Barış Akarsu

hande_sh demiş ki:
Barış cennetin en güzel köşesinde elinde gitarıyla oturuyor. Biliyorum. Saçma gelecek belki ama dün gece rüyamda gördüm onu. Rüya bu ya, evsiz kalmış Barış. Biz( biz derken, tanımadığım dünya kadar insan vardı) de bir evi eşyayla dolduruyorduk. Herkes eşya, halı, ıvır zıvır, yiyecek içecek, bir sürü bir şeyler getirmişti. Hepsini yerleştirdik falan filan. Enteresandı ama sabah anladım edilen dualar bulmuş yerini. Huzurludur şimdi. yine de ölüm iğreti durdu üzerinde.
sizler harbi ice saçmalamaya başladınız artık hertürlü enterasan kişilerle karşılacagız artık ve bu konu tahminime göre 3 ila 4 ay sürecek 1 seneye kdrda artık yorum yazılmayacak ve bu duygusallık özlem bitecek ve bu aşlık ya silinecek yada en arka sayfalara atlayacak çünkü biz insanlar konu ne olursa olsun gündemde olan herşeyi abartısından en yüksege çıkarırız sonra bi kenara atmasınıda çok i biliriz örnek barış manço kemal sunal vs bana çok çok cewap hakkı dogmadıgı sürece hiç bir yorum yapmayacam allah önce sizlere acısın

barış akarsuyu asla unutmayacağız ve bu başlık hiç bir zaman silinmeycek..çok sevdiğimz bir insanı kaybettik arkadaş rüyasında görebilir gördü ya da görmedi onu bilemeyiz ama saçma die yorum yapamazsın..hala barış'ı anlayamayanlar var kapasite meselesi basmıyor malesef..barış'ı tvde görünce hemen kanalı değiştiriyorum dayanamıyorum ağlamaya başlıyorum çünkü onu görünce..artık ağlamaktan kalbimin ağrsını çekmekten yoruldum..ıslak ıslak bakma dedi beni şarkılarımla anın dedi oyüsden ağlamak istemiyorum artık..şarkılarını dinlerken biran olsun onu kaybettiğimizi unutuyorum şarkılarıyla yaşıyor bizimle kalbimizde ve her zaman da yaşayacak..barış akarsu bambaşka bir insandı..yaptığı her işte başarılı,sesi güsel, kendi güsel, kalbi güsel birisi bidaha zor gelir..lanet olsn artık uğraşmayın barışla bari mezarında rahat etsin...

Bu foruma kayıt olduğumda ilk, onunla ilgili birkaç şey yazmıştım.
" ... olacak" demiştim; sabırsızlara cevaben.
oldu da ucundan. Ama daha çok ahlaki boyutlu bir yükseliş gösterdi. Rock müzikle yeni tanışan ergenlerimize temiz bir örnek oldu.
Hayat böyle, belli olmuyor.

"Hepsi bir; hepsi Hak'tan"

Bilgin olsun diye konuşuyorum arkadaşım. O dediğin isimlerin hiç birini unutmadım ben. Ayrıca acınacak halde olan kim ayan beyan dururken benim daha fazla yorum yapmama gerek yok. Herkes herkesin kimi unutacağını, kimi unutmayacağını bilmez, bilemez. Üzgünüm amabenim hakkımda yorum yapmak ve acınacak haldesin demek sana kalmış bir şey değil. Barış´ın sayfasını seninle polemiğe girmek için kullanacak değilim.

barışlarımız

seneler önce diyesim gelmiyo fakat uzun zaman oldu barış abiyi verdik sana şimdi ise barış kardeşimizi aldın biliyorum bi yerlerde bi barış daha yetişiyo sağlam bi şekilde ama hiç bir barış bi önceki barışın yerini dolduramıyo hepsini ayrı ayrı seviyor Türk halkı ve daha nice barışlar sırası gelince göçücek buralardan ansızın

ne kötü demi barışa ölüm ne zıt.....

