Black Tooth (Tarz?)Şehir?

pandacan demiş ki:
Ayrıca "burası ODTÜ, burda böyle" ibaresine karşılık olarak, Black Tooth albümleri kapış kapış satılan, insanların üyelerinden imza almak için birbirini yediği bir grup değil ve elemanları bunun farkındalar. ODTÜ seyircisi ise kendilerini bu statüde bir grup kadar meşhur falan sanıyor olmalılar, ben bu kanıya vardım :roll: yani ne bileyim, futbolda bir çarşı falan zannediyorlar kendilerini herhalde :LOL: Bir rock konserinde gelip oturup sonra da "burda böyle aga" diyecek insan niye gelir ki? Yanlış anlamayın, bir grup için seyirci çok önemlidir ama bazen de insanın böyle olacağına hiç olmasın diyesi gelmiyor da değil...

Hocam, o lafı edenlerden birisi de benim demiştim. Ama ben ODTÜ'lü değilim (bu sene olurum umarım).
Zaten o sözü söylerken ki amacım ODTÜ seyircisini eleştirmekti. "İşte ODTÜ gerçeği, herkes bön bön bakıyor" falan da dedim hatta. Ehheh, buna kızmış olacak ki ODTÜ'lü olduğunu tahmin ettiği birisi "Ne yapalım? Alla alla" dedi bana.
Haa, bana neden öne gelip kafa sallamadağımı sorarsan onu da özel mesajla söylerim, şimdi onun açıklamasına girersem konu sapar.

deerrudolf demiş ki:
pandacan demiş ki:
Ayrıca "burası ODTÜ, burda böyle" ibaresine karşılık olarak, Black Tooth albümleri kapış kapış satılan, insanların üyelerinden imza almak için birbirini yediği bir grup değil ve elemanları bunun farkındalar. ODTÜ seyircisi ise kendilerini bu statüde bir grup kadar meşhur falan sanıyor olmalılar, ben bu kanıya vardım :roll: yani ne bileyim, futbolda bir çarşı falan zannediyorlar kendilerini herhalde :LOL: Bir rock konserinde gelip oturup sonra da "burda böyle aga" diyecek insan niye gelir ki? Yanlış anlamayın, bir grup için seyirci çok önemlidir ama bazen de insanın böyle olacağına hiç olmasın diyesi gelmiyor da değil...

Hocam, o lafı edenlerden birisi de benim demiştim. Ama ben ODTÜ'lü değilim (bu sene olurum umarım).
Zaten o sözü söylerken ki amacım ODTÜ seyircisini eleştirmekti. "İşte ODTÜ gerçeği, herkes bön bön bakıyor" falan da dedim hatta. Ehheh, buna kızmış olacak ki ODTÜ'lü olduğunu tahmin ettiği birisi "Ne yapalım? Alla alla" dedi bana.
Haa, bana neden öne gelip kafa sallamadağımı sorarsan onu da özel mesajla söylerim, şimdi onun açıklamasına girersem konu sapar.
O zaman ben yanlış anladım sanırım (galiba, ama anlamadım... höynk?!) hehehe... ama seyircinin genel tavrıda öyleydi zaten, yani "burası ODTÜ biz meşhur olmayanı sallamayız" kıvamındaydı o yüzden yalan da söylemiş sayılmam :LOL:

ARKADAŞLAR!!!!!!!!!!

Black Tooth u takip etmeye devam edin......

Grubumuz bu yolda ilerlemeye devam edecek..

Bizi SAHNE ŞOVLARIMIZ ve MÜZİÐİMİZLE unutamayacaksınız....

bu arada ben bi yanlish anlasilmayi duzeltmek isterim... bazi arkadashlar beni black tooth elemani zannettiler yukarda yazdigim bi msja bakarak. ben Dementia gitaristi Ali... Kusura bakmayin. Black tooth a biraz haksizlik edildigini dusundugumden sanki onlardan biri gibi konusmus, kendi kimligimi pek belli etmemisim...

DEMENTIA demiş ki:
bu arada ben bi yanlish anlasilmayi duzeltmek isterim... bazi arkadashlar beni black tooth elemani zannettiler yukarda yazdigim bi msja bakarak. ben Dementia gitaristi Ali... Kusura bakmayin. Black tooth a biraz haksizlik edildigini dusundugumden sanki onlardan biri gibi konusmus, kendi kimligimi pek belli etmemisim...

