Deep Inside (Doom Death) - Ankara

DeadLead demiş ki:
endlesshate demiş ki:
Eğer düzgün müzik yapmak istiyorsan kendi amfini kullanıp kendin ayar çekmek zorundasın. Hiçbir bar sana amfi sağlamaz. Ya da istediğin amfiyi kiralar gidersin mekana onunla çalarsın. Özen gösteren grup amfi zil gibi ekipmanlarını edinir ve onlarla çalar konserlerinde. O cep amfisi dediklerin gerçekten vasat amfiler ve çok çok amatör olan kendi amfileri olmayan ya da getirmeye üşenen grupların kullanımı için olsa gerek diye düşünüyorum. Tonmeister sadece kolonlardan çıkan sesi ayarlar ki neyi nası ayarlaması gerektiğini de grup ona söyler. Sen gene bildiğin gibi yap ama konser vermek ile stüdyoya girmek farklıdır.

Eger ben biryere cıkıp, para almadan calıyorsam, orası benim bazı ihtiyaclarımı karşılamalıdır.. Sonucta bunun gibi bircok yer bizim ve bizim gibi bircok grubun sırtından para kazanan yerler.. Malum bi anfiye sırf bir iki barda calcam die 300-600 dolar arası ödeme yapmakta kolay iş deil. Haklısın herşeyin tam olması için amfi felan tam takır olması lazım. Kolon var mixer var felan demişsin, hiç baktınmı aceba nasıl calışıyolar? Kolonlar sürekli gidip gidip geliodu, dogru düzgün calışması için arkada birinin durup sürekli jacktan tutması gerekiyodu tabi bu olmadıda, monitörden ise cızırtı bile gelmiodu.. Oraya cıkan tum gruplar en az bir saat boyunca ayakta durup emek sarfettiler, sence bu emeklerinin karşılıgı sadece 1 tane biramı? Evet dersen artık sana bişi diyemem. Ama cevabın hayırsa boyle yerler grupların minimum amfilerini karşılamalı.. Karşılamazsada, ses sistemi kötüydü diyince kalkıp laf yetiştirmemeli..

Müzik yapmak kolay iş değil maddi - manevi çok emek harcaman gerekir. Ben orada grubumla sahnedeyken o sorunlardan sadece 1 tanesini yaşadım monitörlerden 1 tanesi çalışmıyordu diğer kolonlarda hiçbir sorun yoktu hatta seyircinin suskun olduğu bir anda en arka kolondan kendi sesimi duydum(bana en uzak olan kolon yani). Türkiye de bu işler böyle yürüyor arkadaşım yapacak birşey yok elinden geleni yapacaksın. Andaç gibi sana sahne şansı veren yerlerde kötü olsa bile yapıcı olmaya çalış. Bi diğer mevzu sizin konserinizde mikserin başında oturan arkadaş tonmeisterlik işini pek bilmeyen bir arkadaşmış sanırım sorunlarınızın çoğu bundan ileri gelmiş. Saygılar, Başarılar

bu konu burda kapansın bence başlık bu tip mesajlarla kirletilmemeli burda konu deep inside onun hakkında yorum yapılmalı iyi yada kötü...sahne çıktığı yerdeki problemleri geride kaldı.. ve aynı sorunlar sanırım yaşanmaz ...bir hafta iyi olan ses bir sonraki hafta kötü olalblir...buda gayet normal ama bu andac ın kötü yada deep inside dın kötü olduğu yada kötü performans sağladığını göstermez...

barker demiş ki:
Deep Inside yine olağan üstü performans gösterdi çok kaliteli güzel bi konserdi fakat ses sistemindeki sorunlardan dolayı bi takım aksaklıklar oldu ama ona rağmen Deep Inside yine kendini gösterdi.Öncelikle alpayı ve tüm grup elemanlarına teşekkür ederim beni kırmadıkları için.Kadircan sana bi bira borcum var unutma :) Tekrar teşekkürler görüşmek üzere...

eyvallah onursalcıım :metalhead

olsa gelirmiyim bilmiyorum :D yoğun bir döneme giriyorum....bir an önce bi konser daha olsa iyi oalcak yoksa uzun bir süre ben bu grubu canlı olarak izleyemiyeceğim....

OLm AnıL konsersiz olurmu lan sen nasıl müzisyen adamsın bak herkesde konser istiyor aaa :metal

Ewet bügün hücum kaydımızı da yaptık .. Büyük ihtimal bir kaç güne parçaları koyarız buraya .. Kayıt bizce iyi oldu yanlız hücum kayıt olmasından dolayı ses ayarlamada sorunlar yaşadık .. Herşeye rağmen hücum kayıt için çok iyi bir kayıt bizce .. Burdan Stüdyo Allegro ya da yardımları için çok teşekkür ederiz .. Orçun abi sabahın köründe bizle baya bi ilgilendi .. Aksilik bu kayıtta bile buldu bizi .. Alpay ın tel koptu ueheuhe .. Neyse konserde kopmasından iyidir :LOL:

Ha bide Andaç a çıkmıştık biz :LOL: Bu arada şaka bi yana bizim için oraya gelen herkese teşekkür ederiz .. Bizim için çok keyifli bir konserdi hepberaber deli eğlendik .. Saçlar olmasada part time kafa sallayıcımız Yekta ya ayrıyetten teşekkürler :metal Yazılanlara gelince ; Ses sistemini gidipde en ince ayrıntısına kadar incelemedik nerde kaç delik varmış kaç kablo giriyomuş kolonların markası neymiş ama biz çıkana kadar sistem şişmiş olabilir başka şeyler de olabilir biz sonuçta çıktık ve keyif aldık çünkü sevdiğimiz ve bizi seven insanlar ordaydı .. O insanlar oraya ses sistemi için gelmediler.. Biz tabiki onlara en iyi saund u sunmak istiyoruz , bunada mecburuz zaten .. Biz 200 watt amfide getirirdik oraya merak etmeyin bu işlerin nasıl olduğunu biliyoruz .. Biz Andaç a Onursal için çıktık ve kendisinin söylediği sistemin çok iyi olduğu,bas amfisinin ve bir amfinin daha olduğudur .. Pek öyle değilmiş .. Neyse bunlar sorun değil tekrar belirtiyorum biz eğlendik gelenlerinde eğlendiğini kafa salladığını gördük bu bize yeter .. İlk konserimiz değil ki bi çok barda ve ayrıyetten üni. de de çıktık .. Eleştiri yapıcaksanız müziğimizle ilgili yapın ve başkalarının yazdıkları üzere forumumuzu kirletmeyin.. Bu bir ricadır sadece arkadaşlarımın da belirttiği gibi ..

Astrahan bascısına da özellikle teşekkürler :metal

Tekrar foruma yazan herkeze teşekkürler .. 7 Mayıs da görüşmek üzere :metal

Alpay olm bi sn :LOL:

Stay Heavy :twisted:

alpay olum bi sn ya bi sn lan :D :D :twisted: konser çok güzeldi 7 mayısa daha çok var :( e nolacak şimdi :( lethesiz mi kalacam ben ;)
ortam problemini geçmemiz arkadaşları daha iyi adapte edicektir arkadaşlar sonuca bakalım ..

-DEEP İNSİDE nasıldı??
- süperdi ...
o zaman devam arkadaşlar :metalhead

ya bi sn :p ooff..bi sn :p ;) :taptim

Geri