Thomann'dan Alışveriş

evet belki kargo şirketi bilerek geciktiriyor olabilir. bende her zaman kalkar kalkmaz ptt'nin sitesine girip bakiyorum durum hep ayni. DHL ile görüşsek işe yara mı acaba...paketin nerde olduğuda belli degil cunku almanyadan buraya gelmesi uzun sürmez normalde
Almanya'da DHL ile görüşmeniz gerekir. Çünkü buradaki DHL ile alakaları yok. Onlarında size mantıklı bir cevap vereceklerini düşünmüyorum. Noel yoğunluğu diyeceklerdir. Eeee ne kadar ekmek o kadar köfte ;)

ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN ARKADAŞLAR

"Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, yurt dışından e-ticaret yoluyla ithal edilen ürünlere ve siparişlere gümrük muafiyet oranlarının çok yüksek olduğunu belirterek, "Yurt dışından 75 euroya kadar yapılan siparişler Türkiye'ye gümrüksüz girebiliyor, bu da haksız rekabete yol açabiliyor. Bunu 30 euroya düşürdük." dedi."

Tüfenkci: Gümrüksüz alışverişlerde muafiyeti oranını 30 euroya düşürdük - Bloomberg HT

ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN ARKADAŞLAR

"Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, yurt dışından e-ticaret yoluyla ithal edilen ürünlere ve siparişlere gümrük muafiyet oranlarının çok yüksek olduğunu belirterek, "Yurt dışından 75 euroya kadar yapılan siparişler Türkiye'ye gümrüksüz girebiliyor, bu da haksız rekabete yol açabiliyor. Bunu 30 euroya düşürdük." dedi."

Tüfenkci: Gümrüksüz alışverişlerde muafiyeti oranını 30 euroya düşürdük - Bloomberg HT
Çok yerinde bir karar. Bu alınan tedbirle artık ekonomi şahlanır.

Hayır! 1 aydır "Gönderi Yurt Dışına Sevk Edildi" diyor.

Thomanna bu sefer dhl sorgulamasının ne zaman biteceğini sordum cevap şu.

paketiniz türkiyeye ulaşmış ve şu an PTTnin elinde. ancak henüz işleme konulmamış. takriben önümüzdeki 2-3 hafta içinde, tüm noel girişleri bittikten sonra, girişi yapılacaktır.
IMG_3024.PNG

Thomanna bu sefer dhl sorgulamasının ne zaman biteceğini sordum cevap şu.

paketiniz türkiyeye ulaşmış ve şu an PTTnin elinde. ancak henüz işleme konulmamış. takriben önümüzdeki 2-3 hafta içinde, tüm noel girişleri bittikten sonra, girişi yapılacaktır.
93295 eklentisini görüntüle
Noel girişleri bittikten sonra ne demek yaw. :confused:Toplu halde mi dağıtılacak hiçbir şey anlamadım. Sırayla değil mi bu iş. :penguin:

Bugün itibariyle thomann'dan şöyle bir mail aldım:

The shipment has been processed in the parcel center (Kitzingen)

Bir yandan seviniyorum işlemler ilerliyor diye ama bir yandan da burayı okuyup korkuyorum gelmesi çok uzun sürer diye.

anladim bende de aynen böyle görünüyor. normalde paket TR ye girince bu sayfada görünmesi lazımda o yuzden sordum "yurtdışı geliş kaydı yapıldı" diye...

Şimdi şunu iyice açıklığa kavuşturmakta fayda görüyorum. Öncelikle tabloda sizin de gördüğünüz gibi "Gönderi Yurt Dışı Edildi." diyor. Buradan gönderinin Almanya'dan yola çıktığını anlıyoruz. Şimdi burada iki seçenekle karşı karşıya kalıyoruz.
1. Seçenek: Ürün Almanya'dan uçağa bindirildi. Pilot bilinmeyen bir sebeple rotasını Güney Pasifik üzerinden çizdi. Uçak gizemli bir adaya düştü.:jimlad:
2. Seçenek: Ürün Almanya'dan normal rotasında geldi. Ürün Türkiye' ye topraklarına girdi ancak gümrük kayıt işlemlerine henüz başlanmadı. Yani ürün Türkiye'ye ayak basar basmaz kayıt olmuyor. :writer:
Şimdi siz hangi seçeneği isterseniz onu seçin. Hee bana 1. seçenek daha mantıklı geldi. O başka...:D

Aynı durum bende de var. 20 kasımda aldığım eşyalar hala tr ye giremedi. İnceleme başlattım dhl üzerinden. 60 günde sonuçlanır dediler. Demek herkeste durum aynıymış.
Ürünler tr ye giremedi hala.

Bence iki ihtimal var
Birincisi emir geldi yasa girene kadar hiçbir şeyi gümrükten almayın diye şimdi 70€ altında sipariş edip durumunuzda olan kişilere 30€ kotasıyla güzel sürpriz olacak arada sizde bekliyorsunuz :D
İkincisi önümüz Noel yurt dışından çok fazla ithalat var giriş önceliği ithalat yapan şirketlere verildiği için sizin ürünlere sıra gelmiyor.
Ancak devletimi biraz tanıyorsam ilk ihtimaldir nasıl vatandaşımı lömbürdetirim diye yollar arar durur. :)

Geri