Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

ltd m50 ye emg takarsan gayet ıyı olur ama agantis ağacı o kadar da iyi bir ağaç değil ex ksa ve v kasa alcak sanda cok altarnetıfın yok ama butcenen bağlı tabi

Öncelikle herkese merhaba arnıza yeni katıldım
bu aralar yeni bir gitar almak istiyorum aklımda Epiphone Les Paul Studio vardı ama dükkana gidip denedim ve hiç rahat gelmedi sonra dükkandaki adam Cort M600 önerdi onu da çaldım ve çok hoşuma gitti (hem çok daha rahat hem tonları çok güzel geldi) manyetiklerinin güzel olduğundan bahsetti (EMG sanırım)
Genel olarak blues rock çalıyorum olmadı en fazla hard rock yani çok sert tonlara ihtiyacım yok bu iki gitar hakkında yorumlarınız nelerdir başka tavsiyeleriniz var mıdır verebileceğim fiyat en fazla 550 dolar.

mertakgun90 demiş ki:
Öncelikle herkese merhaba arnıza yeni katıldım
bu aralar yeni bir gitar almak istiyorum aklımda Epiphone Les Paul Studio vardı ama dükkana gidip denedim ve hiç rahat gelmedi sonra dükkandaki adam Cort M600 önerdi onu da çaldım ve çok hoşuma gitti (hem çok daha rahat hem tonları çok güzel geldi) manyetiklerinin güzel olduğundan bahsetti (EMG sanırım)
Genel olarak blues rock çalıyorum olmadı en fazla hard rock yani çok sert tonlara ihtiyacım yok bu iki gitar hakkında yorumlarınız nelerdir başka tavsiyeleriniz var mıdır verebileceğim fiyat en fazla 550 dolar.

sana bu gıtarı onerırım http://www.muzikenstrumani.com/index.php?p=show&pid=2477&k_id=48&kn=Epiphone ama hard rock blues yapıyosan pek cok alternetigin var sekıl takıntın yoksa alcağın gıtar cok

slm herkese.arkadaşlar 400-500 ytl aralığında (biraz daha ekleme yapabilirim) çok serte kaçmadan rock ve akustik tarzda parçalar çalınabilecek distorsion ı kötü olmayan ama cleanı daha güzel bir gitar almak istiyorum.ne önerirsiniz?

muratar demiş ki:
ardslar abdden gıtar gettrtcem param 400 500 dolarla sınırlı
sızce mexıca fender strat mı yksa japn ıbanez almakmı daha mantklı rg serılerınden?

http://www.musiciansfriend.com/product/Ibanez-RG4EXQM1-Quilted-Maple-Top-Electric-Guitar?sku=519785 gtar bu arkdslar glba tr de yok bu blamadım sıtelerde nası gtar sızce?

Ticaret amacıyla alacaksan Fender al :D

Ibanezler ülkemizde Amerika'dan pek de farklı fiyatlarda satılmıyor (Tabi bize gelmeyen modeller de var orası ayrı).

Ama tarz ve ihtiyaç meselesi, aynı seri iki gitar arasında model farkı sorsan anlarım ama bu konuda objektif bir şey söylemek malesef zor.

merhaba,
arkadaşlar, DEAN ms standart model gitarı almayı düşünüyorum, daha önce kullanan deneyen veya hakkında bilgisi olan var mı? 700 ytl gibi bir fiyatı var..
ltd ex-50 düşünmüştüm ama gövde ağacı için yapılan yorumlar neticesinde vazgeçtim.
Dean'de ıhlamur ağacı gövde ve akçaağaç sap var, şu anda kullandığım cort x-2'de de aynı şekilde acaba ton bakımından fazla farkları olmaz mı?

700ytl civarında o alınmaz, şu gitara bak diyecek arkadaş var mı?
yanlız exp yada v kasa olmadı yıldız vs. gibi modeller istiyorum..
gitarı sadece ritm için kullanıcam, ayrıca hobi amaçlı evde takılıyorum, yani stüdyo yada kayıt, konser işleri vs. yok. bunu da göz önüne alırsak dean ms almam mantıklı mı?
biraz uzun oldu, vakit ayırıp cevap yazarsanız sevinirim.

http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=2599&gid=802

BLaCK_MaGiC86 demiş ki:
muratar demiş ki:
ardslar abdden gıtar gettrtcem param 400 500 dolarla sınırlı
sızce mexıca fender strat mı yksa japn ıbanez almakmı daha mantklı rg serılerınden?

http://www.musiciansfriend.com/product/Ibanez-RG4EXQM1-Quilted-Maple-Top-Electric-Guitar?sku=519785 gtar bu arkdslar glba tr de yok bu blamadım sıtelerde nası gtar sızce?

Ticaret amacıyla alacaksan Fender al :D

Ibanezler ülkemizde Amerika'dan pek de farklı fiyatlarda satılmıyor (Tabi bize gelmeyen modeller de var orası ayrı).

Ama tarz ve ihtiyaç meselesi, aynı seri iki gitar arasında model farkı sorsan anlarım ama bu konuda objektif bir şey söylemek malesef zor.

tıcarı amaclı dusunmuorm aslında gonderdıım lınktekı ıbanez tr de yok..ama usadakı ıbanezler endonezya flnmı yoksa jpnmu onu blmıorm..blues tonları ıstıorm ama mexıcanında klwyesı cok ksa we floyd rose yok yerı gelıor bon jovı calıorm wede floyd rose cok lazım oluor..

Meksika yapımın floydlu olan modelleri var, onlardan bulabilirsin. Bon Jovi'nin gitaristi Sambora da zaten 22 perdeli gitarla çalıyor, 1 perde çok birşeyi etkilemeyecektir kanımca.

O Ibanez'den Blues tonları çıkarmak biraz zor olabilir. Japon üretimi olduğunu hiç sanmıyorum

evet 22 perde calıor floyd war ıste..fenderın meksıka floydluları ne kadardır hıc denk gelmedı bana?fıyat 400 500 dolarla sınırlı olduu ıcın bu 2 gtarı dusnuom floydlu fender ne kadar kı?

Geri