Şüpheli Ilanlar

Hocam güzel saptama, ilan ile ilgili Gibson ile mailleştim, sahte olduğunu doğruladılar. Ama o sırada ilan kalktı ve iki kişi almak için yazmıştı benimle birlikte. Umarım oyuna gelmemişlerdir.

Hello,

Thanks for writing. This is not a genuine Gibson-made instrument. If you'd like to provide the seller's information or a link to the online ad or auction, we'll be glad to forward this to our Legal Department.

Jon
Consumer Service
Gibson Brands, Inc.
1-800-4GIBSON
www.gibson.com

Merhaba
Detaylı fotoğraf istedim, alışveriş aşamasına geçtikten sonra bana gönderdiği fotoğrafları Google lens'te arattım ve attığı fotoğrafların Polonyalı bir siteden alıntı olduğunu fark ettim dikkatli olun.
Böyle bir kaç vatandaş daha var özellikle kadın isimleri ile daha uygun fiyatlara ilanlar açıyorlar, her seferinde şikayet ediyorum bakıyorum isim değişmiş ürünler fotoğrafları ile aynı. Belirli zaman aralıklarıyla iletişim bilgisi istemiştim iki ayrı isim aynı numarayı paylaşmıştı, baktığımda numarada başkasının adınaydı. Yani elden alma şansınız yoksa bu ilanlardan uzak durmakta yarar var.

Bu kadar vintage pedalı bulup (hepsi de gıcır gıcır görünüyor) bu kadar ucuza satmak pek mantıklı gelmedi.
"oriijinal japon kardeşim inanmıyorsan alma, Irak'tan geldiler sadece bandrolü yok o kadar".
ayrıca belki satıcı, Bonamassa abimizin Diyarbakır şubesi olup nos Boss phaser takıntısına sahip. hem fiyatı da bu kondisyondaki vintage pedallar için uygun tutmuş. bulup buluşturmuş o kadar emeğe saygı lütfen.

Gitar squier bullet. Satan arkadaş ne sattığının farkında değil. Bullet olduğunu anlatmaya çalıştım fakat 'biz de gitara geçen sene başlamadık' tarzı bir konuşmayla karşılaştım 😀 . Classic vibe sanıp almayın.
İyi pazarlar..
Hocam gitarı bugün denemeye gidebilirim bakalım nasıl bir şeymiş 😄

Bu kadar vintage pedalı bulup (hepsi de gıcır gıcır görünüyor) bu kadar ucuza satmak pek mantıklı gelmedi.
satıcı arkadaştan pcb fotografı isterseniz konu tartışmaya kapanacaktır. ebaydaki bir örnek pcb ve sahibindeki örnek pcb fotograflarını ekliyorum.

bu ebay
BOSS PH-1R Phaser 1980's Vintage Guitar Pedal Made in Japan ACA JRC4558DD - Picture 4 of 24

bu da sahbnden
Adsız.webp

satıcı arkadaştan pcb fotografı isterseniz konu tartışmaya kapanacaktır. ebaydaki bir örnek pcb ve sahibindeki örnek pcb fotograflarını ekliyorum.

bu ebay
BOSS PH-1R Phaser 1980's Vintage Guitar Pedal Made in Japan ACA JRC4558DD - Picture 4 of 24's Vintage Guitar Pedal Made in Japan ACA JRC4558DD - Picture 4 of 24

bu da sahbnden
166500 eklentisini görüntüle
Bence tenezzül etmeye bile gerek yok sahte oldukları belli üretim yılını sormuşlar soru sormak için soruyorsunuz demiş birine de yılların esnafıyız biliyoruz da toplamışız diyor tamam da yıllardır Phaser pedal alırken hiç mi sorgulamadın kardeşim biz niye bundan alıyoruz tam 14 tane 😀 ama güzel kopyaysa denenebilir bence güzele benziyor. Boss'un sarı pedalını görünce güvende hissediyor insan.

Bence tenezzül etmeye bile gerek yok sahte oldukları belli üretim yılını sormuşlar soru sormak için soruyorsunuz demiş birine de yılların esnafıyız biliyoruz da toplamışız diyor tamam da yıllardır Phaser pedal alırken hiç mi sorgulamadın kardeşim biz niye bundan alıyoruz tam 14 tane 😀 ama güzel kopyaysa denenebilir bence güzele benziyor. Boss'un sarı pedalını görünce güvende hissediyor insan.
sahte olan kısımları ayırt edebilecek kadar bilgilisiniz sanırım. 2 fotograf arasında sahte olanın detayları aktarır mısınız?

Pedallar sahte olmayabilir, ben de öyle mi değil mi anlayan biri yazsın diye paylaştım zaten şüpheli ilanlar başlığı sonuçta. Örneğini verdiğiniz orijinal pedal satan kişi nasıl içinin fotoğrafını koymuş ise bu ilandaki agresif arkadaş da atarlı giderli cevaplar vereceğine bir zahmet pedalların içini açıp fotoğrafını koyabilirdi. Şimdi bu adamdan fotoğraf da istesen suçlu olursun.

sahte olan kısımları ayırt edebilecek kadar bilgilisiniz sanırım. 2 fotograf arasında sahte olanın detayları aktarır mısınız?
Ben sarı sitede ki ilan için konuşmuştum iki resim arasında ki fark için konuşacak olursak sadece entegreler farklı ki yine aynı özellikli entegrelerdir sadece diğeri muadilidir eski pedal olduğu için artık o entegrelerden bulunmuyordur OD pedallarında ki JRC4558 yerine TL02 kullanılması gibi. TEKRARDAN SÖYLÜYORUM ben ilan için dedim attığınız PCB fotoğrafları için DEMEDİM. Bir de satıcının yorumlarda ki atarlı giderli konuşmaları bana güven vermedi o kadar. Açıkçası pedalın tonu sesi güzelse orijinalliği gram umurumda değil ben bilir kişi değilim.

Geri