Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

arkadaşlar sansamp gt2 le tri ac arasında ton açısından ne fark var...

bu soruyu sormadan önce bu sitede baya bi arama yaptım iki pedal hakkındada çok güzel yorumlar yapılmış özellikle sahne için tri ac çok ideal deniliyor ama gt2 alanlarda gayet hallerinden memnun ama asıl merak konusu şu
bu iki alet birbirlerinin tonlarını verebiliyormu??
yani gt2 nin tonlarını tri ac dende alabilirmiyiz

eyvallah...

Arkadaşlar heavy metal riffleri için yazdığınız tonda reverb ve delay kullanıyo musunuz?Ben kullanmadığım zaman sesler daha seçilebilir oluyo?Sizde de öyle mi?Her nota ayrı ayrı geliyomuş gibi oluyo ve bu istenen bişeydir 😀 ..Soloya geçecekken mutlaka delay ve reverbü aktive ediyorum onlarsız çok kuru oluyo :roll: Sizin bu konudaki tutumunuz nedir?Sevgiler-saygılar

The_Scorpions demiş ki:
Arkadaşlar heavy metal riffleri için yazdığınız tonda reverb ve delay kullanıyo musunuz?Ben kullanmadığım zaman sesler daha seçilebilir oluyo?Sizde de öyle mi?Her nota ayrı ayrı geliyomuş gibi oluyo ve bu istenen bişeydir 😀 ..Soloya geçecekken mutlaka delay ve reverbü aktive ediyorum onlarsız çok kuru oluyo :roll: Sizin bu konudaki tutumunuz nedir?Sevgiler-saygılar

Ritim çalarken ikisini de kapatmak daha iyidir benim zevkime göre... Soloda reverb yerine delay'i tercih ederim... O da çok uzun olmaz...

merhabalar

önceki sayfaları okumaya zamanım olmadı.belki çok soruldu ama kusuruma bakmazsanız bende soracağım.
250ytl bütçem var prosesör almak istiyorum.tarzım heavy metal,thrash metal,classic rock bazen blues vb. boss metal zone kullanıyorum.
birde digitech yeni model prosesörler çıkarmış şimdi almayıp onların türkiyeye gelmesini mi beklesem?

gogostar demiş ki:
Bunların dışında MXR ZW-44, DOD YJM308 için de iyi şeyler söyleyenler var...

Boss'ların bazı overdriveları ve DS-1 booster olarak kullanılabilir...

Benim tavsiyem true bypass olanlara öncelik tanıman olur... Bu arada booster'ların transparana yakın olanları iyi kabul edilir, zevk renk meselesidir...
Merhaba gogostar. baska bi arkadasa yazdigin yaziyi okudum ve 1-2 sorum olacak.tabi konuyu bilen diger arkadaslar da cevap verirlerse sevinirim,fazla bilgi goz cikarmaz 🙂

oncelikle Dod yjm 308 over drive pedali almak istiyorum.boost olarak kullanmayi dusunuyorum.gerci hic kullanmadim belki boost degil devamli acik olarak kullanirim pedali ritm calarken de.ama alma amacim boost olacak.senin bilgin nedir? o bahsettigin "iyi soylentiler" nedir aciklayabilir misin biraz?

ikinci sorum ise boss ds-1 sahibiyim. yukarda boost olarak kullanabilecegini soylemissin arkadasa.ben boost olarak beceremedim ritm icin kullaniyorum cunku bana biraz soft bi pedal geldi.yani ne tonlari cok guclu ne de overdrive olarak kullanilabilirligi.yanlis anlasilmasin alet kotu demiyorum sadece bi boss mt-2'ye gore cok soft. dolayisiyla boost olarak kullanirsam da sanirim tonum gucsuz kalacak,bendler ciliz cikacak.
bu konudaki dusuncelerin nedir?

son sorum ise Dod yjm 308 ve Boss ds-1'i sen olsan nasil kombine ederdin? ben ds-1'in ustune yjm 308 ile boost uygulamayi dusunuyorum.ne derece saglikli olur? veya baska bi alternatif kullanim yaratilabilir mi?

+bonus soru 😀
bu ikilinin yanina Cry Baby 535Q beni paklar mi, tadindan yenmez mi, cok muhtesem olur mu,eser gecer miyim, ton manyagi olur muyum? 😛

tesekkurler 🙂

*basta dedigim gibi sordugum bu sorulari bilen diger arkadaslarda cevap verirlerse daha cok bilgi edinmis olurum.

Ben denemedim o pedalı... 🙂 Fazla yorum yapmayayım...

DS-1'i de boost oalrak kullanamadığını belirtmişsin, soft diye de tabir etmişsin... Zaten booster'ın softu makuldur... Drive'ı kısarsın, volume'ü açarsın... Booster'ın hadisesi budur, drive'ı açarsan çamur elde edersin... Sevdiğin ton çamur ise daha sert bir pedal deneyebilirsin... 😀

DS-1 ve YJM308 kullansam önce DOD'u sonra Boss'u bağlardm, distortion'ı Boss'tan alırdım...

535Q sadece ayar imkanı fazla olan bir pedal... GCB-95 de yeterli gelebilir belki... Keza 535Q'nun ayarlarını çalma esnasında kontrol edemiyorsun... CryBaby seviyorsan seni CryBaby paklar...

herkese merhaba. önceki sayfaları okudum özellikle 535q ve gcb95 arasındaki farkı içeren yerleri ancak true bypass teriminin anlamını çözemedim forumda nereden öğrenmem gerektiğini de bilmiyorum.ayrıca drive'ı boost edebilmek için ritmdenfarklı olarak bir equalizer pedalından bir solo tonu ayarlayıp yanındaki ses seviyesini biraz açmak makul mudur?yoksa bir overdrive ya da booster mı gerekir?

Geri