Thomann'dan Alışveriş

Kahretsin şimdi fark ettim. Normalde diğer mağazalarda sepete eklenmiyor stokta yoksa, bunda eklendi diye orayı okumamışım, çok teşekkürler. İstek atmışlar Ibanez'e ama Ibanez sanırım beyaz versiyonunu bir daha üretmeyecek o gitarın. Siyaha devam ediyorlar, insanlar beyazını neden sevmedi anlayamadım. O zaman benim için beyaz rgaix6fm rüyası sona ermiştir. Siyahı için de burada 5k nakit vermeyi istiyor muyum o konuda emin değilim. Üstüne 1k daha koyup Gibson Flying V alabiliyorum ikinci el. Çok arada kaldım son birkaç gündür.

Hocam ben de aylardır arıyorum bu gitarı. Bu siteyi de görmüştüm ve almayı denediğimde girişim yine hüsranla sonuçlanmıştı. Bulursanız bana da haber verir misiniz? :D

Hocam ben de aylardır arıyorum bu gitarı. Bu siteyi de görmüştüm ve almayı denediğimde girişim yine hüsranla sonuçlanmıştı. Bulursanız bana da haber verir misiniz? :D
Hocam en sonunda mantığım, yüreğimin sesine üstün geldi ve bütçemi aşırı zorlamadan ikinci el bir ltd mh-1000 aldım. Şimdilik vazgeçtim yani :) Olur da bu beyaz rgaix6fm sarı sitede ikinci ele düşerse o zaman bakıcam artık. Size bol şanslar, umarım siz de mantığınızın sesini dinlersiniz :)

Hocam en sonunda mantığım, yüreğimin sesine üstün geldi ve bütçemi aşırı zorlamadan ikinci el bir ltd mh-1000 aldım. Şimdilik vazgeçtim yani :) Olur da bu beyaz rgaix6fm sarı sitede ikinci ele düşerse o zaman bakıcam artık. Size bol şanslar, umarım siz de mantığınızın sesini dinlersiniz :)

Ben de mantığımın sesini dinleyerek LTD EC-1000 almıştım. Daha sonra Ibanez RG370'imi satıp bu RGAIX'i aramaya başladım. Şimdi halihazırda EMG 81/60'lı bir gitarım varken yine EMG konfigürasyonuna sahip bir gitar almak istemiyorum. Aynı şekilde normalde her ne kadar sevsem de, bir siyah gitar daha da istemiyorum. O nedenle yine mantığımı kullanarak aşağıda görsellerini koyduğum bir liste oluşturdum. Bu adaylardan birini kadromuza katacağız gibi görünüyor.

S1.6PP-FRONT-HORIZONTAL.png

S1.6HLB-FRONT-HORIZONTAL.png

original.png

20191017012421909.png

p_region_RG6PPBFX_TSR_1P_01.png

p_region_RG1121PB_CIF_1P_01.png

Selamlar iyi günler dilerim.
Andertons'tan katana almayı düşünüyorum ama ilk yurtdışı alışverişim olacağı için aklıma bir şey takıldı bilgi verebilecek birisi olursa çok sevinirim.

Aldıklarımın hepsi tek bir kutuya mı konur yoksa iki ayrı kutuda mı gelir?(screenshot ta gözükmemiş ama yukarda bir tane de fender 10ft kablo var)

Tek kutuda gelirse ödeyeceğim ÖTV vergisi sadece amfinin fiyatı üzerinden mi hesaplanır?

(Ülkemi belirttikten sonra gereken vergi düşürülmesi yapıldı güncel fiyatı £365.14)

Dosyalar

• Screenshot_20200114-190822_Chrome.jpg
    Screenshot_20200114-190822_Chrome.jpg
    115.5 KB · Gösterim: 209
365 pound henüz ingiltere vatı düşmemiş hali. Siz adres olarak Türkiye'yi seçtiğinizde İngiltere VAT düşecek ve sonuç olarak hemen hemen 365*1,20 + Kargo ücreti ödeyeceksiniz. Yalnız Kargo ücreti Türkiye'ye görünenden daha pahalı olacaktır. Bu arada 2.el kısmında Second Hand Boss Katana 100 MK1 - Andertons Music Co. satılıyor. Bilmiyorum size uyar mı ama fiyatı uygun gibi.
Hocam yanıtınız için teşekkür ederim lakin zaten Türkiyede olduğumu görünce ödeme ekranında fiyat düşüşü oldu.Vat dediğiniz bu olmuyor mu?

Bu arada mk2 ler daha çok işime yarayacak gibi duruyor hocam teşekkürler.