Popstar, Cartstar curtstar yarışmalarından çıkan ve kalıcı olan tek kişi herhalde..Başka kimseyi hatırlamıyoruz..Çok çok üzücü bir haber..Bu kadar genç bir insanı kaybetmek..
Tüm Barış severlere ve ailesine de baş sağlığı diliyoruz..

barışı pek dinlemezdim,sadece dizisini denk geldikçe izlerdim sempatik bi tipti, seside diziden dinlediim kadarıyla güzeldi gercekten.üzüldüm gercekten çok üzüldüm genç ve yetenekli bi insanı kaybettiimiz içn. bende barışn tüm sevenlerine baş sağlıııı dilorm

Bir heykeltraş Barış'ın heykelini yapıyormuş... Elinde gitarıyla Barış Amasra'ya gelenleri selamlayacak ve Amasra halkına hergün o güzel yüzüyle gülümseyecek..

madxcan_die demiş ki:
hande_sh demiş ki:
Barış cennetin en güzel köşesinde elinde gitarıyla oturuyor. Biliyorum. Saçma gelecek belki ama dün gece rüyamda gördüm onu. Rüya bu ya, evsiz kalmış Barış. Biz( biz derken, tanımadığım dünya kadar insan vardı) de bir evi eşyayla dolduruyorduk. Herkes eşya, halı, ıvır zıvır, yiyecek içecek, bir sürü bir şeyler getirmişti. Hepsini yerleştirdik falan filan. Enteresandı ama sabah anladım edilen dualar bulmuş yerini. Huzurludur şimdi. yine de ölüm iğreti durdu üzerinde.
sizler harbi ice saçmalamaya başladınız artık hertürlü enterasan kişilerle karşılacagız artık ve bu konu tahminime göre 3 ila 4 ay sürecek 1 seneye kdrda artık yorum yazılmayacak ve bu duygusallık özlem bitecek ve bu aşlık ya silinecek yada en arka sayfalara atlayacak çünkü biz insanlar konu ne olursa olsun gündemde olan herşeyi abartısından en yüksege çıkarırız sonra bi kenara atmasınıda çok i biliriz örnek barış manço kemal sunal vs bana çok çok cewap hakkı dogmadıgı sürece hiç bir yorum yapmayacam allah önce sizlere acısın

Müsade edersen insanlar hissettiklerini rahatça yazsınlar.Kimse sevdiği birini kaybettiği için acınacak duruma düşmez.Asıl Allah sana acısın,bir insanın ölümünün ardından söylenen bir kaç güzel cümle kurmayı bile bu insanlara çok görüyorsun.Allah'tan söz açılmışken,zaten dinimizde 3günden fazla yas tutmak yasak ciğerimin köşesi.Bir yerden sonra elbetteki insanlar yollarına devam etmek zorunda.
Bu arada nooldu sizin grup?

Barış Manço,Cem Karaca gibi insanların yerini doldurabilecek biriydi,fakat erken veda etti bizlere.Şimdi onun yarım bıraktığı işi tamamlamak bize düşüyor.Umarım birileri bayrağını elinden alıp yoluna devam eder.
Allah'tan rahmet diliyorum.

princess demiş ki:
Bir heykeltraş Barış'ın heykelini yapıyormuş... Elinde gitarıyla Barış Amasra'ya gelenleri selamlayacak ve Amasra halkına hergün o güzel yüzüyle gülümseyecek..

Evet heykeltraşın adı Tankut Öktem, heykeli ücretsiz yapıyormuş. Barış akarsu'nun gitarıyla tasvir edileceği heykel 3 metre olacak. Amasradaki kültür parka dikilecekmiş.

istanblues demiş ki:
princess demiş ki:

Evet heykeltraşın adı Tankut Öktem, heykeli ücretsiz yapıyormuş. Barış akarsu'nun gitarıyla tasvir edileceği heykel 3 metre olacak. Amasradaki kültür parka dikilecekmiş.

gerçekten cok güzel bi fikir..

Tankut Öktem:
"Akarsu'nun çok farklı bir yüz ifadesi var. O ifadeyi ön planda tutan heykel yapacağım. Tamamen duygusal reaksiyonla bu çalışmaya yöneldim. Yurtseverliğinin yanı sıra insan, hayvan ve tabiat sevgisiyle örnek sanatçı olan Akarsu'nun heykelini yapmaya karar verdim. Sanatçının saçlarını yanına savurduğu, elinde gitarı olan fotoğrafının benzeri eser oluşturmak istiyorum. Sanatçılar zamanla unutulabiliyor. Ancak böyle kalıcı eserlerle onların yüzyıllar boyu yaşamasına katkı sağlanıyor. Bu heykeli yapmaya karar verirken dürüst, doğru ve iyi şeyleri hisseden sanatçıların ödüllendirilmesi ve gelecek kuşaklara aktarılması düşüncesi etkili oldu. Dürüstlük ve sevginin heykelini yapıyorum. Bu tüm sanatçılara örnek olamalıdır." (Anadolu Ajansı)

çok güzel bir anlatım

Onu ilk kez 2004 yılında ATV'de yayınlanan Akademi Türkiye Yarışması'nda izlemiştim, o gür sesini işittiğimde kendi kendime "yeni bir Cem Karaca geliyor" demiştim.

