Thomann'dan Alışveriş

abiler şuna kimse cevap vermedi,

şimdi bir gitar birde amfi alsam Thomann dan, gitarada %20 ötv ekliyorlar mı gümrükte? öyle oluyorsa amfi almim.

aynı kutuda gelecekler büyük ihtimal ondan merak ediyorum böyle birşey olurmu diye.

Son düzenleme:
En son gitarda ötv yoktu. Bir de amfi ile gitarı aynı kutuya koyacaklarını sanmıyorum, eğer amfi ufak cep amfisi gibi bir şey değilse.

koca büyük kutuda yolluyorlar bildiğim kadarıyla, onun içine gitar kutusu + ne aldıysanız koyuyolar diye biliyorum, Vox vt20x amfi alim diyordumda, 1200 liraya geliyor kdv + ötv, burada 1700 küsür lira.

ama olurda gitarada ötv geçirirlerse diye korkuyorum.

koca büyük kutuda yolluyorlar bildiğim kadarıyla, onun içine gitar kutusu + ne aldıysanız koyuyolar diye biliyorum, Vox vt20x amfi alim diyordumda, 1200 liraya geliyor kdv + ötv, burada 1700 küsür lira.

ama olurda gitarada ötv geçirirlerse diye korkuyorum.
Hocam şehrinizi bilmiyorum ama bu linkten ilinizin gümrük müdürlüğünü arayıp sorarsanız içiniz rahat eder diye düşünüyorum.

Kaynak: Ana Sayfa

İyi günler dilerim.Bu yazın sonunda thomann'den harley benton dc 600vi model gitarı almayı düşünüyorum.Lakin daha önce yurt dışından böyle büyük çaplı bir alışveriş yapmadım.Aklıma takılan bir kaç şey var.Yardımcı olabilen birisi olursa çok sevinirim.

Gitar için sadece %19luk bir kdv mi ödeyeceğim yoksa ekstra bir vergi çıkar mı?

Ankara'da oturmaktayım.Kargo nasıl işleyecek gitar ülkeye girdiğinde başka bir gümrüğe mi gider yoksa Ankara'daki gümrüğe mi gelir?Ankara'daki gümrüğe gelmezse ne yapmalıyım?

Thomann'e ödemeyi bankadan para transferi şeklinde yapabilir miyim?Kredi kartım yok.

Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

Ürün eğer faturası üstündeyse kapına(verdiğin adres) kadar gelir. Gümrük vergini nakit olarak ptt görevlisine öder ve ürününü teslim alırsın. Gitar için şu an gümrük vergisi %18 olması lazım. Yukarıda bir arkadaş bahsetmiş e-faturayı seçmeyin diye ona dikkat et. Ürün pakedinin üstünde fatura olmazsa seni gümrüğe çağırırlar kredi kartı ekstreni, e-faturayı ve ödeme sayfasının ekran görüntülerini isteyebilirler buna dikkat et.
Ödemeyi banka yoluyla yapabilirsin ama swift için 20-30 dolar masraf çıkar muhtemelen.

Ürün eğer faturası üstündeyse kapına(verdiğin adres) kadar gelir. Gümrük vergini nakit olarak ptt görevlisine öder ve ürününü teslim alırsın. Gitar için şu an gümrük vergisi %18 olması lazım. Yukarıda bir arkadaş bahsetmiş e-faturayı seçmeyin diye ona dikkat et. Ürün pakedinin üstünde fatura olmazsa seni gümrüğe çağırırlar kredi kartı ekstreni, e-faturayı ve ödeme sayfasının ekran görüntülerini isteyebilirler buna dikkat et.
Ödemeyi banka yoluyla yapabilirsin ama swift için 20-30 dolar masraf çıkar muhtemelen.
Çok açıklayıcı anlatmışsınız.Teşekkürler yardımınız ve zaman ayırdığınız için.

thomann siparişimi bugün kargoya vermiş, toplam 15kg ağırlık varmış, 1 tane gitar 1 tanede amfi. o kadar ağır olacağını bilmiyordum, gümrüğe çağırmazlar umarım. Dhl mi getiriyor şimdi kargoyu kapıya kadar yoksa ptt mi ona kafam takıldı biraz.

Selamlar,

Bu başlıkta daha önce tartışılmıştı sanırım ama yine sormak istiyorum çünkü fiyat farkı daha da açılmış sanırım son tartışıldığından beri.

BOSS Katana 100 almak istiyorum (aslında 50 işimi görüyor ama FX Loop da istiyorum). Bir süredir ikinci el bakıyorum ama bulamadım, bayramdan sonra artık sipariş edeyim diyorum.

TR'de bulabildiğim en iyi fiyat 3,291 TL: Boss Ktn-100 - n11.com
Thomann'da kargo ve vergi hariç 1,645 TL: 🎸 Boss Katana 100

%18 + %20 vergi ile 2329 TL ediyor kargo hariç. Kargo 195 TL etti 2524 TL. 767 TL fark var.

Bu durumda Thomann'dan almak çok daha mantıklı gibi. Hesabımda yanıldığım bir nokta var mı? Thomann'dan almak mantıklı mı sizce?

Teşekkürler.

Selamlar,

Bu başlıkta daha önce tartışılmıştı sanırım ama yine sormak istiyorum çünkü fiyat farkı daha da açılmış sanırım son tartışıldığından beri.

BOSS Katana 100 almak istiyorum (aslında 50 işimi görüyor ama FX Loop da istiyorum). Bir süredir ikinci el bakıyorum ama bulamadım, bayramdan sonra artık sipariş edeyim diyorum.

TR'de bulabildiğim en iyi fiyat 3,291 TL: Boss Ktn-100 - n11.com
Thomann'da kargo ve vergi hariç 1,645 TL: 🎸 Boss Katana 100

%18 + %20 vergi ile 2329 TL ediyor kargo hariç. Kargo 195 TL etti 2524 TL. 767 TL fark var.

Bu durumda Thomann'dan almak çok daha mantıklı gibi. Hesabımda yanıldığım bir nokta var mı? Thomann'dan almak mantıklı mı sizce?

Teşekkürler.

Yanıldığınız nokta thomann ın türkiyeye göndermemesi.

galiba gönderiyor ancak 98 dolar kargosu var.

Yanıldığınız nokta thomann ın türkiyeye göndermemesi.

galiba gönderiyor ancak 98 dolar kargosu var.

Neyi göndermiyor tam olarak, BOSS ürünlerini mi? Blackstar HT-5R MKII düşünebilirim belki eğer öyleyse.

TR'ye gelen ürünlerde bile fiyat farkı o kadar çok ki acaba ne kaçırıyorum diye merak ediyorum. Kim neden TR'den alır bu fiyatlara?

Geri