Hangi amfiyi alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Merhabalar ,

Aslinda evde kendi basina takilan bir amatorum artik iyi bir anfiye gecmek istiyorum ancak bu iki anfi arasinda kararsiz kaldim. Tecrubeli arkadaslar eksileri artilari, Dezavantaj ve avantajlari hakkinda her iki anfi icinde bilgi verirlerse cok memnun olurum....

Bence evde takılıyorsan maksimum 5w'lık bir lambalı amfi almalısın. Ben de evde takılan bir amatörüm ve Marshall dsl40c amfim var, ben ses yalıtımı yaptırdım yarı güçte (20watt) sesi 3-4 seviyelerine getirdiğimde önce ben rahatsız oluyorum :) Ht-20'de master volume var, marshall'da yok. Ses yüksekliği yönünden düşünürsen blackstar, ton çeşitliliği açısından ben olsam marshall'ı tercih ederdim. Benim görüşüm tabii bu.

evde marshall dsl40c kullanıyorum, çok mükemmel uk yapım marshall'lara oldukça yakın. Ben şöyle yapıyorum mesela Clean Channel da çalarlen Gain'i 0.5'e getirip, Volume'u 10'a getiriyorum. Ultra Gain modunda ise Gain'i 10 yapıp, volume'u 1 yapıyorum ve gayet de lambalı tonu geliyo. Arada düşünüyorum acaba ful ses açsam nası bi ton gelir diye ama yok o iş yaş :D

Lambalı amfiler için evde 15 watt'ın üstü korkunç, 15 watt bile attenuator olmadan korkunç, 30-40-50 watt amfileri evde hakkını verecek kadar kırılmasını sağlayacak volumelerde çalıştırmak için komşuların sağır olması lazım :) şu amfide master volume var ordan kısar istediğim tonu alırım yanılgısına da düşme, çoğu lambalı amfi power katı belli bir volum üretmediğinde pek sevimli bir drive veremiyor. Blackstar ht serisi hybrit'imsi tasarımlarından kaynaklı düşük volumede iyi sonuç veriyorlar, HT5 güzel olur veya marshall class 5, dsl5, dsl15, orange tini terror, dark terror, jr terror, or15, egnater tweaker, H&K tubemeister15 ... veya benzeri 5-15watt arası bir şeyler bak bence

Bence evde takılıyorsan maksimum 5w'lık bir lambalı amfi almalısın. Ben de evde takılan bir amatörüm ve Marshall dsl40c amfim var, ben ses yalıtımı yaptırdım yarı güçte (20watt) sesi 3-4 seviyelerine getirdiğimde önce ben rahatsız oluyorum :) Ht-20'de master volume var, marshall'da yok. Ses yüksekliği yönünden düşünürsen blackstar, ton çeşitliliği açısından ben olsam marshall'ı tercih ederdim. Benim görüşüm tabii bu.
Birader evet bende o yönde düşünüyorum daha önce Marshall Avt serisi amfim vardı ve çok memnundum. Blackstar ise hiç kullanmadım ton yönünden cidden emin değilim ama offff Marshall tadı başka ))))

Lambalı amfiler için evde 15 watt'ın üstü korkunç, 15 watt bile attenuator olmadan korkunç, 30-40-50 watt amfileri evde hakkını verecek kadar kırılmasını sağlayacak volumelerde çalıştırmak için komşuların sağır olması lazım :) şu amfide master volume var ordan kısar istediğim tonu alırım yanılgısına da düşme, çoğu lambalı amfi power katı belli bir volum üretmediğinde pek sevimli bir drive veremiyor. Blackstar ht serisi hybrit'imsi tasarımlarından kaynaklı düşük volumede iyi sonuç veriyorlar, HT5 güzel olur veya marshall class 5, dsl5, dsl15, orange tini terror, dark terror, jr terror, or15, egnater tweaker, H&K tubemeister15 ... veya benzeri 5-15watt arası bir şeyler bak bence
Kesinlikle haklısın 15 watt'ı geçmemek lazım

Yani ufak ufak belli oluyor aradığım. crimson king'in de belirttiği gibi 5/15 Watt arası evde ses sorunu olmayacak en az 2 kanallı f.switch'i olan ve mümkünse lambalı bi amfi. Buna en uygun olanlar anladığım kadarıyla Marshall dsl5/dsl15 yada Blackstar Ht5 gibi duruyor.