Barış Akarsu, ne yazık ki aramızdan ayrıldı... Tedavi gördüğü Özel Bodrum Hastanesi'nde görevli Doktor Servet Barış Barış, Akarsu'nun aramızdan ayrıldığı haberini açıkladı.

Yakınları, arkadaşları ve sevenleri günlerce hastane kapısında iyileşmesi için dua etmişti. Doktorların "Hazırlıklı olun" açıklamasına rağmen umutlar hiçbir zaman tükenmemişti.

Ne yazık ki doğum gününü kutlamaya giderken geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamsal fonksiyonları durma noktasına gelen Barış Akarsu, tedavilere yanıt vermedi ve geçtiğimiz gün aramızdan ayrıldı.

Barış Akarsu, hayatımıza Akademi Türkiye Yarışması ile girmişti. Daha sonra bu yarışmayı birinci olarak bitirdi. Yarışma içerisinde Haluk Levent'le beraber şarkı söyleyen Barış, daha sonra iki albüm çıkardı.

"Yalancı Yarim" dizisi ile sevenlerini daha da artıran Barış için binlerce insan göz yaşı döküyor.

Onunla tanışmam 2005 yılında oldu

Benim Rock müziğe olan tutkumu herkes biliyor, sıkı bir de Haluk Levent hayranıyım. Barış Akarsu, adamıza ilk kez 2005 yılında Girne Amerikan Üniversitesi'nin (GAÜ) yılsonu balosuna konser vermek için gelmişti.

Ben de görevim icabı oraya gitmiştim. O günlerde "Islak Islak" albümü yeni çıkmıştı. Onun o geceki sahnesini izledikten sonra bir kez daha geleceğin en güçlü sesi olacağına inanmıştım.

Girne Amerikan Üniversitesi'nin balosundan bir gün sonra ise bu kez "Old Tünel Bar"da başarılı bir program yapmıştı

Konserinde "Islak Islak" parçasını seslendirdiği zaman tüylerim diken diken olmuştu. Bu parçaya ben de eşlik etmiştim.

Konser sonrası kendisi ile konuşma fırsatı buldum, çok cana yakan ve sevimli bir insandı. Barış, Kıbrıs'ta yeniden konser vermek istediğini söylemişti bana, dün gibi aklıma.

Ve Barış, aynı yıl ise Güzelyurt ve Mağusa'da konserler verdi ve bu konserlerde söylediği parçalarla Kıbrıs'ta da geniş bir hayran kitlesine ulaşmıştı.

Barış, 2005 ve 2006 yıllarında Türkiye'de sayısız konserler verdi. Sonra ise Barış Akarsu Star TV'de yayınlanan "Yalancı Yarim" dizisi ile şöhretini daha da artırdı.

Ve bunun da meyvesini aldı. Her yıl düzenlenen genel eksel Kral TV ödül töreninde rock müzik dalında "En iyi Rock" sanatçısı ödülünü kazandı.

Bu ödül törenine çok iyi arkadaşım, dostum olan Haluk Levent'in davetlisi olarak ben de katıldım.

O gece ödülü aldıktan sonra söyledikleri dün gibi kulaklarımda çınlıyor: "Bu ödülü aldığım için çok mutluyum. Bu geceyi ve bana destek veren, bu ödülü almamda emeği geçen herkese teşekkür ederim. Hayatımda aldığım en büyük ödül."

Evet, Barış böyle konuşmuştu.

Ödül töreninden sonra ise kendisi ile sohbet etme fırsatı buldum. Beni görünce; "Vay kardeşim, nasılsın baba ya" demişti.

Ödülü aldığı için kendisini tebrik etmiştim ve bana önümüzdeki ağustos ayında Kıbrıs'a geleceğini söylemişti. Yanımda ise hem benim hem de Barış'ın en yakın arkadaşı Umut Kuzey de vardı.

Kaza geçirdiği haberini duyduğumda inanmak istemedim. Gözyaşlarım sel oldu, çok üzülmüştüm. Dostum, arkadaşım bir de hayranı olduğum birini kaybetmiştim.

