Penalar hakkinda bilgi

TheJester demiş ki:
Erirken yanmış insan eti kokusu veriyo benimki de o derece haşin death metal çalıyorum :)
:) Aslında mentolde degilde tam naftalin gibi :D Bu arada asagı yukarı her yerde benim gordugum 1 milyon.Ibanez oldumu bazı yerler 2 milyon alıyor.
Acaba ernie ball un satıldıgı yeri bilen varmı?Bu penayı nerden aldıgımı hatırlamıyorum ama satıldıgı yeri buldummu 1 kutu alırım :D

Önceki sayfalarda (ama tahminen 2 yıl önce :D ) Atalay taş penalardan falan bashetmiş ben onları çok merak ediyorum ya :) Daha bi'yerde Jim Dunlop pena da göremedim ben onlar nerde var Tünel'de ??

RichieSambora demiş ki:
TheJester demiş ki:
Erirken yanmış insan eti kokusu veriyo benimki de o derece haşin death metal çalıyorum :)
:) Aslında mentolde degilde tam naftalin gibi :D Bu arada asagı yukarı her yerde benim gordugum 1 milyon.Ibanez oldumu bazı yerler 2 milyon alıyor.
Acaba ernie ball un satıldıgı yeri bilen varmı?Bu penayı nerden aldıgımı hatırlamıyorum ama satıldıgı yeri buldummu 1 kutu alırım :D

Bende de 1 tane kırmızı Ernie Ball var ve yanlış hatırlamıyorsam Ankara'da Panmusic'ten almıştım.

Sık sık pena kaybeden biri olarak bi ara penasızlıktan idareten eski manyetik şeritli telefon kartlarından kullandım. O ara kendi çapımda sıçrama yaptım diyebilirim. Anladım ki yumuşak malzeme bana daha uygun .Akorların arasına palm mutin' leri makine gibi serpiştirmeye başladım.Perdedeki vızıldama da kesildi.Ama malesef çok kırılgan şey bunlar. Elimde bu kartlardan 2 tane vardı ve kırpa kırpa bitti. Olsa hala kullanırım pena yerine ama çok kontör yiyor melet :D

Elimdeki bir sürü ıvır zıvır pena arasında 0.7 pickboydan başkasını 10 saniyeden fazla kullanamıypodum. Ama her zaman aklımda daha sert ve ufak peneları denemek vardı. O gün j.dunlop jazz III aldım ve artık pickboy a da geri dönüş yapamıyorum. Bugüne kadar kullandığım en rahat pena.

ben ucu eriyen planet waves penamın ucunu iki-üç hafta önce makas yardımıyla kestim:D yani şimdi şekil yok gösteremiyorum ama sivri yaptım işte. çok da güzel oldu. biraz rötuş(yanlış olabilir kelime) yaptım. cillop gibi oldu. bu sayede eriyen penaları çöpe atmayız daha uzun kullanabiliriz hele de benim gibi yeni pena almak için evden çıkmaya üşenen biriyseniz...
ne dersiniz:D:D

Bloody_Wolverine demiş ki:
ben ucu eriyen planet waves penamın ucunu iki-üç hafta önce makas yardımıyla kestim:D yani şimdi şekil yok gösteremiyorum ama sivri yaptım işte. çok da güzel oldu. biraz rötuş(yanlış olabilir kelime) yaptım. cillop gibi oldu. bu sayede eriyen penaları çöpe atmayız daha uzun kullanabiliriz hele de benim gibi yeni pena almak için evden çıkmaya üşenen biriyseniz...
ne dersiniz:D:D

Bende de kırmızı bir ernie bal vardı, 1 aydan daha uzun süre kullandım rekorumdur. Eridikce tırnak törpüsü ile törpüler kullanırdım. Üzerinde diş izlerim de vardı. Şarkıyı çalamayınca ısırıyordum. :D

Jazz III siyah mükemmel bir pena. Birisi parmağımın devamı gibi demiş, çok doğru bir tespit. Tek aradığım ritmlerde bi yerlere uçmaması için bunun biraz daha büyük olanı ama yok malesef.

İlgilenen olur mu bilmem ama bi zamanlar bir yerlerde Brian May in madeni parayla çaldığını okumuştum. Ben de bi zamanlar çaldım parayla ilginç bir ses veriyor. Denemeye değer.

pyramind demiş ki:
ah, asla "bu benim penam" diyebileceğim bir pena bulamadım. aslında dunlopun 3mm lik bigstubbyleri için diyebilirdim ama onun dış yüzeyi kaygan. terleyince uçup gidiyor elden. onun dışında bana kusursuz geliyor.
biraz okuyim dedim daha ikinci msj hislerime tercüman oldu

big stubby'ler bir de kaymasa :( zaten ter yükü bir insanım sırf bu yüzden dunlopun bu kaymayan timsah resimli 2 lik ve 1.5 lik penalarından kullanayım dedim onlarla da adam gibi staccato yapamadım,zaten yapamam oldu olası :D kısaca söylemek gerekirse

BIG STUBBY'NİN KAYMAYANINI ÜRETİN :!:

anti-social demiş ki:
pyramind demiş ki:
ah, asla "bu benim penam" diyebileceğim bir pena bulamadım. aslında dunlopun 3mm lik bigstubbyleri için diyebilirdim ama onun dış yüzeyi kaygan. terleyince uçup gidiyor elden. onun dışında bana kusursuz geliyor.
biraz okuyim dedim daha ikinci msj hislerime tercüman oldu

big stubby'ler bir de kaymasa :( zaten ter yükü bir insanım sırf bu yüzden dunlopun bu kaymayan timsah resimli 2 lik ve 1.5 lik penalarından kullanayım dedim onlarla da adam gibi staccato yapamadım,zaten yapamam oldu olası :D kısaca söylemek gerekirse

BIG STUBBY'NİN KAYMAYANINI ÜRETİN :!:
Abi big stubbynin yuzeyinde o cukur olmasa direk dumduz ve puturlu olsa kaymazmıs gibi geliyor... niye öyle sacma sapan bişi yapmıslar ki...

Ayrıyetten pena dedigin de Big Stubby 3 mm dir, Gator 1.5 mm dir... :)

Flareos demiş ki:
.
Gator 1.5 mm dir... :)
gator gripmiş evet ben de sitesinden baktım demin ,timsah tutuşu hey yoorum hey :D teli bile tutuyor bırakmıyor mübarek o yüzden çalamıyorum

Ben 2lik kullanıyorum Bs'yi,sanırım bu çukur kısmı çıkarıp gatorları fln yaptıkları plastikten koysalar tele değen yer aynı kalsa efsane pena olur gibime geliyor :D

big stubby kullanıyorum, 2.0 ve 3.0 var ayrıyetten bir kaç planet waves & ibanez pena var çok kullanmadım kendisini, hatrı sayılır miktar da yamaha var öyle geçiyo günler işte:)

arkadaşlar şekilli penaya ilgi duyanlardanım bende..
bir penam var x-files hayranı olduğum için bir abi hediye etmişti türkiye de satılmıyor ebe universal pics galiba satılıyorsa ben hiçbir yerde bulamadım ne istanbulda ne ankarda şekli uzaylı kafası gibi site adresini vereyim bir bakın çok güzel penalar var ama biraz tuzlu fiyatları tek pena 8 dolar...
bendeki beyaz ebe universal inc. yazan yerde donen pena işte..sitenin adresini vereyim girin bakın isterseniz...

http://www.alienpick.com/store/index.cfm?Cat=14

Geri