Bunun dışında transistörlü amfi tavsiyelerinizi de almak isterim. Sanki Roland cube 20gx olabilir gibi ama çekindiğim şey modellemeleri sebebiyle gerçek bir tonu yoktur diye düşünüyorum

Ht serisi yerine dsl alın. Ama bunlardan da öte, peavey c30'lara da bir bakın. HT'lerin cleanleri fena değil ama driveları doğal gelmiyor bana. Bunun master'ı açıp açmamakla ilgisi yok, yukarıda bahsedildiği gibi tasarımı hybridimsi. Bayağı tartışılmıştı tam lambalı olmadıkları yönünde, işin teknik kısmını bilen birisi açıklayabilir.

Metal çalıyorsanız peavey clasic 30 , bu tür için yetersiz gelecektir,.ama diğer tüm müzik türlerinde çok tatmin edici sesi var.ht 40 ile peavey c 30 u karşılaştırırsak, metal sözkonusu olduğunda ben ht 40 ı veya ht 20 yi seçerim.diğer her türlü peavey.marsall da değil

Metal çalıyorsanız peavey clasic 30 , bu tür için yetersiz gelecektir,.ama diğer tüm müzik türlerinde çok tatmin edici sesi var.ht 40 ile peavey c 30 u karşılaştırırsak, metal sözkonusu olduğunda ben ht 40 ı veya ht 20 yi seçerim.diğer her türlü peavey.marsall da değil
1 pedal baglayarak c30dan daha iyi sonuc alabilirsiniz, ikisini de kullandim. Htyi 5 senedir kullaniyorum. Lambali degil, lambalimsi :)

Merhaba,
Ben de evimde Marshall DSL-40C kullanıyorum. Yukarıda da arkadaşların bahsettikleri gibi evde sesini açma imkanınız yoksa istediğiniz tonaliteyi bu ampliden alamayabilirsiniz.
Ben şahsen DSL-15C'yi de çok beğenmemiştim.
Tabiiki istediğiniz şey bir çalışma amplisi yahut kaliteli küçük bir lambalı ampli ise yukarıda belirtilen amplileri bir deneyin, hatta 15 Watt olarak Laney bulabilirseniz özellikle bakın derim.
Ampli olarak, Blackstar'ın HT serisinin DSL-40C ve DSL-15C ayarındaki modellerini denediğimde Marshall bana daha iyi gelmiş idi. Yine de
Blackstar tercih edecek iseniz ve bütçeniz de müsait ise; HT serisinden ziyade Blackstar'ın Series One modelinin 40 ya da 50 Watt kombo versiyonu vardı galiba, o çok iyi (20-25 Watta düşürebiliyorsunuz).
Diğer arkadaşlar daha iyi takdir ederler ama sonuçta, lambalı ampli Watt olarak güçlendikçe sesi güzelleşiyor, o nedenle seçiminizde pek 40 (yarı güçte 20) Watt altına düşmemeye çalışın derim.
İyi günler ve esenlikler dilerim.

Benim tavsiyem ikisini de denemen yönünde olacak ancak. Ton işi zevk renk. Kısık seste, yüksek seste performansları nedir, beklentilerini karşılıyor mu denemeden bilmen çok zor.

Arkadaşlar genelde watt olayında 15'i geçme demişler. Ama ben iki üç ayarla 50 watt Jet City'yi kısık seste kullanabiliyorum. Tabii bunda artık amfiyi tanımış olmanın da etkisi var.

Blackstarın 1 wattlık kafa amplifikatörü ht1r , ht112 kabinle mükemmel sonuç veriyor.(ht1r nin kombosu , kötü).tüm müzik türleri için ,ht 20 yerine htr1 head ve kabinide düşünebilirsiniz.

Geri