Ortaya Karışık (Funk) - Ankara

Arkadaşlar; hangibar.com da "Ortaya Karışık" adı altında bir müzisyen sayfa açmış bu arkadaşın sizinle bir alakası var mı yoksa tamamen bir isim benzerliği mi?

Selamlar :)

Tesadüfen ve biraz da geç kalarak (yarışma için) dinledim şarkınızı.

Acid Jazz ve Funkı seven ve zaman zaman dinleyen bir insan olarak kaydınızı ve performasınızı çok beğendim.

Gitardaki merhum Yavuz Çetin'in o özlediğim ton ve tarzına yakınlık çok hoşuma gitti.
Fender Strat'tan, çıkması gereken tonu yakalamış gitarcı kardeşim :)

Klavyeci arkadaş sanırım Rhodes ve soloda da hastası olduğum Hammond B3 tonları kullanarak beni mest etti.

Genelde Steve Wonder'ın "Superstitous" parçasına benzer bir hava yakalmışsınız, kutluyorum.

Tek beni tatmn etmeyen nokta maalesef vokal.

Nota açısınan değil de ses rengi ve söyleyiş tarzı açısından.

Aaron Neville, Jimmy Sommerville ve Asım Can Gündüz'ün ilk albümünden hatırladığım, kafa sesine benzer bir ses rengi var vokal kardeşin (yada kafa sesini çok kullanıyor).

Bu tamamen benim beğenilerimle ilgili, yani kişisel.
Sadece belirtmek istedim :)

Hepinizi kutluyor, başarlar diliyorum.

Sevgiler, saygılar

Bu arada bas ve davulu unuttuğumu farkettim.

Sağlam funk çalan bir grupta vasat bir altyapı olamaz elbette.
Bence ikisi de hem çalış hem de tonlama açısından gayet başarılı.

Son olarak, hücum kayıt Detay'da mı yapıldı merak ettim.

Hücum da olsa bence gayet kaliteli olmuş.

Elinize sağlık

çok sağol öncelikle.

yavuz çetin'i ben de çok severim. yalnız gitarım maalesef strat değil. strat tipi ama kore bir washburn. (inşallah bir amerikan strat sahibi olurum yakında:))

kayıt çsm'de alındı. detayda daha sonradan, iki tane yeni parça kaydettik kanal olarak.

teşekkürler, ben de şimdi sizin siteyi geziyordum tam. :)

Ardaşlar keşke adlı parçanızı dinledim tebrik ederim.. Güzel yorumlamışsınız eğlenceli bir parça çıkmış ortaya bana sanki kayıt biraz daha iyi olabilirdi gibi geldi çünkü bu parçayı dinlerken her bir enstrumanı havayı solumak gibi duymak istiyor insan çok güzel şeyler varçünkü parçanın içinde.. Başarılar

cengiz hadi gene iyisin. alemi etkilemişin olm. şu sınavlarını atlatta bara çıkıp, insanları seni canlı da dinlemekten daha fazla mahrum etme..........................sen anladın..

hiç tarzım olmadıgı halde şarkınızı çok begendim..farklı bişiler duymak güzel türk piyasasında..yolunuz açık olsun

Geri