Ve dün son yolculuğuna uğurlandın. Sen demiştin "Ne olur ıslak ıslak bakma öğle", oysa ben bir haftadan beri ıslak ıslak bakıyorum dostum. Yıkıldım, kalbim parça parça, dualarım gözyaşlarıma karıştı.

Bir gün biz de öleceğiz, dalgalı saçlarımız solacak, yüzümüz gözümüz buz tutacak, arkadaşlar dostlar yalan... Orada yalnız kalacağız, giden kurtulmuştur ama gel bir de kalana sor...

Mekânın cennet, yattığın yer nur olsun dostum Barış...

Orhan İsmailoğlu

Artık demir almak günü gelmişse zamandan
Meçhule giden bir gemi kalkar bu limandan

Meçhul gerçekten meçhuldür. Bence yorumlar bu kadar basit olmamalı ''Barış cennetin en güzel köşesinde gitarıyla oturuo''.........

Biz dua edelim gerisi Allaha ve Barışın samimiyetine kalsın.....

SiPASTiK demiş ki:
madxcan_die demiş ki:
hande_sh demiş ki:

Müsade edersen insanlar hissettiklerini rahatça yazsınlar.Kimse sevdiği birini kaybettiği için acınacak duruma düşmez.Asıl Allah sana acısın,bir insanın ölümünün ardından söylenen bir kaç güzel cümle kurmayı bile bu insanlara çok görüyorsun.Allah'tan söz açılmışken,zaten dinimizde 3günden fazla yas tutmak yasak ciğerimin köşesi.Bir yerden sonra elbetteki insanlar yollarına devam etmek zorunda.

Barış Manço,Cem Karaca gibi insanların yerini doldurabilecek biriydi,fakat erken veda etti bizlere.Şimdi onun yarım bıraktığı işi tamamlamak bize düşüyor.Umarım birileri bayrağını elinden alıp yoluna devam eder.
dünyada bütün canlılar dogar büyür ve eger kaza ve kadere kurban gitmezse zamanın doluncaya kdr yaşar ve sonunda ölür önce bunu kabul etmeliyiz din bilgim çok fazla yok ama okumuş ve bilgimin dogrultusunda tanrımız şöle diyor insan önce kendini düşünecek sonra kardeşini ailesini düşünecek daha sonra akrabalarını daha daha sonrada başkalarını düşünmesi gerekiyormuş biz bunları yapıyor veya yapmıyor olabiliriz ama benim yaşadıklarım sürece içersinde bunları tam aksini görüyorum bakın sizlere bunun çok çok belirgin örneklerini burda yazmak isterdim...insan yakını kaybediyor belirli kısa bi süre içersinde unutup gidiyor şimdi barış akarsunun heykelini dikiyorlar vatan millet sakarya herhalde türkiyenin açlık içinde yaşan yoksullarını kurtardı yada kahramanlık gibi birşey yaptı ve heykeli dikecekler başka ugraşacak hiçbirşeyimiz kalmamışdı zaten bakın barış akarsunun yaptıklarını hangi biriniz yapıyordunuz sorayım istedigi her vakit bodruma gidip egleniyormuydu istedigi kızla çıkabiliyormuydu jetskilere biniyormuydu dünyadaki en zevkli işi yapıyormuydu gitar çalarak imaj yaparak tamam yardımsever olabilir yardımda etmiş olabilir ama bizim türktoplumumuzda yardım yapan çok insanlarımız var bunu örnek gösteremeyiz dedigim gibi herşeyi abartıyoruz son olarak şunu diyim herkesin bir hayranı kendisine çok örnek aldıgı kişiler olabilir ama herşeyede hazırlıklı olmalıyız:hayal bile edemedigin tüm gerçekler tatlı şamatalar içinde kaybolup yerini hüzünlü hale getirir GERÇEKLER
şuanda askerim o yüzden dolayı müzik işini durdurdum ama askerde arkadaşlarla gitar çalıyoruz mart geliyorum ve o yaz çıkışımız olcak

