olmasın🙂

stüdyoda kullandığın amfinin clean sesini sans amp tan ayarlayabilirsen koruyabilirsin ama bu flat ayarlamı yakalanır yoksa başka türlü mü o konuda birşey diyemem.

heh işte asıl mesele bu...benim amfiden aldığım clean ton sansamp ı açınca bozuluyor...mesela sans amp clean deyken ve drive kapalıyken metal zone açılınca ses çok kötü oluyor yani kötü değil ama benim tonum değil bu...

kullandığın amfinin karakteriyle sans amp ın karakteri demek ki farklı🙂 sen tonu sans amp ve mt2 bağlıyken ayarla hem mt2 nin üstündeki ayarlardan hem sans amp tan hemde eq dan.

...benim amfiden aldığım clean ton sansamp ı açınca bozuluyor..

amfi clean ton dayken sans amp ı amfiye input tan bağlayıp kullanmıyorsun dimi? o zaman iki tane pre amp kullanmış olursun ve ses bozulabilir.

fx return den bağla diycektim ama yok sanırım öyle bir giriş🙂 aux in olabilir birde insert ü dene🙂 bu arada bu söylediklerim pre amp katı olan gitar amfileri için geçerli. senin amfin ne?

bunun inputuna sans amp bağlama🙂 internetten baktım ''insert return'' diye bir girişi var sen onu kullancaksın pedallarını ard arda bağlayıp amfinin input unu kullanmadan return den giriceksin amfiye. bu şekilde amfinin üzerindeki bass, tiz, gain.. vs. gidi ayarlarıda kullanamiycaksın haberin olsun🙂

teşekkürler yardımların için..geç oldu çok uğraşamadım ama dediğin girişe girdiğimde özellikle wah açıldığında ton çok kötü...yani preampsız direk miksere girsem daha iyi bukadar metedilen gt-2 bu mu yani? yoksa ben mi beceremedim...millet amfi götürmeden süper şeyler yapıyor eğer ben amfimden duyduğum tonu dinleticeksem mixere girince bidaha kimse dinlemez bizi...🙁

herkese selam.ben prosesör alıcam 2. el zoom 8080 buldum ama baya eski gibi herşeyi çalışır durumda sizce nasıl bi alet

Digitech yeni ürünleri rp150 rp 250 rp 350 yi tanıtmışEski serileri olan .rp 100-200-300 e benziyorlar.
http://www.digitech.com/
Usb -amp mixer-sight output gibi yeni çıkışlar eklenmiş.Expension pedalı ,yarış arabalarının gaz pedalına benzemiş.Elektro harmonix-dod-boss-mxr gibi markaların bazı efektleri simule edilmiş.Distortion seçenekleri de artmış.
http://www.digitech.com/products/RP_newpgs/modelcomparison.html
Audio dna 2 cip takılmış.Ama tonundan haberim yok ,bu aletten pek bi ton beklentisi de olmaz herade.

sansamp gt2 ile tri a.c. arasındaki farkı bilen varmı biri programlı tamamda aynı fiyatta ikiside tr. a.c. nin dijital olmasından şüpheleniyorum sansamptan bi lloyd isminde bi yetkiliyle görüştüm hepsi analog demişti ama siizn bilginz< varmı en azından bu aletleri kıyaslayanınız varmı. teşekkürler.

The_Answer demiş ki:
heh işte asıl mesele bu...benim amfiden aldığım clean ton sansamp ı açınca bozuluyor...mesela sans amp clean deyken ve drive kapalıyken metal zone açılınca ses çok kötü oluyor yani kötü değil ama benim tonum değil bu...

Sansamplar başka drive pedallarıyla kullanıldığında çok da iyi sonuç vermiyor yani biraz egoist aletler.Clean'i Sansamp'tan alırım drive için de yanına başka pedal bağlarım derseniz sonuç pek de güzel olmaz hafif bir overdrive falan olmadıkça.Hele ki bağlanan pedal Metal Zone ise sonuç daha da beter olur.Önceden açılan başlıklardan birine arkadaşın biri GT-2 kopyası Behringer GDI-21'de bu sorunun olmadığını yazmıştı.Yani clean için GDI-21, yanında ise bir drive pedalının gayet güzel iş gördüğünden bahsetmişti.Ben denemedim ama sonuçta alet birebir kopya olmadığı için bahsedilen şey mümkü.Denemekte fayda var.

Bir başka çözüm ise clean ton için gitarın volume potunu kullanmak.Yani Sansamp'ın drive ı açıkken çok da ani geçiş gerekmiyorsa işe yarar bir yöntem.

Geri