Turkrock Sinema Kulübü

21 Jump Street - Çerez komedi. Jonah Hill oynuyor. Yalnız elemanı takdir ettim, öyle bir zayıflamış ki yarısı gitmiş. Tankard'dan Gerre'yi görmüştüm daha önce bu kadar zayıflayan... Liseden sonra polisliğe adım atan, sonrasında genç görünümlerine istinaden uyuşturucu satılan bir liseye gizli görev şekli öğrenci kılığıyla sızdırılan iki arkadaşı anlatıyor. Esasında vasat bir film diyebilirim ama tuvalette bir kusma sahnesi var orada gözümden yaş geldi.

Yorum ilgimi cekti, filmi izledim. Oldukca begendim. Vasat yazinca klasik ikinci sinif amerikan komedi filmi sandim. Gerci onlarin da baya baya gideri oluyor, gulduruyolar. (Sen diyeceksin belki zaten oyle lan diye) Bu filmde daha genele yayilmis komedi. Fragmana koymalik sahnelerden ibaret degil yani. Ben de tavsiye ederim 🤣

Söylediğim kusma sahnesi nasıl? 😀 Verdikleri uğraş hakikaten takdire şayan.

+ Kusamıyorum

- Kusmak için iğrenç bir şey düşün; babaannenin ..ı

--

Hereafter - Matt Damon oynuyor, eski bir medyum ve artık o işleri bırakma derdinde fakat bu yetenek/lanet onu isteği dışında tüm hayatı boyunca takip edip hayatına yön veriyor. Onunla ilgili yaşananlar, tesadüfler, falanlar filanlar... Notu kıt sıfırcı hocalar gibi olduk ama buna da vasat diyorum.

Apocalypse Now - İki meşhur fakat benim yeni izlediğim filmden ilki. Vietnam savaşı yıllarında askerin tekine verilen gizli görevi anlatıyor. The Departed'da çatıdan aşağıya atılan polis şefi amcanın gençliği, Marlon Brando'nun son demleri. Morpheus'un gençliğini de görebilirsiniz ayrıca. Fakat Marlon Brando filan da yetmemiş (zaten son yarım saatte gözüküyor), bildiğiniz sıkıldım. Çekilen sahneler o tarihler için kalbur üstü olabilir fakat aksiyon nerede patlayacak derken karambol çatışmalar, playboy eğlencesi, eh gizli operasyon desen o da beklediğin gibi değil... Fazla mı felsefe var nedir anlamadım.

The Abyss - Bu da yeni izlediğim ikinci meşhur film. James Cameron filmiymiş. Nükleer bir denizaltı kaza yapıp okyanusun derinliklerine oturuyor ve petrol platformunun çalışanları 3 kişilik askeri bir ekiple birlikte bunları kurtarmakla görevlendiriliyorlar; bu esnada insan olmayan varlıklarla temas, soğuk savaş döneminin Sovyet Rusya/ABD paranoyaları çevresinde dönüyor film. Bu Cameron ileride iyi yönetmen olacak : ) Sürekli bir merak duygusu uyandırmayı başardı film bende; sosyal mesaj da kitlenmiş zaten filmin sonuna, bu tip filmlerde bence en büyük etken merak duygusunu canlı tutabilmesi. Benim üzerimde geçerli oldu bu yüzden fena film değil diyorum. Şu içinde solunum yapılabilen sıvı olayı harbiden enteresan. Truman Show'da küfür ettiğimiz "esas adam" bu filmde başrolde, gayet fedakar.

Perfect Storm - George Clooney, Mark Wahlberg, William Fitchner filan görünce atladım buna; baktım sonra bilindik TV filmlerindenmiş ama yine de seyrettim. Fırtınanın ortasında kalan balıkçılar, katledilen kılıç balıkları. İlla izleyin denmez.

