Ogün Sanlısoy

Monster_YGT demiş ki:
hayko nun müziğini bilenler aslında şarkının hayko nun elinden geçtiğini anlayabilir diye düşünüyorum çünkü tam hayko tarzı şarkılar gibi :)
bencede haykonun elinin deydii belli.adam ne yapsa super oluyo ya.kaybettik severken msla baya coskulu olmus .hoş soft halide guzeldi..bu arada kaybettik severken yayına girdi güsel olmus yaw..

Ogün Sanlısoy son zamanlarda kendi çalışmalarından çok bu yıl yeniden faal hale gelen Pentagram'la çıktığı konserlerle adından bahsettirdi. Oysa o bu dönemde de boş durmadı; kendi plak firmasını kurdu, Rock Müzikalleri'nde rol aldı, konser ve festivallere katıldı ve en önemlisi 1999 tarihli ilk albümü "Korkma"yı 3 şarkı ve bonus DVD ile destekleyerek yeni bir kapak tasarımıyla yeniden piyasaya sürdü. Çağlan ve Doğu kendisini Zeytinli Rock Festivali'nde sahne almasına az kala yakaladı ve ortaya bu röportaj çıktı. İddia ediyoruz, bu röportaj çok konuşulacak...

BlueJean eylül sayısında...

bu adam surekli kendini yenileyen ve farkli yorumlarla sarkilarini sunan bi adam dort onluk kısacası beni cok etkilio sesi ve muzigi ve hayat rengi daha yolu cok acik daha cok yolu var...... :elsallaa

Kaybettik severken'in daha sert olması gerektiğine inanmıyorum.Eski versyonu bana daha güzel geliyor hatta.Arkadaşlar şarkı depresif bir şarkı diyebiliriz fakat yeni düzenlemede daha hızlı çalındığı için sözler ile müzik birbiriyle alakasız geliyor aynı pop şarkıları gibi, hoplaya zıplaya kaybettik severken diye çoşuyoruz, şarkının hissettirmek istediği şey hissedilmiyor.

Megadeth'in yeni A Tout le Monde versyonu da aynen böyle.Metronomu 5-10bpm arttırmışlar ve şarkının havası çok değişmiş, o melankoliyi hiç vermiyor şarkı.

Daha güzel olabilirdi.İlla sert olmasına gerek yok, Ogün Sanlısoy'un 99 Korkma albümünde bir çok harika şarkı var.Korkma 07de ise Kaybettik Severken pek iyi olmamış diyorum, Anla Dünü güzel, Korkma ise farklı ama kötü değil.

Acı Kaybımız

Ogün Sanlısoy'un Babası Alaaddin Sanlısoy'u 28 Eylül gecesi kaybettik.

Kendisine Allahtan rahmet,sevenlerine sabır diliyoruz.

Not: Cenaze 1 Ekim 2007 öğle namazından sonra Selimiye Camiisinden kalkacaktır.

"Kaybettik Severken" neden öyle tahmin eder gibiyim ben. :roll:
Şimdi Korkma albümünden en sevilen parça diyebiliriz "Kaybettik Severken" için, dolayısıyla Ogün, fanlarının sevdiği bir parçaya yeni version getirerek fanlarına güzellik yapmaya karar vermiştir ve zaten slow olan bir parçayı yine slow olarak değiştirmek saçma olurdu ki "Kaybettik Severken" e başka bir slow halini bende yakıştırmazdım eskisini dinledikten sonra, dolayısıyla sözlere bakarak kötü olmuş demek haksızlık olur, eskisinden çok farklı ve çok çok başarılı olmuş...

Bu arada Allah rahmet eğlesin, bundan 3-4 ay önceydi sanırım, Metin`in babasını da kaybetmiştik :( .Herkes gidici zaten bize düşen sabırla beklemek çünkü;
(Ogün`ün de dediği gibi) yaşıyoruuuuuzzzz hala....

Sevgili Ogün abimize ,ailesine,yakınlarına ve sevenlerine Allah sabır versin Allaaddin bey'in mekanı cennet olsun!

Başımız sağolsun!

Geri