Thomann'dan Alışveriş

Selamlar, thomann'den 2 adet monitör almayı düşünüyorum, zuhalden ucuza gelirse eğer. 570€ toplam fiyatı var ve toplam 20kg ağırlıktalar.
Yaklaşık fiyat olarak kargoya ve gümrüğe ne öderim? Mail attım ama alışveriş yapmış birisinin yardımı çok daha iyi olur 🙂

Kargo 30 kiloya kadar sabit, 30 euro. 30 kilo sonrası ticari kargoya girer, uğraşırsın, masraf edersin, değmez. Alış verişi yaparken bir %18 VAT indirimi olacak Thpmann'dan, onu da burada gümrük vergisi olarak ödeyeceksin. Toplamda yine aşağı yukarı 600 euroya mal olacak monitör.

Kargo 30 kiloya kadar sabit, 30 euro. 30 kilo sonrası ticari kargoya girer, uğraşırsın, masraf edersin, değmez. Alış verişi yaparken bir %18 VAT indirimi olacak Thpmann'dan, onu da burada gümrük vergisi olarak ödeyeceksin. Toplamda yine aşağı yukarı 600 euroya mal olacak monitör.
Zuhalle pazarlık yaparken koz olarak kullanacağım, inmezlerse thomanndan mecbur 🙂

31 kg dan fazlasını thomann yollamiyor abi zaten dhl sınırı da 32 kg dı sanıyorum.

Sakın! Hiç karıştırma Thomann falan, insanı bilgi verdiğine pişman etme akşam akşam. Bir, öyle bir pazarlık etmeye kalkarsan dükkandan büyük ihtimal kovarlar, daha önce başka bir yerde şahit oldum. İki, kimse de bir daha bir şey getiremesin diye ayak oyunu yaparlar.
Yok hocam thomanndan demeye kalmadan "git oradan al" derler zaten. %20 indirim yapıyorlardı bir ara, yurtdışı fiyatlarıyla %25 fark var, çok kar ediyorlardır, biraz zorlarım sadece, parayı nakit vermem durumunda inmezlerse de yurtdışı fiyatlarıyla ciddi fark olduğunu söyler çıkarım. Bakalım şans birazda.
Pazarlıksız sg yi doreden 2600 e almıştık, Zuhal 3300 isterken. Satıcının ruh hali malesef, ineceği son fiyatı söylememek zaten işlerinin %35 i 🙂
Teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için.

Est. Yine de yurtdışı falan da demeyin. Sevmiyorlar o muhabbetleri, alerjileri var ki kendilerince haklılar. Onlar da biliyor fiyat farklarını şunu bunu. Sen yap pazarlığını, olmazsa Thomann senin 🙂

Arkadaşlar 3-5 kuruş fark olduğunda lütfen garanti hizmetleri ve arızalı ürün gelme durumunda anında hızlı değişimler için kendi firmalarımızı tercih edin. Ama bi mikrofon burada 2000 tl olup da thomann'da 1000 lira ise bu riski alabilirsiniz, thomann da birebir değişim yapıyor ancak arada geçen kargo süreci 1 aydan az değil. Sadece fiyata bakıp firmaları da harcamayın, arayıp pazarlık edince zaten thomann'a yakın fiyatlara veriyorlar merak etmeyin.

Abi paketlerde ve valizlerde 32 kg sınırı var, insanlar taşıdığı için ve sağlık açısından taşınması da sakıncalı olduğu için böyle bir sinir koymuşlar uluslararasi taşıma kurallarına.

İnsan sağlığı ne la? Bizim hocalar iki okur üfler ondan sonra ton taşır sırtında bizim cemaat. Hem çok fazla iş güvenliği, insan hakları bunlar Allah'ı gücendirir 😀

ARkadaşlar merhaba , thomann den 43euro ücretli ve shipping i 30euro olup totalde 75 euro gibi bir rakama gelen tıonepros eşik almak istiyorum.. Ödemeyi paypal ile yapacagım.... Ürün sorunsuzca evime kadar gelirmi ? gelirse ücret verecekmiyim ek olarak ? diğer yandan gelip gümrükte takılma olayı olurmu , ve ürün almanyadan ne kadar sürede tr ye gelir bunu ogrenmek istiyorum..

Teşekkürler şimdiden..

Gümrük mevzuatında kargo ücreti hesaplanmaz. Ürün de muafiyet sınırında olduğu için kapına dek gelir. Almanya'dan buraya çabuk - 3-4 günde- geliyor ama burada dağıtım ağır. İki haftaya dek çıkabilir süre.

Geri