~ Onceki sayfada belirttigin fikirlerin icin tessekkur ederim..

~ Tersliklere ragmen grubumuza destek olanlarada tessekkur ederim..

~ derrudolf, mike uygunca fikirlerinizi soylediginiz icin sizlerede tessekkur ediyorum, goze batacak hatalar vardi, oneme tabiiki alicagim ne de olsa teknik arizalar disinda benimde hatalarim vardi, bunlarin sebebide sahnedeykenki olumsuz dusuncelerimdi..

Tabiiki cilgin, birbirini ezen bir hayran kitlesi beklemiyorduk! Fakat acikca yalin bir Bardan daha kalabalik olmasini beklerdik, ve Ankara'da 'metal' denildiginde "Odtu" parmak ile gosterilince, birazda muzigimizden anlayabilecek bir kitleye calicagimizi dusunduk ama boyle olaylarda yasanabilir elbet.

Buda bir tecrubeydi, daha ikinci konserimizdi, bazi noktalarin ustunde durdum ve ders aldim diyebilirim... bu konser hicbir sekilde gidisatimizi etkilemeyecek, onumuzde belli basli, kucuk ve buyuk yerlerde planlar var, umarim gerceklestirebiliriz, forumlardan sizlere haber verecegiz... o vakit gelene kadar, gorusmek uzere :twisted:

~ Hemen birsey daha belirtmek istiyorum, ozel mesajdan bir kac kez soruldu bu, Blacktooth beste grubudur, calinan parcalarin genresi ayni olsada; Pantera'ya ait degildir, birkac yorumladigimiz sarkilari var, inanilmaz derecede hayranlariyiz, gerek grup uyleri, gerek muzik tarzlarini cok severiz, fakat tribute band degiliz ;)

Arkadaşlar ben de bu odtü seyircisiyle ilgili bir şey söylemek istiyorum :)

Şimdi ilk olarak seyirciden beklediğiniz şey nedir, konser ne için verilir, ya da ne için konser veriyorsunuz bunun cevabını kafanızda iyi bir şekilde oluşturmalısınız bence. Odtü seyircisi oturarak izler belki konseri ama müzikla olarak en çok şeyi kaldırabilecek seyirci de odtü seyircisidir :)

Dün akşam Nekropsi konseri vardı ve ben Odtü seyircisi dışında o konseri böyle bir ilgiyle izleyebilecek başka seyirci topluluklarının fazla olduğunu hiç sanmıyorum, hatta belki de yoktur bile :)

Eğer isteğiniz, yaptığınız şeyi müzikal olarak algılayıp yorumlayamayan, ya da sığ yorumlayan ama konserinizde zıplayıp hoplayan insanlara çalmak ise, o kadar çalışıp enstrüman hakimiyeti yapmanıza gerek yok :) Ya da ne biliyim, konsere kafa + kabin taşımanıza gerek yok :)
Yarın bir gün demonuz çıktığında, ya da albümünüz, ona gereken değeri en iyi verecek seyirci belki de odtü seyircisidir :)

Bütün bunları sizi eleştirmek için söylemediğimi siz de anlamışsınızdır umarım :)

Gerçekten iyi bir grupsunuz ve bu işi ne kadar ciddiye aldığınızı. ne kadar disiplinli olduğunuzu bir tek ben değil ordaki herkes gördü ve bahsediyor. Ayrıca müziğinizi o koşullarda bile ne kadar hissederek yaptığınızı da insanlara gösterdiniz. Benim amacım sadece olaya biraz daha doğru şekilde yaklaşmaya çalışmanızı sağlamak. Teknik aksaklıklar olayına hiç girmiyorum çünkü Türkiye gibi bir ülkede çok fazla yaşanan envayi çeşit sebebi olan şeyler bunlar :)

Başarılar, elinize sağlık, kolay gelsin... :)

senlik sonrasinda yazilanlari ciddi ciddi okudum grubu elestirenler var , mt`yi elestirenler var ve seyirciyi elestirenler var ... guzel ben hicbirini elestirmiycem aksine blacktooth`a elemanlarina saygilarimi sunup olayin farkli bi yonune dikkat cekicem :