SiPASTiK demiş ki:
madxcan_die demiş ki:
hande_sh demiş ki:

dünyada bütün canlılar dogar büyür ve eger kaza ve kadere kurban gitmezse zamanın doluncaya kdr yaşar ve sonunda ölür önce bunu kabul etmeliyiz din bilgim çok fazla yok ama okumuş ve bilgimin dogrultusunda tanrımız şöle diyor insan önce kendini düşünecek sonra kardeşini ailesini düşünecek daha sonra akrabalarını daha daha sonrada başkalarını düşünmesi gerekiyormuş biz bunları yapıyor veya yapmıyor olabiliriz ama benim yaşadıklarım sürece içersinde bunları tam aksini görüyorum bakın sizlere bunun çok çok belirgin örneklerini burda yazmak isterdim...insan yakını kaybediyor belirli kısa bi süre içersinde unutup gidiyor şimdi barış akarsunun heykelini dikiyorlar vatan millet sakarya herhalde türkiyenin açlık içinde yaşan yoksullarını kurtardı yada kahramanlık gibi birşey yaptı ve heykeli dikecekler başka ugraşacak hiçbirşeyimiz kalmamışdı zaten bakın barış akarsunun yaptıklarını hangi biriniz yapıyordunuz sorayım istedigi her vakit bodruma gidip egleniyormuydu istedigi kızla çıkabiliyormuydu jetskilere biniyormuydu dünyadaki en zevkli işi yapıyormuydu gitar çalarak imaj yaparak tamam yardımsever olabilir yardımda etmiş olabilir ama bizim türktoplumumuzda yardım yapan çok insanlarımız var bunu örnek gösteremeyiz dedigim gibi herşeyi abartıyoruz son olarak şunu diyim herkesin bir hayranı kendisine çok örnek aldıgı kişiler olabilir ama herşeyede hazırlıklı olmalıyız:hayal bile edemedigin tüm gerçekler tatlı şamatalar içinde kaybolup yerini hüzünlü hale getirir GERÇEKLER
şuanda askerim o yüzden dolayı müzik işini durdurdum ama askerde arkadaşlarla gitar çalıyoruz mart geliyorum ve o yaz çıkışımız olcak

aynı msjı 3 kere gndermene gerek yok bırıncısnde okyp anlayablıorz cok tepkı gstrmenı anlayamıorm herks ıstedgnı yazar kımse ne yazması gerktgnı sana srck dıllll

barısı akedemı turkıyeden berı cok sevıorumm takip edıorum cok farklı bırıydı barıs bır suru yarısma oldu ama hepsnın sonucunu grdk hepsı muzıklerı dısında kendılerını her seklde ortada gstrdıler barıs hep yaptklryla on plndaydı magazınsel olyları hıc yoktu yarsmyyı kazndm album yaptım dıe havalara grmedı degısmedı hep oldgu gbydı oynculuguda cok guzeldı cok erken ayrıldı armzdn daha o kdr cok ahyelı vardıkı bız barısı asla unutmıcazz hep yasatcaz onu bılıyrmm mekanı cennet olsun allh aılesıne tum sevenlerıne sabır ve guc versnn

Kendisini tanımadığım için bi yorum yapamıyorum hakkında ayrıca müziğinide dinlemiyordum.İzmir'de bir konser vermişti geçen yıllarda gönülsüzce girdim bende arkdaşlarla birlikte konser alanına çok hareketliydi sahnede kaydadeğer bi hakimiyeti vardı ama kendinin yaptığı işi takip etmem gerektiği yönde bir his uyandırmadı.Kaza haberini duyunca üzüldümmü evet..üzüldükmü elbette..Ama onun yakınları ve sevenleri kadar değil.Sözüm aynı zamanda böyle bir durumdan bile reyting hırsı ile yapmadığı rezillik kalmayan medyaya,yaptıklarını sıralamıyıcam şimdi...Bu ne yazıkkı medyamızın her vefat eden ilah sayılabicekler insanlarımıza yaptıkları bir terbiyesizlik.Barış manço,kemal sunal,kazım koyuncu...Hepsinin arkasından aynı palavraları duyduk.Seni Unutmayacağız!!Ama gelin görünki tüm bu isimlerin ölüm yıldönümlerinde mezarlarının başında 4-5 kişi var yalnızca.Hani nerde öldüklerinde her yerde yazılan yazılar,flaş geçilen haberler çok mu yer kaplar ekranlarda sürekli dönen şebeklerin yerine bu ülke için yıllarca en iyisini yapmaya çalışmış insanların arkasından birkez daha rahmet dilemek.Vatandaş birşeyi es geçiyor hep ne yazikki,tutamayacağınız sözler vermeyin!

Geri