Wanted (Pop,Rock,R&B)

Durum
Yanıtlara kapalı.
WANTED'TA HAFTASONU SÜRPRİZLERİ

1. Destinys Child - Survivor (izmirde ilk kez)

2. Justin Timberlake - Rock your body

3. Simply Red - Stars

wantedvocal demiş ki:
merhabalar,
daha önceki mesajlarımızda perşembe günü guardianda çıkmaya başlayacağımızı duyurmuştuk. Ama Guardianın iş ahlakına uymayan işletme anlayışından kaynaklanan nedenlerden dolayı iptal oldu.
aslında insanlar ya da mekanlar hakkında konuşmanın çok doğru olduğunu düşünmüyorum ama bu tarz olaylarda artık çok da fazla sessiz kalınmaması gerektiğine karar verdim. oldukça uzun zaman İzmir'in çeşitli barlarında çalıştım. "çok doğal olarak" hiç bir mekan müzisyeni düşünerek iş yapmaz. hatta genellikle de sömürebilmek için elinden gelen herşeyi yapar. derdi boş zamanlarında müzik yapmak olan üniversite öğrencileri de en kötü şartlarda çalışmayı her zaman kabul ederler. bi kaç müzisyen bir araya geldiğinde "birlik olmalıyız, biz olmasak barlar ne hale gelirdi" şeklinde muhabetler etse de bu ortamda aslında kimsecikler birbirini sevmediği için kimse birbiri için bir şey yapmaz. işte bu ortamda da işletmelerden zaten bir şey beklemek anlamsızlaşıyor. "iyi müzik, kaliteli mekan" gibi tanımlardan haberi olmayan işletmeler bir şekilde yaşamlarını sürdürmeye devam edecekler maalesef.
söylenecek çok şey var ama belkide bu platformda daha fazlası çok anlamlı olmaz
Görüşmek üzere........

Üzücü bir durum ama dediğin gibi Guardianın iş ahlakına uymayan işletme anlayışından kaynaklanan nedenlerden dolayı programınız iptal olmuş....da bunun diğer müzisyenlerle ya da müzisyenlerin birbirini sevmemesiyle(?!) ne alakası var....

Sim-onE demiş ki:
wantedvocal demiş ki:
merhabalar,
daha önceki mesajlarımızda perşembe günü guardianda çıkmaya başlayacağımızı duyurmuştuk. Ama Guardianın iş ahlakına uymayan işletme anlayışından kaynaklanan nedenlerden dolayı iptal oldu.
aslında insanlar ya da mekanlar hakkında konuşmanın çok doğru olduğunu düşünmüyorum ama bu tarz olaylarda artık çok da fazla sessiz kalınmaması gerektiğine karar verdim. oldukça uzun zaman İzmir'in çeşitli barlarında çalıştım. "çok doğal olarak" hiç bir mekan müzisyeni düşünerek iş yapmaz. hatta genellikle de sömürebilmek için elinden gelen herşeyi yapar. derdi boş zamanlarında müzik yapmak olan üniversite öğrencileri de en kötü şartlarda çalışmayı her zaman kabul ederler. bi kaç müzisyen bir araya geldiğinde "birlik olmalıyız, biz olmasak barlar ne hale gelirdi" şeklinde muhabetler etse de bu ortamda aslında kimsecikler birbirini sevmediği için kimse birbiri için bir şey yapmaz. işte bu ortamda da işletmelerden zaten bir şey beklemek anlamsızlaşıyor. "iyi müzik, kaliteli mekan" gibi tanımlardan haberi olmayan işletmeler bir şekilde yaşamlarını sürdürmeye devam edecekler maalesef.
söylenecek çok şey var ama belkide bu platformda daha fazlası çok anlamlı olmaz
Görüşmek üzere........

Üzücü bir durum ama dediğin gibi Guardianın iş ahlakına uymayan işletme anlayışından kaynaklanan nedenlerden dolayı programınız iptal olmuş....da bunun diğer müzisyenlerle ya da müzisyenlerin birbirini sevmemesiyle(?!) ne alakası var....