O gün sahnede ne olmus olursa olsun gerceklestirilmis bir emek bir alinteri var hiçkimsenin ve hiçbir grubun yaptigi ise saygisizlik gösterilmemeli bence

yukaridaki soz grubun vokalisti sanirim tuna`ya ( yanlissam kusura bakmayin) ait . cok dogru ve bizim mt olarak cok onem verdigimiz bir mesele bu. sirf bu yuzden secmeler olsun , sahne olsun , sahne arkasi olsun gelen amator gruplara elimizden geldigince destek olup ; onlara herhangi bir saygisizlik gostermemek icin caba sarfediyoruz. simdi gelelim dikkat cekmek istedigim yere .

konseriniz sonrasinda bizzat ben toplulugun baskani olarak beklediginiz performansi cikaramamis oldugunuzu gorup ( bu teknik aksaklik olur , seyirci olur , hic farketmez) sahneye gelip sizle konusmaya calistim. tek amacim mekanin durumunu sizle paylasmak , bahar senligi sahnesinin size daha uygun olacagini anlatip ; sizi oraya yonlendirmekti ki bizim icin secmelerden gelen en basarili gruplaran biriydiniz (hatta yanimizda djnnstylodan evren`de vardi ki kendileri bu deneyimi biliyolar diye onun da fikrini sizin yaninizda sordum) neyse bunun ustune pek de beklemedigim bi tepki ve yanit aldim ozellikle grubun vokalisti tunadan ...

simdi pek sevgili ve bi o kadar yaptiklari hersey icin asiri heyecanli olan arkadaslar size soruyorum nerde kaldi emegi destekleyip ; saygi gostermek?

3-4 sayfa suren yazilarin gordugum kadariyla hicbir yerinde size boyle bir sahne imkani verildigi icin ya da ne biliim boyle bi senlik icin aylarca derslerini bi kenara birakip kosusturan ogrenciler icin herhangi bi tesekkur gormedim. ki bu tavri konser sonrasi sahnede grupla konusurken de gormedim ... soylediklerinize inanin orda da katilmistim ama bize karsi gostermis oldugunuz tutumu hic hos bulmuyorum... emege saygisizliktan dem vuran blacktooth ciddi anlamda kendisi bi saygisizlik etmistir bunun gozardi edilmemesini rica edicem...

saygilar

odtu mt

Sinek : size ozel mesaj yolladim bu konu hakkinda iletisime gecemedik onceden, simdi bir uye bulabildigim icin yazdim, goruslerin icin saol... bazi yasananlari anlattim... en azindan gorup anlamani isterimki sizinle hicbir alakasi yoktu olayin, uzun uzun konusamadigim kisiler vardi, akay sensin galiba :? kusura bakma... anlatmaya calistim, tesekkurler..

~~~Burayada herkezin gorebilecegi sekilde yazmak isterimki : Odtu MT gorevlileri kadar tum amator gruplariyla gerek teknik, gerek morel, gerek gaz, ve gerek dostlugunu konser alaninda ortaya koyan insanlar yoktur...
Hepinize tesekkur ederim, umarim yanlis ve kisisel anlasilmaz, sizlerle alakasi yoktu... Saolun! :twisted:

ODTÜ müzik topluluğunda bulunan tüm arkadaşlara
ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ.....
Kendileri konu ile ilgili sitemlerimizi yanlış anlamış olsa gerekki eleştirimizin organizasyona karşı yapılmış olduğunu sandıklarını düşünüyorum.
Aksine organizasyonla ilgili herhangi bir problem yaşanmadığı gibi bizlere çok yardımcı olmuşlar desteklemişlerdir.
Onlara buradan tekrar tekrar TEŞEKKÜR eder .Yanlış anlamış dahi olsalar sitemimizin sadece birkaç kendini bilmez seyirciye olduğunu hatırlatarak şahsım adına özür dilerim.

Neyse arkadaşlar, unutalım artık bunu... Bi daha ki konser belli olsun artık ona adapte oluruz :D Bu arada Sinek'e bir not: Gerçekten gruptan hiç kimsenin mt'ye karşı negatif bir tavrı yoktu. Daha uygun bir ortamda Black Tooth dinleme ümidiyle... ;)

Slm Black Tooth ahalisi....
yeni fikirler yeni projeler için önerilerinizi bekliyoruz özel mesajlar ile sahnede neler görmek neler dinlemek isterdiniz bizlere yazin.Yazinki önerilerle bizde kendimizi gelistirip daha iyi performanslar ç1karabilelim

Geri