Hocam yanıtınız için teşekkür ederim lakin zaten Türkiyede olduğumu görünce ödeme ekranında fiyat düşüşü oldu.Vat dediğiniz bu olmuyor mu?

Bu arada mk2 ler daha çok işime yarayacak gibi duruyor hocam teşekkürler.
Bende böyle görünüyor. Kargo ücretine düzenleme gelmiş sanırım. Bir ara epey pahalıydı kafa amfiye 60 pound istiyordu.

Dosyalar

• andertons.JPG
    andertons.JPG
    91.1 KB · Gösterim: 259
Ben de mantığımın sesini dinleyerek LTD EC-1000 almıştım. Daha sonra Ibanez RG370'imi satıp bu RGAIX'i aramaya başladım. Şimdi halihazırda EMG 81/60'lı bir gitarım varken yine EMG konfigürasyonuna sahip bir gitar almak istemiyorum. Aynı şekilde normalde her ne kadar sevsem de, bir siyah gitar daha da istemiyorum. O nedenle yine mantığımı kullanarak aşağıda görsellerini koyduğum bir liste oluşturdum. Bu adaylardan birini kadromuza katacağız gibi görünüyor.

S1.6PP-FRONT-HORIZONTAL.png

S1.6HLB-FRONT-HORIZONTAL.png

original.png

20191017012421909.png

p_region_RG6PPBFX_TSR_1P_01.png

p_region_RG1121PB_CIF_1P_01.png
Hehehehhe, adaylara bakarak konuşacak olursam göz zevkimiz baya bi benziyor denebilir :)
Bu arada bu tarz ters kafa sabit köprü modern metal gitarı olarak yeni çıkan Schecter Reaper 6'lar da çok güzel gözüküyor. Thomann'dan alınmaması gereken tek marka sanırım Schecter. Yurt dışında pahalı, trde ucuz bu schecterlar. Jackson ve ltd'ler tam tersi bu konuda.

Thomann’dan ESP LTD EC-1000 Vintage Black aldım. Site üzerinde bulunduğunuz bölgeyi Türkiye olarak seçtiğinizde göreceksiniz ki tüm fiyatlar yaklaşık %20 düşecek. Türkiye EU dışında bir ülke olduğundan buraya gönderilecek ürünlerden VAT alınmıyor. Tabi burda da %18 veya %20 gümrük vergisi ödeyeceğiniz için pek değişen bir şey olmayacak ama en azından vergi üstüne vergi binmiyor.

Mesela ben İzmir’de yaşıyorum. Siparişiniz Türkiye’ye DHL getiriyor. Gümrükte vergilendiriliyor ve PTT bulunduğunuz şehre getiriyor. Ardından da adresinize geliyor ve kuryeye gümrük vergisini ödeyip siparişinizi teslim alıyorsunuz. Yani gümrüğe falan gitmenize bile gerek yok.

Sonuç olarak en son Cangöz Müzik’te 7-8 bin lira civarında olan aynı gitarı euro 6.30’ken 700 euroya aldım. Şimdi bir gitar daha almayı düşünüyorum, muhtemelen yine Thomann’dan alacağım çünkü bizim yerli satıcılarda almayı düşündüğüm gitarlarda yıl sonu indirimi olmadı. Olsa 300-500 fazla vermeyi göze alabilirdim ama aynı şeye 2-3 bin lira fazla vermek çok saçma.
Hocam ben bir kaç ay sonra Peavey 6505+ kafa amfi almayı planlıyorum. 888 euro olarak görünüyor. Şimdi benim bildiğime göre önce %18 KDV biniyor ardından da %20 gümrük vergisi biniyor. üstüne de aldığınız cihazın çeşidine göre %1,067 gibi bir vergi daha biniyor. Yani 100 liralık ürün alıyorsanız 151 küsür lira ödüyorsunuz. Siz sadece gümrük vergisi demişsiniz. Bunun üstüne KDV alınmıyor mu?

Hocam ben bir kaç ay sonra Peavey 6505+ kafa amfi almayı planlıyorum. 888 euro olarak görünüyor. Şimdi benim bildiğime göre önce %18 KDV biniyor ardından da %20 gümrük vergisi biniyor. üstüne de aldığınız cihazın çeşidine göre %1,067 gibi bir vergi daha biniyor. Yani 100 liralık ürün alıyorsanız 151 küsür lira ödüyorsunuz. Siz sadece gümrük vergisi demişsiniz. Bunun üstüne KDV alınmıyor mu?
Arkadaş gitar almış o %20 ÖTV ye dahil değil.

Geri