Sim-onE merhabalar,
aslında yazıyı dikkatle okursan guardianın işletme anlayışı ve ordan ayrılmamızı direkt olarak müzisyenlerin birbirlerini sevmemesine bağlamadım. Daha geniş bir " beraber hareket edememe" sorunundan söz etmek istedim. Tabiğ ki bu durumda "herkes beraber hareket etmek zorunda mı ki?" şelkinde bir soru gelebilir. Bence daha kaliteli mekanlarda daha iyi şartlarda çalışmak için böyle bir zorunluluk söz konusu. Çünkü eğer "her şekilde çalarız abi" şelkinde herşeye razı olan bir anlayış varsa ortada o zaman bu her şekilde çalan "müzisyen" arkadaşlar dışında kalanlar açısında durum dayanılmaz bir hal alır. İşte bu durumun oluşmasındaki nedenlerden biri de bu anlamda beraberken "birlik olalım" diyen ama iş ciddiye binince daha bireysel hareket eden bizleriz. İnsanların birbirleri arkasından iş çevirmeleri ya da çok yakın görünen bir çok kişinin birbirleri için bir süre sonra neler söyleyebildiğinde falan söz edecek değilim(!). Zaten ben bundan önce yazdığım yazı da birilerini suçlamak niyetinde falan değildim. Sadece çok açık olan bir durum hakkında ne düşündüğümü anlattım. Görüşmek üzere

selam arkadaşlar gerçekten büyük bi zevkle dinlediğm grupların başında geliyosunuz! guardiana dönceğiniz haberini alınca sevinmiştik ama göremedik işletmeden kaynaklanan yani herzamanki gibi işletmenin kendine özgü saçma salak savunmalarının biriylemi karşılaşıldı tam anlamış değilim!! sizi dinlemek isteyen zaten bulup dinliyo ... BİOS giibi bi mekanada sizin gibi kaliteli müzik yapanlar yakışır derim!! herzaman başarılarınızın devamını dilerim! bunu sölemedende geçemicem ÇAÐIL SÜPERSİN! 🙂

tüm müzisyenlerin hem bireysel, hem de grup olarak bir duruşunun olması gerekiyor. belli bir vizyon içinde müzisyenler arası birlik beraberlik çok önemli. müzisyenlerin gerçekten hep bir arada birbirlerini desteklemesi, müzik piyasasında her zaman kalıcı ve kaliteli işlerin yapılmasına da olanak sağlıyacaktır.

sonuna kadar haklısınız, ama işletmeci açısından bunun yalnızca iş ile kar ilişkisi ve gruplarında sadece gider olarak görülmesi kaçınılmaz, onlar sadece maliyeti daha ucuz gruplara yönelip iyi işletmecilik yaptığını sanıyorlar ancak mekanın kalitesinin düşmesi gibi bi ihtimali hesaplıyamazlar. zaten hesaplayabilselerdi bornovada bar işletmezlerdi. ne biliyim trilyonluk bi şirketin müdürü falan olurdu, o yüzden bence kızmayın çok yıpratmayın sinirleri, fazlada ciddiye almamak lazım gibi geliyor bence, yani ne biliyim böyle bişey işte

işletmeleri anlayadık gittii bu ezelden beri böle sanırım!! ama sonucu ne olucak birlikte iş yapalım destek olalım deniliyor ama hiç bi zaamn dostluk ve o destedği göremiyoruzzz bunun nedeni peki!!! o zaman müzisyen arkadaşalardan ricam dostani şekilde yardımlaşsak olmaz mııı!!! sinirlere dikkat!

man-a-man demiş ki:
işletmeleri anlayadık gittii bu ezelden beri böle sanırım!! ama sonucu ne olucak birlikte iş yapalım destek olalım deniliyor ama hiç bi zaamn dostluk ve o destedği göremiyoruzzz bunun nedeni peki!!! o zaman müzisyen arkadaşalardan ricam dostani şekilde yardımlaşsak olmaz mııı!!! sinirlere dikkat!

