Thomann'dan Alışveriş

30 Euro'ya kadar olan tüm EU dışı siparişleri kabaca 2 katı fiyata geliyor, düz hesap yapmışlar. 3 Euro'ya Free Shipping bir şey alacaksan -ki imkansız, en ucuz kargo 8 9 Euro-, 6 Euro ödeyeceksin.

Neden? Çünkü haşmetmeaplar öyle istedi.

İngiltere'den bakan ithal edince ses yok,
Çin'den telefon kılıfı alınca aauww!

Vay ben böyle devri devranın izzet-i ikramına vergi vereyim..

Yurt dışından alışveriş yaparken uygulanacak olan vergi muafiyeti limiti 150 Euro’dan, 30 Euro'ya düşürüldü.
Avrupa Birliği ülkelerinden doğrudan gelmesi halinde yüzde 30 diğer ülkelerden gelmesi halinde yüzde 60 vergi

Sen kimsin ki ey orta direk vatandaş Almanya'dan ürün alıyorsun? Türkiye'den alacaksın, fırsatçı kazıkçı esnafa ve tabii ki de bana kazandıracaksın, sen kim köpeksin bir ürünü ederi fiyatıyla alıyorsun? Seve seve fazlasını ödeyeceksin, çünkü siyasal islam ve ekonomistlik bunu gerektirir!
Solo Music Ankara bana biraz sevinmiş gibi mi geldi:

Dosyalar

• Screenshot_20240806-165136_Instagram.webp
    Screenshot_20240806-165136_Instagram.webp
    1.4 MB · Gösterim: 173
Son düzenleme:
Solo Music Ankara bana biraz sevinmiş gibi mi geldi:
Şu paylaşımın altına o kadar çok şey yazılır ki...
O ithalat vergisini biz müşteriler zaten ödüyoruz satın alırken hem de fazlasıyla. Bu konu forumda da diğer distribütör mağazalar üzerinden sayfalarca konuşuldu. Ama sen yıllardır bu işi yapıyosun, bilmem ne kadar markanın distribütörüyüm diyorsun ama kargoda hasar almış ( yada hasarlı gönderilmiş) ürünün arkasında durmayıp yok alici, tomancı yazıyorsun üstelik aynı zihniyetin kaleminin imzasıyla yasakladığı platformdan bağlanıp kitlene ulaşarak bu sevincini paylaşıyorsun. O ali, toman dediği yerler ürün kargoda hasar alsa bile dünyanın bir ucundan iade, değişim kabul edip veya ürün sende kalsın para iadesi yapayım derken sen kargoda olmuş hasar deyip geçiştiriyorsun. Sevinir tabi.

Adam paylaşımı yaparken şunu da düşünmüyor. Kendisi gitar satmıyor ama uygun fiyata thomann dan gitar alıp onun modifiyesi için insanlar belki o gitara verdiği para kadar belki fazlası senden parça alıyor, bakımı için modifiyesi için götürdüğü luthier senden parça alıyor... Onu da etkileyecek ileride ama o kapasitede bi düşüncesi yok. Neyse kim neymiş bu zamanlarda çıkıyor.

Geri