Thomann'dan Alışveriş

Özellikle B-Stock almayı hep kovalarım zira Thomann, Andertons, Just Musik, Session gibi firmalarda bu tür ürünler sadece Demo/Sorunsuz İade vs. gibi durumlardan çıkma oluyor.
Ciddi anlamda da paranız cebinizde kalıyor açıkçası, bilmem prosesör dijital vs. tercih eder miydim ama Amfi/Gitar vs. imkanım olduğu sürece alırım.

Şimdiye kadar hiçbir sorunla karşılaşmadım.

Yakın zamanda Thomann’dan diezel aldım.

%18 kdv
%20 ötv (kabak gibi amplification yazıyor kutuda)
%30 ek vergi dahil

verginin vergisi şeklinde yaklaşık yüzde 84 vergi ödedim. Rakamları düşünmek canımı yakıyor halen.

Ek : Amfi 27-28 kg civarı, adamlar bunu çalmak için aldığıma bir türlü ikna olmak istemedi. Senin dükkan olmadığını nerden bileyim’e kadar gidebiliyor mevzu

AFD'yi zamanında Kopenhagdan ondan almamıştım. Yani paketini falan geç, uçağa sokarken tek kargo limitini geçiyordu 50 pound mu ne... İçeri zaten hiç almazlar.

Yahu dedim ne yapacağım bu aleti...

Yoksa çok güzel aletti ya!

B

100 W 1959 trafosu... 1959 Frank Levi mod.

😍

Ama Mert, bir de adam gibi bir custom vardı orada... direkt dannn diye vurunca anında Vivian Campell yani.

Hani SLO100 falan da çok sevdim ama bu hani çocukluk aşkısı gibi bir şey hocam. Başka bir şey o hava dalgalarını o seslerde hissetmek.

B

Selamlar;

Aynen dediğiniz gibi, fakat ben B-Stock aldım 1471 Eu liste fiyatı vardı ona istinaden bir çılgınlık yaptım.

1500 eu ve 30kg üzeri halen ticari işlem uygulanma olayı devam etmekte.
Benim bildigim o 1500€ limit olayı 1500€ olarak değil de 1500 x güncel kur olarak yapılıyor. Yani faturada 1471€ yazsa bile sizden çekilen try tutarında (bankanın payı ve kuru yüzünden) 1500€‘dan yüksek bir miktara tekabül ediyorsa o yüzden de kesilmiş (✊🏻✊🏻) olabilir bişeyler.
2) Direk faturadaki tutarı yazdıkları için vergiye shipping de eklendiyse 1500€’yu geçiyor..1€ ile.. ondan da bir şeyler girmiş olabilir..

Hayırlı olsun bu arada, güle güle kullanın :)

Valla hocam bigger is better.

O trafo 8-9 kilo olacak şöyle.

😌🤘🏽
Ben o kadar büyük aletlerin peşinde değilim hocam şahsen, küçük butik şeyler de yüzümüzü güldürüyor :D

Arkadaşlar son durum nedir bu vergi durumlarında şu gitarı almayı planlıyorum ama ne kadara patlar gümrüktü vergiydi nasıl hesaplanır neye göre hesaplanır bilen var mı buyurun link burda

Arkadaşlar son durum nedir bu vergi durumlarında şu gitarı almayı planlıyorum ama ne kadara patlar gümrüktü vergiydi nasıl hesaplanır neye göre hesaplanır bilen var mı buyurun link burda

Zuhalde indirim var, thomann'dan daha ucuz şu anda. İstediğin model için bir ara stok sor derim. Beyazı stok var görünüyor.

Arkadaşlar, ek gümrük vergisi yasası şu ekte: https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2020/06/20200628-19.pdf
Yukarıdaki sitedeki ürün kodlarını şu siteden kontrol edebilirsiniz: Gümrük G.T.İ.P. Bölüm Başlıkları
bunları incelediğimizde müzik ekiplanları liste dışı, vergi dışı görünüyor. Müzik aletlerinin kodu "92" ile başlıyor ve kararnamede yok. (gitarlar bu kategoride)
ElektrikIi ses frekans yükseIteçIeri (amplifikatörIer) = 8518.40.00.00.00
Mikrofonlar ve bunların mesnetleri; hoparlörler (kabinlerine monte edilmiş olsun olmasın); başa takılan kulaklıklar, kulağa takılan kulaklıklar( bir mikrofonla kombine halde olsun olmasın), bir mikrofon ve bir veya daha fazla hoparlör içeren setler;elektrikli ses frekansı yükselteçleri, takım halindeki ses amplifikatörleri: 85.18
Yani kısacası amfi, mikrofon, telli çalgıların ek vergi dışında olduğunu idda ediyorum. Pratikte, bir kişi amfi aldığını ve ek vergi ödediğini söylemiş ama bilemedim.

Arkadaşlar, ek gümrük vergisi yasası şu ekte: https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2020/06/20200628-19.pdf
Yukarıdaki sitedeki ürün kodlarını şu siteden kontrol edebilirsiniz: Gümrük G.T.İ.P. Bölüm Başlıkları
bunları incelediğimizde müzik ekiplanları liste dışı, vergi dışı görünüyor. Müzik aletlerinin kodu "92" ile başlıyor ve kararnamede yok. (gitarlar bu kategoride)
Mikrofonlar ve bunların mesnetleri; hoparlörler (kabinlerine monte edilmiş olsun olmasın); başa takılan kulaklıklar, kulağa takılan kulaklıklar( bir mikrofonla kombine halde olsun olmasın), bir mikrofon ve bir veya daha fazla hoparlör içeren setler;elektrikli ses frekansı yükselteçleri, takım halindeki ses amplifikatörleri: 85.18
Yani kısacası amfi, mikrofon, telli çalgıların ek vergi dışında olduğunu idda ediyorum. Pratikte, bir kişi amfi aldığını ve ek vergi ödediğini söylemiş ama bilemedim.
Evet ben de çok araştırdım ama gerek gitarları gerekse amfileri göremedim ek vergi listesinde. Ama forumdan bir arkadaş da ek vergi ödediğini söylüyor amfi için. Garip bir ikilem :D

Gümrük vahşi batı gibidir kuralları vergi memuru koyar.
Emin olun onlar da ne yaptıklarını bilmiyorlar. Tamamen memurun ruh hali ve silsile yoluyla gelen para lazım emri komik sonuçlar doğurabilir.
Dürbün için "Ne bileyim suikast işlemeyeceğini git emniyetten izin belgesi al" demişlikleri vardır.

Geri