Sahte Gitarlar

o ADAM farklı bi tip. bence müzikle pek alakası yok. yani şöyle diyeyim kendisini hız için geliştirmiş ömrü boyunca. aldiği eğitim cart curt v.s. onunla alakalı. yani zaten götümü de yirtsam olamam da bu saatten sonra. her şey ufaktan başlıyor. katarsis in dediği ancak yeni başlayan solaklar için geçerlidir bu arada. yani zaten bilmeyen bir insan ayni zorluklari çeker farklı eller kullanırken. ancak bazı teknikleri oturtmuş sabit kollu insanlara sol çal, sağ çal demek cidden saçmalıktır.​

işin gırgırındayım zaten 🙂 ama sağ el sol el muhabbetinde haklısın bu saatten sonra ne kadar kassan başladığın el kadar iyi olamaz.

Bu ilan bayağıdır var. Adam ilanda da oynama yapmadı hiç. İlanın ayrıntılarında gitarın toplama olduğu, orjinal bir Gibson LP olmadığını belirtiliyor. O yüzden "replika" da denilen "sahte gitar" kategorisine girmiyor.

Şahsi görüşüm, satıcının ilanda gitarın replika olduğunu belirtmesinin, aletin replika kategorisine girmemesini sağlamaz. Sapında Gibson, truss-rod kapağında Les paul Custom yazıyor, yani bir replika. Ha adam modifiye etmiş, ilan detayına da yazmış neyin ne olduğunu. Satıcı iyi niyetli olabilir ama gitar sahte bir Gibson'dır bence 🙂. Hani bozuk süt satarsın, satarken de "benim sütüm bozuk" dersin, ama o süt düzelmez, onun gibi 🙂 Neyse önemi yok zaten 🙂

Şahsi görüşüm, satıcının ilanda gitarın replika olduğunu belirtmesinin, aletin replika kategorisine girmemesini sağlamaz. Sapında Gibson, truss-rod kapağında Les paul Custom yazıyor, yani bir replika. Ha adam modifiye etmiş, ilan detayına da yazmış neyin ne olduğunu. Satıcı iyi niyetli olabilir ama gitar sahte bir Gibson'dır bence 🙂. Hani bozuk süt satarsın, satarken de "benim sütüm bozuk" dersin, ama o süt düzelmez, onun gibi 🙂 Neyse önemi yok zaten 🙂

Bunu daha önce tartışmıştık da bendeki son düşünce şudur.. Yazdıklarında haklısın fakat buda adamla dalga geçilecek bir durum değil.. Belkide o şahıs orjinal olduğunu düşünerek aldı, replika olduğunu bilerek satıyor.. Yani ilandan gördüğüm kadarı ile satıcının profiline baktığımda bu işin ticaretini yapmıyor.. Yani hani çokda aman dikat arkadaşlar bu gitar sahtelik bir durum yok..

Satıcı da bir miktar kandırılmış bence 😀

kandırılmış olamaz, çünkü gitar bolt on 🙂 her şey ortada, bilinçli bir şekilde toplamış, her şeyini açık açık yazmış, bir sorun yok. ancak insanlar gitar toplayıp neden kafasına gibson yazar onu hala anlayabilmiş değilim.

Alet orjinal.. Biraz bakındım internette.. Normalden daha ince gövde diyorlar ama fiyatına göre mükemmel aletlermiş.. Kötü yorum vereni görmedim.. E bayde bir kaç adet var da buy out olanı yok o yüzden fiyat hakkında bir şey diyemem.. Fakat şu anda 200$ civarı devam ediyor arttırmalar, lakin daha günler var bitmesine..

adam ilanın altına replika değildir diye eklemiş. seri no'nun fotosunu istemek lazım.
yeni eklemiş onu. gerçi günümüzde replika gitarlarda da seri numara var. yani klonlama yapılıyor çok rahat. o yüzden inandırıcı gelmiyor. 1000 TL'ye gibson mu olur diyor insan. Hemde melody maker falan fişman değil yani, olsa anlayacağım da.

Alet orjinal.. Biraz bakındım internette.. Normalden daha ince gövde diyorlar ama fiyatına göre mükemmel aletlermiş.. Kötü yorum vereni görmedim.. E bayde bir kaç adet var da buy out olanı yok o yüzden fiyat hakkında bir şey diyemem.. Fakat şu anda 200$ civarı devam ediyor arttırmalar, lakin daha günler var bitmesine..
ama klavye üzerindeki inlayleri bir garip değil mi?

Geri