Sevilen/sevilmeyen reklam filmleri...

• Konuyu açan Konuyu açan SOAD
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ya mavi jeans'e hiç yakıştıramadığım bir reklam yayınlanıyor eskiden güzel reklamlar yapan bir markaydı ne oldu anlamadım hayatımda izlediğim en saçma sapan reklam diyebilirim
"ay malı deme george aynı malı deme " bu nedir ya :twisted:
Öte yandan başka bir jeans markası olan levi's ın reklam konusunda nekadar başarılı olduğunu söylemeye bile gerek yok son olarakda shakespeare'in bir yaz gecesi rüyası isimli eserinde bir sahne canlandırılmıştı tek kelimeyle harika !

Cornflakegirl demiş ki:
ya mavi jeans'e hiç yakıştıramadığım bir reklam yayınlanıyor eskiden güzel reklamlar yapan bir markaydı ne oldu anlamadım hayatımda izlediğim en saçma sapan reklam diyebilirim
Öte yandan başka bir jeans markası olan levi's ın reklam konusunda nekadar başarılı olduğunu söylemeye bile gerek yok son olarakda shakespeare'in bir yaz gecesi rüyası isimli eserinde bir sahne canlandırılmıştı tek kelimeyle harika !
ikisindende nefret ediyorum ama özellikle şu bir yaz gecesi rüyası allah kahretsin içine etmişler ya adam rap yapıyor ya bazı şeyleri böylemi öğreticez biz millete

denoktabenokta demiş ki:
bu arada harbiden bu aynı malı deme corc ne demek ya,varmı bilen?
o biraz nostaljiye dönüş;eski bi mavi jeans reklamını hatırlatıyolar tekrar ünlü bir markayla rekabet ediyomuş mavi jeans reklamdan anladığımız bu ve corçtan yola çıkarakta sanırım amerika;adamlar aynı malı bizden daha ucuza satıyolar aynı malı corç derken danışmanmıdır nedir patron aynı malı deme corç aynı malı deme diyodu(ikisininde adı corçtu bu arada)ve reklamda şöyle bitiyodu ''bu türklerde çok oluyorlar artık''mavi jeans te ewet çok oluyoruz diye bitiriyodu

Cornflakegirl demiş ki:

noktasina kadar katiliyorum 😛

mavi jeans'in bahsi geçen ilk reklamı çok güzel bir projeydi bana göre.iyi düşünülüp tasarlanmış bir reklamdı.

iddia'nın son reklamı da çok hoşuma gitti.sahilde iddiaya girip yarışan iki eleman var(biri gayet atletik,diğeri ise tam tersine toplu biri).atletik arkadaş gayet rahat bir şekilde,diğer arkadaşla dalga geçerek koşuyor.diğeri ise elemana yetişeceğim diğe abandıkça abanıyor.yarışın bittiş noktası olan ağaca gelindiğinde atletik arkadaş önüne bakmak yerine diğer elemana bakarak koştuğu için ağaca giriyor ve iddiayı tombul arkadaş kazanıyor(buraya kadar hoş).eleman galibiyet sevinciyle coşarken birden gökten toplar yağmaya başlıyor 🙂
sevgiler...

mini couperin son reklamıda hoş.spor bi nascar arabası tam gaz geliyo.duruyo ve üzerinden maketi çıkartıyolar ve altından mini couper çıkıyo.
tuborg biranın reklamındaysa adam bira içiyo.karşısındada bi kadın oturuyo ama kadın çok çirkin.adam birayı her yudumlayılında kadın seksileşiyo ve en sonunda bira bitiyo ve kadını eski halinde görüyo.tabi adam dumur bi vaziyette kalıyo.

cansu_09 demiş ki:
Cornflakegirl demiş ki:

noktasina kadar katiliyorum 😛
kesinlikle bende 🙂

cola turkanın son reklamına iyice gicik kaptım ya neymiş de emrah yücel ankaradan çıktı hollywood un en iyi afiş tasrımcısı ooldu cola turka 18 ayda bimem kaç eve girdi sırf milliyetçi ayığına yatıyorlar ya

Ben şunuda anlıyamıyorum; Türkiye'nin kolası gibi lanse ediliyor. ama en pahalı 2 ithal kola markasıyla aynı fiyata satılıyor. Bu nasıl bir milli koladır yani? hemde Coca cola veya Pepsi kadar güzelde değil üstelik.

Birde şunu unutmayalım arkadaşlar;
Reklamlar için yapılan harcamalar tüketiciye yansıtılıyor. yani bir nevi, bu sevdiğimiz ve sevmediğimiz reklamların masraflarını biz karşılamış oluyoruz.
Ancak, reklamına göre değil, kalitesine göre ürün seçmeye özen gösteriyorsanız o başka. Ben şahsen buna dikkat ediyorum.

Ayrıca reklamı yapılan ürün çok satıldığında, tüketiciyi ödüllendirip fiyat indirmeleri gerekirken, çoğu zaman tersi oluyor.
Zaten bu "talep arttıkça fiyat artar" kuralı, fırsatçılık ifade eden bir anlayıştır.
Bunu piyasanın genelini esas alarak söylüyorum. yoksa, üreticiler hep fırsatçı olur manasında demiyorum elbette.

piyasanın kuralları haline geldi bu durum.
zaten reklam ne içindir?bir şeyi alacağın yoksa da sana bir şekilde aldırabilmek içindir.piyasanın gerçekliği bu.
tabiki ürünün tanıtıldığı reklama bakılarak değil,kalitesine bakarak alınmalıdır,reklam sadece tanıtıcıdır ve günümüzde de çok iyi iş çıkardıklarını söylemek isterim.alacağımız yoksa da alıyoruz yani 🙁
saygılar...

Birde profilonun yeni sloganı çok hoşuma gitti "Bu bakışlara başka kim dayanabilir" kadir inanırın geçerken herşeyi sallayıp yıkması izlemesi zevkli yaratıcılık ürünü güzel bir reklam bence 😉

orda fikir fena değil de...

Kadir abim olmamış oraya 🙂
Yaş geçmiş artık...
Olgun ve yakışıklı kavramının ötesine geçmiş artık...Dede moduna girmiş 🙂

sürekli bir koşuşturmanın içinde olmaktan reklam bi yerde dursun televizyona bile bakamıyo insan ama bu arz talep meselesi reklamlarla traj yükseliyo nekadar iyi reklam okadar iyi satış.çünkü insanlarımız artık birilerinin gelip onlara ürünü ballandıra ballandıra anlatmasını bekliyo artık iyiyi deil süslenmiş sözlerle tanıtılan ürünleri seçiyolar.kalite deil ambalaj etkiliyo bizi.ama gerçekten çok iyi çalışmalar var.ben bir araba reklamına bayıldım araba robot oluyo.manyak tı yaa.neksel dans ediyo o öle

denizkizi demiş ki:
ya passatın reklamı çok hoş olmuş wolsvogenin reklamlarını hep sevmişimdir...
benim de aklıma "peugeot"un son reklamı geldi.
hani peugeot sahibi olmayanlar sürekli kaçıyorlar ya peugeot'lardan.çok güzel olmuş.en iyi sahne de karşıdan gelen arabanın karşılaşmamak için tarlaya girmesi bence.çok akıllıca bir reklam!
sevgiler...

Geri