Into the White - Yanlış yazmadım; Wild değil, White. 2. dünya savaşı zamanında Norveç semalarında çatışan Alman ve İngiliz ordularına mensup iki uçak birbirini vurarak düşürüyor ve bölgenin ortasında kar-kıyamet fırtınada sığındıkları kulübede yaşadıklarını anlatıyor film. Bir yandan ego-ordu disiplini-birbirine üstün çıkma gösterileri sergilerken, diğer yandan da zaman geçtikçe hayatta kalmaları için birbirlerine ihtiyaçları olduğunu idrak ediyor ve hayatta kalmaya çalışıyorlar. Esasında yapısı itibariyle 12 Angry Men ve The Man From Earth'e benziyor biraz. Kesinlikle onlar kadar güçlü olduğunu söylemiyorum ama yapısı benziyor. Zamanınız varsa bir göz atın.

Tomorrow When the War Began (Red Dawn çakmasıymış diyorlar), Beyond Borders ve The Book of Eli sırada bekliyor. The Book of Eli berbat diyorlar ama Gary Oldman reyiz var, onun hatrına bakacağız.

scusa ma ti chiamo amore - tam gay işi , leş sakın izlemeyin.
serenity - çekim bilim kurgu havası güzel fakat senaryo çok boş . filmde habire geri zekalıya anlatır gibi konu anlatılıyor.

Zeki Demirkubuz'un son filmi "Yeraltı"'yı nasıl izlicez arkadaş, bundan haber verin bana. nette izlenemeyeceğinden artık emin gibiyim, böyle underground,sanatsal filmler satan bir yer biliyorsanız söyleyin de gidip dvd'sini alalım bari. piyasa müzik marketlerde yok çünkü.

50-50-movie-poster.jpg

hem üzüyor hem güldürüyor.dokunaklı...

Yahu bu Liam Neeson ne kadar çok filmde oynamış arkadaş... İzlediğim her filmde bir yerden çıkıyor adam. Daha şimdi, De Niro'nun oynadığı ve yeni haberdar olduğum 1986 yapımı The Mission izlerken bir baktım şelalenin ötesinden Jeremy Irons ile birlikte yürüyor. Allah allaaah.

Gordon Levitt'in 2 filmi var, takibe aldım. Geçen hafta Conan'da anlatıyordu; Looper'da Bruce Willis'in gençliğini oynamış sanırım, karşılıklı oynuyorlar hatta, zaman yolculuğu muhabbeti olsa gerek. Diğeri de Lincoln; Daniel Day Lewis, Lincoln'ü oynamış, Gordon Levitt'de onun oğlunu oynuyor. Lewis'in rollerine mental hazırlanışı meşhurdur, Conan'da bunu sordu hatta, herife sir mir diyerek yaklaşıyorlarmış ve Lincoln için tutturduğu ses tonuyla konuşmuş haftalarca. Şu filmi sinemada izlemek istiyorum, artık reklamlar fazla/salonlar kötü, aktör-aktris seçiyorum sinemaya gitmek için.

jeff-who-lives-at-home-poster.jpg

THE-FIVE-YEAR-ENGAGEMENT-poster-560x829.jpg

jason segel son dönemde kendi yazdığı bağımsız (bağımsız derken aslında tarz olarak öyle,yoksa arkasında judd apatow falan var.young adult ta ki gibi bağımsız görünümlü filmlerden) komedi-dram filmlerin de oynuyor. iki filmde bolca tanıdık yüzlerin olduğu izlenesi filmler.

ulan boyle evlilikli, orta yas krizli, menapozlu romantik komedi filmlerini harbi izliyor musunuz? ha izlemeseniz yazmaniz daha zor olur gerci.
:hungover:

resident evil 5: beğenmedim beklediğim gibi çıkmadı iyiki sinemada izlememişim diyorum.
Milla jovovich hatrına izledim. 6sından umutluyum çünkü Alice tekrar T virüsüne bulaştı.

bu arada Yeraltı'nın dvd'si çıkmış, burda pek ilgilisi çıkmaz ama yine de duyuralım, yukarılarda bir yerlerde konusu geçmişti, ben sormuştum, dün cevabını aldım bir yerden, dvd'sinin çıktığını öğrendim.

Arkadaşlarla 3d sinamaya gitmiştik bi süre evvel resident evil'ın son filmi için.
Filmin giriş kısmında Alice gemiden denize atlamak zorunda kalıyordu. Ağır çekim yapmışlar falan,
ya hasta olduğumun karısı kucağıma atlıyordu sanki, bende ellerimi açtım da..
neyse siz filmi seyredin 😀

Geri