Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

DreamofStyks demiş ki:
NeroKing demiş ki:
CD input nedir abi?

normal input dan farklı bişey mi?

Evet normal inputlardan ve return/send'den farklı birşey.CD In diye farklı bir giriş var.Tam benim amfilerde aradığım bir özellik tabi processor kullananlar için.

E işte yine belli bişeye ihtiyacın oluo =) o amfiden almam gerekicek düzgün kullanabilmek için o da ayrı bi dert =) sen konserlerde naapıcaksın peki?

NeroKing demiş ki:
DreamofStyks demiş ki:
NeroKing demiş ki:
CD input nedir abi?

normal input dan farklı bişey mi?

Evet normal inputlardan ve return/send'den farklı birşey.CD In diye farklı bir giriş var.Tam benim amfilerde aradığım bir özellik tabi processor kullananlar için.

E işte yine belli bişeye ihtiyacın oluo =) o amfiden almam gerekicek düzgün kullanabilmek için o da ayrı bi dert =) sen konserlerde naapıcaksın peki?

Amfiye ihtiyacımız olmadan zaten "Mixerden aldığımız sesi amfiden nasıl alırız" sorusunu çözmek biraz saçma olurdu ehua 😀

Olaya şöyle bakalım şimdi GT8 ile mixerden aldığı sesi amfiden de bu denli kaliteli bir ses almak isteyen biri zaten amfi alıcak demektir.
Bu bahsettiğimiz MG serileri marshallarda zaten ahım şahım pahalı modeller değil ikinci eli hatta gayet ucuza ve temiz bir şekilde bulunabilen bir amfi.O yüzden zaten amfi alacak biri için extra bir sıkıntı yaşamasına sebebiyet vermeyecektir.
Extra olacak tek şey kanaatimce ve belki bir nevi isteye göre değişebilir fakat bence kesinlikle gerekli olan GT8'in çıkışına bağlayacağımız Ultra-G'dir.Bunun da fiyatı 2.el 90 sıfır 110 YTL gibi bir fiyattadır ama sahnede,amfi+GT8 birleşiminde,kayıtta hayat kurtarır 4x12 kabin sim. özelliği..

Ultra-G'nin daha gelişmiş farkı marka modellerini 500€dan başlayan fiyatlarıyla Satriani kayıtlarında kullanır.

NeroKing demiş ki:
şu Ultra-G olayını aldım dielim girdim stüdyoya Gt-8 ile Ultra G yi seri bağlayıp amfiye mi giriorum?

Aynen öyle yapıyoruz ama dediğim gibi sadece Marshalların MG serilerinde ki input girişinden.GT8'in arkadaki volume master volume düğmesinin de hizası dik olarak aşşağıya bakıyor olucak yani %50.Sesi isteğine göre yükseltip açmayı GT8'den değil amfinin Master Levelinden yaparsın.

Başka amfilerin CD inputunda hiç denemedim o yüzden ben aldığım en iyi sonuç olarak MG diye tutturdum.Yoksa JCM2000TSL'in normal inputunda bile denemişliğim var GT8'i.(iğrençti ayrıca)

NeroKing demiş ki:
Evet ben de Taksimde LA da girdim en son provaya orda JCM2000 var , returnden girdim. felaket bi tondu. Moralim bozuldu prova yaparken. O an satmaya karar verdim zaten.

Demoyu dinle yukarıdaki =)

Birde dur tahmin ediyim aldığın ses sadece tiz ve bass'tı değil mi =) Sanki bütün tonlar aynıymış gibi.

Aldığım ton gaini az olmasına rağmen çok kirli, ve karambole gidio. baslı tonsa süpürge çalışıomuş gibi ses çıkıo tizse de böle sinek vızıltısı gibi, notalar belli olmuo saçma sapan.

Dinledim demoyu eeheh =)

Aynen şey gibi işte Output select Speakers/Headphones dayken Stack veya Combo veya başka bişeye alınca Speaker smilatörü kapanio ya GT-8 ton tizleşio irenç oluo. aynı o mod olmuş.

NeroKing demiş ki:
Aldığım ton gaini az olmasına rağmen çok kirli, ve karambole gidio. baslı tonsa süpürge çalışıomuş gibi ses çıkıo tizse de böle sinek vızıltısı gibi, notalar belli olmuo saçma sapan.

Evet kesinlikle doğru bunun ise tek problemi şundan kaynaklanıyor.Bizim GT8'imizde zaten bir pre-amp var biz bunu kalkıp amfinin inputundan girersek ikinci bir pre-amp daha sokmuş oluyoruz.İki preamp üst üstede sinek vızıltısı tarzında fevkalade rezil bir sese dönüşüyor.