çok haklısın. biz de zaten diyoruz ki lafta değil gerçekten bu yolda ilerlemek. herşeyden önce gruplar, vizyon ve duruşlarıyla ağırlıklarını koymalı.yani bütünlük ve dayanışma önce grup içinde olucak.herşeyden önce tutarlı olmak zorundasınız.sonra da birlik olmak istediğiniz gruplarla beraber daha da güçlü bir hale gelirsiniz.ama sorun şu: beraber destek içinde hareket ediyor gibi görünüp tutarsız davranışlarda bulunursanız o zaman dayanışma veya destek düşüncesi yalan olur.

wanted_keyboard demiş ki:
man-a-man demiş ki:

çok haklısın. biz de zaten diyoruz ki lafta değil gerçekten bu yolda ilerlemek. herşeyden önce gruplar, vizyon ve duruşlarıyla ağırlıklarını koymalı.yani bütünlük ve dayanışma önce grup içinde olucak.herşeyden önce tutarlı olmak zorundasınız.sonra da birlik olmak istediğiniz gruplarla beraber daha da güçlü bir hale gelirsiniz.ama sorun şu: beraber destek içinde hareket ediyor gibi görünüp tutarsız davranışlarda bulunursanız o zaman dayanışma veya destek düşüncesi yalan olur.
gerçekten bu aralar canımızı sıkan en büyük konulardan biri !! arkadaşca dostca yaklaşırız ama hep biz zararlı çıkarız bunu neyee bağlıcağımı bilemiyorum!!! ortada bi gerçek var hani diyolar ya ucuz grup meselesi... getirirm daha az paraya çalanı 3tane oh ben parama bakarım olay sadece buu ama emek harcayanaa patlar bu!! neyse ben konuştukça açılıyorum ondan en iyisi susimm 🙁 herzaman bi destek grubu olmalı bence benim fikrim yanii... yapmış olduğumuz tarzlar farklı olsada gerçekten büyük bi zevkle dinliyorumm sizi süpersinizz!!! bunu her seferinde blirticem çünkü gerçek olan bu!!

man-a-man demiş ki:

aynı fikirlere sahip olduğumuz için çok mutlu oldum. ve anlatmaya çalıştıklarımın bu konuda birşeyleri değiştiremese de en azından doğru yerlere ulaştığını görüyorum. ayrıca iltifatlar için de çok teşekkürler ya 🙂

bi de bu arada söylemek isterim, sinirlerimi falan bozmuyorum aslında bu konuya 🙂 yalnızca uzun zamandır düşündüğüm bi durumdu. dile getirmek için bi fırsat olmamıştı yalnızca.
görüşmek üzere 😀

wantedvocal demiş ki:
man-a-man demiş ki:

aynı fikirlere sahip olduğumuz için çok mutlu oldum. ve anlatmaya çalıştıklarımın bu konuda birşeyleri değiştiremese de en azından doğru yerlere ulaştığını görüyorum. ayrıca iltifatlar için de çok teşekkürler ya 🙂

bi de bu arada söylemek isterim, sinirlerimi falan bozmuyorum aslında bu konuya 🙂 yalnızca uzun zamandır düşündüğüm bi durumdu. dile getirmek için bi fırsat olmamıştı yalnızca.
görüşmek üzere 😀
çağıl bunlar iltifat değil gerçekten izmire geldiğimden beri dinliyorum seni yaklaşık 4 senee neyse!! bu durum bizi çok üzüyoo ama dost diyebileceğimiz gerçekten çok az grup arkadaşları ar forma baksana adamı tanımıyoruz demediğini bırakmıyoo kimlerle uğraşıyoruzz onu bile bilmiyoruzz!!! neysee her konuda destekçinizizz!!!

yaa bide bişi diyim yaw ben sizi ne zman dinlemeye gelsem ogün cüzdan kayboluyoo yaa delircem amaa bu hafta kesin gelicem program saati takışmazsa bu arada yeni neler var!!

Durum
Yanıtlara kapalı.

Geri