Ibanez Başlığı

arkadaşlar az önce elime bir başkasının ibanezini aldım gax30 diye bi modeli sırf sapında ibanez yazıyor diye yaklaşık 400 liraya satılıyor bu gitar,gerçekten rezalet bir gitar 100 liraya satılan rockson strat kopyası o gitarı havada karada yener valla manyetikleri falan çok kötü ya! yazık çocuk bi de iyi bi gitarı var sanıyo :D ibanezin çok iyi gitarları var ama her uzerinde ibanez yazanda iyi diye birşey yok.saygılar.

ErenimooO demiş ki:
arkadaşlar az önce elime bir başkasının ibanezini aldım gax30 diye bi modeli sırf sapında ibanez yazıyor diye yaklaşık 400 liraya satılıyor bu gitar,gerçekten rezalet bir gitar 100 liraya satılan rockson strat kopyası o gitarı havada karada yener valla manyetikleri falan çok kötü ya! yazık çocuk bi de iyi bi gitarı var sanıyo :D ibanezin çok iyi gitarları var ama her uzerinde ibanez yazanda iyi diye birşey yok.saygılar.
Ben ibaneze ibanez demem üstünde prestige yazmadıkça ;) (RG550 Hariç)

smtzdmr demiş ki:
ErenimooO demiş ki:
Ben ibaneze ibanez demem üstünde prestige yazmadıkça ;) (RG550 Hariç)

bende yeni prestigein görüntüsüne alışamadım eskiden kullandığım rg570 ve rgr 480 ibanezlere bakıyorum bir de yeni prestigelere alasım gelmiyor.şu an sıfır japon ibanez alacak olsam yine rg550 nin yeni üretilenini alırım herhalde.prestige serisini ilk gördüğümde hiç beğenmemiştim seneler geçti hala beğenmem :D (tabi tasarım olarak)

Rg2550'nin 2 modelini elime aldım. Birinin üst eşik genişliği gayet güzeldi tam benlik klavye tamamen sürat için yapılmış sanki. Öbür daha yeni olan modelde kastım biraz klavye genişlemiş.

Arkadaşlar, Ibanez rg 2550 ler şu anda 2.el ne fiyata gidiyor. Bendeki 2006 model 2550 e. Tertemiz, evden çıkmadı. Ne fiyat vereceğimi bilemedim, uzun süredir takip edemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Arkadaşlar İbanez Art serilerini (özellikle art320) kullanan var mı?Bu gitar nasıldır?Şu anki fiyatı yaklaşık 850tl civarı.Sizce bu parayı hak ediyo mu?ve duyduğuma göre pek çok tarz için bu gitarı kullanmak mümkünmüş doğru mudur acaba?
Bu gitarı almak istiyorum ama bu sorular kafamı kurcalıyo yardımcı olursanız sevinirim.

biraz nostalji olsun başlık canlansın.floyd rose var ama kilit sistem yok( sperzel locking tuners dışında :D ).vinnie moore bunu neo klasik zamanlarında kullanmaktaydı.

http://www.youtube.com/watch?v=I1IbXEqx4xs

http://www.youtube.com/watch?v=1Bz9mRJP0Wk

eski ibanez severler için gelsin. kahrolsun prestijler :D

vm.jpg

bence de kahrolsun prestijler -ben:kedi,prestij:ulaşılamayan ciğer :D- şaka bi yana her ne kadar şu günlerde rg serisi bir ibanez satın almış olsamda -şu an kargoda- strat kasa gitarları hem şeklen hemde çalım hissi olarak daha çok beğenmişimdir bu yüzden ilerde bü üst seviye bi gitar daha alırsam şekildeki gibi strat kasabir metal-solo canavarı bi gitar alırdım heralde -forumda var bi tane sh8 li falan :D.

ya eski gitarıma laf ediyodum da onun gibisi yok ya hatta şu durumda benim emektar strat daha bi sert sound veriyo ilk fırsatta strattaki manyetiği ibaneze takıcam bu sabah aldım ibanezi kargodan ve ister inanın ister inanmayın stratı daha çok çaldım XD strato manyak oldum galiba insanada bağımlılık yapıyor meret.

şaka bi yana ibanezden de son derece memnunum ,kore yapımı rg350,işçiliği çok iyi,sapı muhteşem ne bi cızırtı ne bi pısırtı var,endonezya olanlarını da denedim ama bu bambaşka birşey gerçekten fark edilir derecede kaliteli kore olanlar,eline aldığında ağırlığından bile anlıyosun.lakin aldığım gitarın üstündeki manyetikler benim tarza uymuyo,bunu biliyodum zaten ilk fırsatta invader-paf takmayı düşünüyorum bi de yüksel usta bi el ettimiydi 2-3 yıl sevişicez kore ibanezimle.Ama yinede stratın tadı bşka XD

rg350 dx ex filan yok yani sonunda? Hımm onu hiç elime almadım. Ama dx iyi bir gitardı, rahattı. Ancak çok ağır bir gitar. Sahnede omuz spazmı geçirebilio insan :D (Güle güle kullan dedik ayıtpr bir saol denir yahu :) )

saol :D

rg350ex -pickguardlı- :D

evet diğer gitarlara nazaran biraz ağır ama benim strat kadar değil o yuzden alışkınım sonuçta gitar çalmayı bendeki strat kadar ağır bi gitarla öğrenince diğer gitarları hissetmiyosun bile :D

Geri