Sahte Gitarlar

Arkadaşlar eğer alacağınız gitardan emin değilseniz ya bir luthiere yada ürünün distribütörüne gidin danışın sahte gitar dediğimiz enstrüman zaten ucuza satılmadığı için o kadar parayı vereceksen de bunu yapıver hem kendin emin olarak al hemde için rahat olsun zaten sahteyse luthier de getiren firmadaki arkadaşta biliyordur bunun doğrularını ve yanlışlarını

280157970893-3.jpg

Bir gün Tünel'de bir müzik mağazasında iki tane genç ellerinde şu gitarın siyahı, bu gitar gerçek mi diye sormaya girmişlerdi. Mağazada çalışan arkadaş da haliyle sahte demişti :). Yani ender bulunan gitarlar konusunda mağazada çalışan elemana da pek güvenmeyin, o da bilemeyebilir doğrusunu.

Arkadaşlar eğer alacağınız gitardan emin değilseniz ya bir luthiere yada ürünün distribütörüne gidin danışın sahte gitar dediğimiz enstrüman zaten ucuza satılmadığı için o kadar parayı vereceksen de bunu yapıver hem kendin emin olarak al hemde için rahat olsun zaten sahteyse luthier de getiren firmadaki arkadaşta biliyordur bunun doğrularını ve yanlışlarını

Abi söylediklerimi sakın yanlış anlama, sözüm meclisten dışarı, artık en çok replika gitarı piyasaya sürenler de mağazalar vs. Atıyorum en çok replika gitar İzmir'de vardır sanırım.
Bakıyorsun, adam görünür de luthier, dünya kadar çakma gitar dolanıyor dükkanında.
Ankara'dayım ben, burda da Deniz diye bir dallama var. Bilmem nereye müdür olmuş şimdi. 15-20 yaş arasında ki arkadaşları epey düdüklemiş bu fake gitarlarla.
Ki bu adamı, güvenilir, işçiliği iyi diye bilir millet. ;)

İzmir'de en çok sahte gitarı üç yanınızdaki Muharrem bey satıyor, hani "lutiye" olan. Bilmem anlatabildim mi vahameti.

İzmir'de en çok sahte gitarı üç yanınızdaki Muharrem bey satıyor, hani "lutiye" olan. Bilmem anlatabildim mi vahameti.
ben kimin ne sattığını biliyorum benim demek istediğim güvendiğin bir luthier bide ithalatcı firmalarda çalışan arkadaşlarıda tanıyorum dore- zuhal vs vs genelde en çaok satılan markaların ithalatcıları en azından İZMİRdekileri biliyorum size yardımcı olmaya çalışırlar sonuçta onlarda sahteyi engelleyebilirse gerçeğini satarak prim kazanacaklar o sebebe güvenerek doğru cevabı alabilirsiniz diye düşünüyorum Muharreminde ne sattığına dikkat etmemiştim baya ruhani takılan bir mizacı var öle birşey yapmaz diye bilirdim böyle bişeyede şahit olmadığımdan bişeyde diyemem

bu gitarin bir şeyin replikası, sahtesi olduğunu düşünmüyorum.. bes belli sap evh, gövde en kötü squier dir, manyetikleri bilemeyeceğim.. ama güzel bir gitara benziyor şahsen..
sahibinden gitara baktım gitarın klavyesi bence gövdeyle bi alakası yok oturmuşmudur çalmadanda bilinmez ama klavyedeki kilit sistemine bakıp alttaki eşik sistemini görünce ince ayarı nereden yapılıyor bunun diye baktım halada bakmaktayım heee bu kadarda toplama olursa ne olur tonu bilmem ama böyle olurmuş keşke klavyeye daha uygun bir gövde bulaymış en azından floyd rose lu bi gövde olaymış klavye bunun için yapılmış sonuçta

http://www.sahibinden.com/ilan/alis...-cift-humbucker-elektro-gitar-111350779/detay

EVH Wolfgang? Bi' de tele? Bi'de sapta Epiphone LP Stock manyetik? Bi'de köprüde Designed by EMG diye bir manyetik? AMA CUSTOM ARKADAŞLAR aaa :D

adam evh gitar dememiş ki zaten fiyatı da uygun tutmuş.Custom ın anlamı direkt custom shop değildir.Sap,gövde adam kendine göre, zevkine göre dizayn etmiş parçları birleştirmiş custom olmuş.Custom made, luthier işi, custom shop dememiş.Gövdeyi de sorarsınız satıcıya bilgi verir.Ben ederinde bir gitar olduğunu düşünüyorum buraya gerçekten esp xyz modeli yazıp da başlığında fiyatı 2000 tl olan gitarları ya da replika esp ye orjinal esp fiyatı koyanları gönderirseniz burada bir bilgi bankası oluşturabiliriz.Yani bu gitar sahte değil.Başlık çorba olmasın.

Sanırım "Custom" deyince daha bir havalı oluyor,daha çekici geliyor kulağa; "Toplama" ise sanki "Doğan görünümlü Şahin" havası estiriyor :D Neyse, tanım o ya da bu; böyle bir gitarı alacak kişi zaten iyice araştırıp alır yani custom'a, toplamaya, reklama bakmaz.

Geri