Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

ben kill em all albümündeki dist.tonuna benzer bi ton istiyorum.hangi pedalı önerirsiniz?pedal hem soloda hmde ritimde işimi görmeli..über metal nası bi pedal ona güzel diyolar??önericeğiniz pedallarda slayerınki gibi sert dist.verirsede ayrı bi güzel olur..yani kill em all daki tiz dist. ve slayerdaki daha kalın dist. tonunu verebilcek bi pedal varmı?

behringer analogları gördümde bu gün duyduğuma göre boss larla aynıymış fakat bunun yanında behringerlar 50 dolarken boss lar 90 dolar içindeki kart aynı deniyorda bütün o fiyat farkı behringerın plastik bossun metal olmasından mı kaynaklanıyor uzun vadede hangisi daha maküldur bu konuda bi fikri olan varmı acaba madem aynı pedal neden daha pağalı ?

teşekkürler lotion bende bi kaç gün önce digitech in dual bantlı bi compressorunu aldım 😀 alet çok güzel fakat hafif dip gürültü yaratıo gibi bi sebep vermedim 🙁

Vai'ın yeni son kullandığı set. Dediğine göre efektlerde indirime gidip t.c. electronics G-System kullanmaya başlamış.

Diğerleri modifiye Boss DS-1, modifiye TubeScreamer, MXR 90 Van Halen Phaser, Bad Horsie 1, Digitech Whammy Pitch Shifter pedal, elinin altındaki Volume Pedalı Morley kendi signature pedalı olabilir çıkartamadım, bir de ayağının altında var expression pedal falan olabilir bilmiyorum.

Ampli olarak da Carvin VL100 Legacy Steve Vai signature kullanıyor.

steve_g_large.jpg

Selamlar arkadaşlar yazma nedenim belki çok klişe gelebilir ama analog set-up veya line 6 pod xt live arasında çelişkide kalmam, kenarda pod xt live alıcak kadar bi param var bikaç pedalda satıcam ama pod xt live beklentilerimi karşılarmı karşılamazmı diye sıkıntıya giriyorum, bir yandanda analog set-up ta aklım,biliyorsunuzki analog olayının bir sonu yok analog set-up ve line 6 pod xt live ın her ikisinide kullanmış denemiş biri varsa lütfen bana yardımcı olsun şimdiden çok teşekkürler.

Başta tap tempo farkı var. DD6'ya koymuşlar, pedala basılı tutup tekrarlanacak zamanı kendin belirliyorsun. Güzel özellik.

İkincisi, DD6'nın ses kalitesi daha yüksek.

Üçüncüsü, dd6'nın delay süresi daha uzun.

Geri