Ya poweramp alıp birde kabin alıcaz ki bunların kaliteli olması gerek.Yada kestirmeden MG30-50-veya 100 alıcaz ohh keyfimize bakıcaz =)

Ben Behringer amfimi satmıştım çok çirkin ton alıyorum diye return/send'den veyada normal inputundan diye ama şimdi param olursa ilk etapta gidip ikinci el bir MG serisi alıcam.

Yani amfiden amfiye hatta amfi girişlerinden amfi girişlerine bile çok büyük bir fark var..

Evet işte dediim gibi insanlar FRFR rig alio. Klavye amfileri alio. Hatta böle öneriolar genellikle Roland Marka Klavye amfileri GT-8 e çok ii uyuo ki zaten aynı firma. Gel Gör ki o amfileri de her yere taşıyamassın. GT-8 öküz gibi zaten. bi de amfi, bi de gitar. geberir kalırsın yollarda =) Araba da almak lazım bi de yanına bunların eheh

Bu şekilde kullanırken stüdyoda geçen günlerde kameraya çekmiştik.Stüdyoda kameradan bile gelen iyi bir gitar tonunu yanımda oturan çocuklar bile farketmişti halla halla el kamerası bu kadar iyi ses alıyomuydu diye =)

Ama CD'yi stüdyoda unuttum yarın gidip alıcam CD'yi senin için bende DVD-Rom olmadığı için arkadaşta küçük bir kısmını normal Mpg'ye dönüştürüp upload edip sana linkini veririm hem izler hem dinlersin =)

power amp. için kesinlikle tech21 power engine serisi çok bomba oluyor arkadaşlar aklınızda bulunsun.sonra istediğiniz gibi bi celestion speaker alıp kabin yaptırırsınız artık tek mi olur 2*12 mi 4*12 mi orası size kalmış.
ama sese en az renk veren power amp power engine diye biliyorum tabi daha pro. şeylerde olabilir 😉

NeroKing demiş ki:
Evet işte dediim gibi insanlar FRFR rig alio. Klavye amfileri alio. Hatta böle öneriolar genellikle Roland Marka Klavye amfileri GT-8 e çok ii uyuo ki zaten aynı firma. Gel Gör ki o amfileri de her yere taşıyamassın. GT-8 öküz gibi zaten. bi de amfi, bi de gitar. geberir kalırsın yollarda =) Araba da almak lazım bi de yanına bunların eheh

Ben amfiyi alırsam evde bilgisayar dışında bir speakerden gitarımın sesini alabilmek için alıcam Marshall MG'yi.Sahnede left ve right için iki tane ultra-g bağlayıp direk sisteme giriyorum zaten yine aynı sesi alıyorum =) Amfi hammalığına son hatta amfi mikrofonlamasından bile daha iyi bir ton (Türkiye şartları için tabi).

jedaynayt demiş ki:
power amp. için kesinlikle tech21 power engine serisi çok bomba oluyor arkadaşlar aklınızda bulunsun.sonra istediğiniz gibi bi celestion speaker alıp kabin yaptırırsınız artık tek mi olur 2*12 mi 4*12 mi orası size kalmış.
ama sese en az renk veren power amp power engine diye biliyorum tabi daha pro. şeylerde olabilir 😉

İşte bencede bu kombineyi yapmaktansa zaten Marshallda genelde Collestion speaker veya o karakterde Speakerlar kullanıyor.Ee adamlar birde bunlara sesi aynen verebilmek için birde CD input yapmışlar özellikle, ayrıca zaten CD inputtan girdiğimiz de poweramp görevide görüyor amfi =) Ee daha ne diye gidip onca masraf yapıyım ki.. 😉

ya serkan abi bi demo koysan şuraya ne güzel olur.
şöyleki gt8 de amfi sim. açıkken kaydet bi bi de sonra ultra-g yi açıp kaydet aynı riff'i olur mu zahmet olmazsa tabi.
şu ultra-g nin gt-8 deki marifetini merak ediorum da 😉

ha bu arada şunu söyleyeyim cd input stereodur ve giriş empedansı farklıdır ama bir power amfinin girşi line in'dir ve giriş empedansı balanslı olur.
marshall mg serisinde celestion kullanmıyor.laney hcm 65 de o fiyat aralığındaki amfilerde.
e ztn sen p.a sisteme giriosan pedalı alma ztn bence evde çalacaksan da hcm 65 falan al üstünde celestion seventy's speakerlar var.

jedaynayt demiş ki:
ya serkan abi bi demo koysan şuraya ne güzel olur.
şöyleki gt8 de amfi sim. açıkken kaydet bi bi de sonra ultra-g yi açıp kaydet aynı riff'i olur mu zahmet olmazsa tabi.
şu ultra-g nin gt-8 deki marifetini merak ediorum da 😉

Yukarıda verdiğim örnek linkten hiçbir farkı olmuyor emin olabilirsin 😉

Geri