Saw / Testere I-II-III-IV

film 4 bölümden oluşuyor diye biliyorum arkadaşlar 4. film 2008 kasımda vizyonda olur sanırsam ama ne yapacaklar bu filmde konu nasıl olacak çok merak ediorm hiç bişi kalmadı çünkü izlemeyen arkadaşlara saygısızlık olmasın diye fikirlerimi paylaşıp 3. filmin tadını kaçırmayayım ;)

Sadece gore var filmde bu da artık ilgimi çekmiyor lisede falan izleseydim heralde en sevdiğim film olurdu. İlk filmde belki biraz mesaj kaygısı var gibi gözüküyordu; ama bir filmin arkasına üç tane devam bölümü dayıyorsan o filmde pek de mesaj yoktur. Benim gözümde korkuyu sadece kanla sağlamaya çalışan başarısız bir senaristin elinden çıkmış zayıf hikayeli bir seri...

EmilioDeCarro demiş ki:
film 4 bölümden oluşuyor diye biliyorum arkadaşlar 4. film 2008 kasımda vizyonda olur sanırsam ama ne yapacaklar bu filmde konu nasıl olacak çok merak ediorm hiç bişi kalmadı çünkü izlemeyen arkadaşlara saygısızlık olmasın diye fikirlerimi paylaşıp 3. filmin tadını kaçırmayayım ;)

film 27 ekim 2007 de yani yine cadılar bayramında amerikada vizyona girecekmis

funkyduck demiş ki:
Benim gözümde korkuyu sadece kanla sağlamaya çalışan başarısız bir senaristin elinden çıkmış zayıf hikayeli bir seri...
ilk filmden çıkardığın mesaj ne?? :? 8O ayrıca senin ilgini çekmemesi filmin zayıf bi senaryoya sahip olduğu anlamına gelmezki,filmi yeterince anlasaydın zaten sadece kanla korku yaratılmış yorumunu yapmazdın :idea:

Tamamen kendi görüşlerimi bildirdim, yani filmin zayıf bir senaryoya sahip olduğu da tamamen benim görüşüm. Ayrıca filmi ne kadar anladığım üzerine yorum yapman da gereksiz. Belli ki filme çok fazla anlam katmışsın ama filmin verdiği mesaj senin düşündüğün kadar derin değil bu konuda da şüphen olmasın...

kendi fikrin tabiki, saygı duyarım ama lütfen yiğidi öldür hakkını yeme. Çok kanlı, çok vahşi, çok şöyle , çok böyle ama asla ve asla senaryo yönünden başarısız değil. o senaryoyu yazan adamın dünyanın sayılı zekalarından olduğunu düşünüyorum. bence de en iyi korku senaryolarından biri.

pj_harvey demiş ki:
EmilioDeCarro demiş ki:

film 27 ekim 2007 de yani yine cadılar bayramında amerikada vizyona girecekmis
yeter artık yaa...4. sü gelmesin.zaten adamda öldü devamı nasıl olacak ki!çığlık gibi b.kunu çıkarmazlar heralde.çünkü amerikalılar herşeye para gözüyle bakarlar ve eğer bir film iş yapıyosa iyice kaymağını alırlar o işten.ama artık bu durumu değiştirmeliler ve işi burda bırakmalılar.ayrıca film ilerledikçe kendini tekrarlar hale geldi sıkmaya başladı.ilk filmin tadı olmuyor yani...

:arrow: Filme gidildi,izlendi,beğenildi eve aç aç dönüldü. .. :D :D filmden çıktıktan sonra bişi yiyemedim ya iyiki mısır kola falan almamamısım..Domuzlar öle çürümüş çürümüş kameranın önüne hoppidi çıkıyo ya abaaaoovvv...

:arrow: Neyse bence devam etmeli 1 seri daha ama bence bırakmazlar yine bundan sonraki filmde bi soru işareti koyarlar öteki filmi merak eder insan.. 4.film artık sürüklemez insanı sanıyorum..neyse gidilecek bir film gidin izleyin valla.. :twisted:

:arrow: I wanna play a game Jeff...Live or die make your chose :twisted:

oykutonik demiş ki:
jigsaw olmadan nasıl devam ettirecekler acaba çok merak ediyorum..belki onun hayranı birinin aynı sistemi kurmasıyla ilgili olabilir..belki yani..
Yani en kötü ihtimal olarak bu olur...Veya eski kurtulanlardan biri olur yine...

Re: siz kesebilirmisiniz

hasanayvenli demiş ki:
promiscuous demiş ki:
doktorun ayağını kesmesi beni dumura uğtattı ayrıca ikide kızın yerine ben geçicem demesi oda ayrı bir dumur süperdi film
8) :twisted:
doktorun mu dedektifin mi :?:

:arrow: belki 1.den bahsediyodur...ama o dedektifin ayağını ezme sahnesi acaip etkiliydi kesse daha iyiydi yani...hangisi iyi hangisi kötü muh. olcak bence ikiside kötü ölse daha iyiydi dicem şimdi :D

1 ve 2 yi izleyenler bilir; testerede konu hep tümden gelim şeklinde işlenirdi.ilk başta bir olay döngüsüne sokarlar seni daha sonra film akmaya başlar.testere 3 ün kurgusu bunlardan baya farklı olmuş.tamamiyle tümevarım durumu sözkonusu.1 ve 2'de bile sonlanmamış konuları sonlandırmış adeta.ben oldukça başarılı buldum.soundtrack da süperdi.

şimid ben son filmi izlemedim. ama ilik 2 filmi izledim. ilk film güzeldi ama sondaki bomba son o kadar ağır işlediki bomba etkisi yitirdi.ikinci filim daha çok efekt üzerine kruluydu.ama bundaki bomba son daha bi oturaklı idi.bakalım 3.ci film nasıl olcak??

not:ilk testere filmi ikincisinden 5 gömlek üstündür.

sonda adam kaldı belki jigsaw ın yerine o geçer devam edilcekse filme ama zannetmiyorum adam kafayı yemiştir karısı öldü çocuk öldü diğer kızınıda bulamıcak..dumur bi film heryönüyle başarılı buluorum..

Geri