Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

Hakkaten iyiymiş.. :D

Sonuçta internet işte...Herşey doğru ve objektif diye birşey olmadığı gibi herşey yanlış ve subjektif diye de birşey yok.

selmalar tekrardan..biraz konuşulan dışı ama başlık içi bir sorum olacak :D

bende bi bsleyemedim şu pedalları..beslesem kurban keseceksiniz biliyorum ama kusura bakmayın.. :D

ns 2 ile 8 tane pedal besleniyor dimi? bende ns 2 var bide kablosu ile orjinal regüleli boss adaptör alsam..ns 2 yi bağlasam ve ordan elimdeki chorus,ge7,comp,delay e dağıtsam??mt2 ve ds 2 yi pil ile kullansam nasıl olur??? mt 2 ve ds 2 gerçekten bir delay a göre % 70 daha az pil harcıyor enedim gördüm.. :)gerçi bazı pedallar ve adaptör PSA ama elimdeki 1-2 pedal mesela cs 3 ve ge 7 ACA türünde..bu problem yaratırmı acep??ve besleme gerçekleşip dip grültüsüz ağrısız bir setup kurulabilirmi?

çok teşekkürler :D

medusa666 demiş ki:
selmalar tekrardan..biraz konuşulan dışı ama başlık içi bir sorum olacak

bende bi bsleyemedim şu pedalları..beslesem kurban keseceksiniz biliyorum ama kusura bakmayın..

ns 2 ile 8 tane pedal besleniyor dimi? bende ns 2 var bide kablosu ile orjinal regüleli boss adaptör alsam..ns 2 yi bağlasam ve ordan elimdeki chorus,ge7,comp,delay e dağıtsam??mt2 ve ds 2 yi pil ile kullansam nasıl olur??? mt 2 ve ds 2 gerçekten bir delay a göre % 70 daha az pil harcıyor enedim gördüm.. :)gerçi bazı pedallar ve adaptör PSA ama elimdeki 1-2 pedal mesela cs 3 ve ge 7 ACA türünde..bu problem yaratırmı acep??ve besleme gerçekleşip dip grültüsüz ağrısız bir setup kurulabilirmi?

çok teşekkürler

Ns2 yi, tavsiye edilen adaptörü ile kullandıktan sonra bütün pedallarını da onunla besleyince, ortada bir sorun olması için sebep göremiyorum. Her şeyi doğru yoldan yapmış oluyorsun, sanırım sonucun da doğru olacaktır. ;)

GKN demiş ki:
drive pedallarını direk power amp e girmekle
Combo Amfi ye girmek arasında ne fark var?

Combo amplinin inputuna drive sağlayan bir pedal girersen zincir şöyle olur: pedal-->amplinin preampı-->amplinin power ampı-->speaker

eğer amplinin preampından da drive ı açarsan çok, istenmeyen sonuçlarla ve çılgın bir gürültüyle karşılaşırsın. Ancak amplinin clean modunu veya low gain modunu kullanıp, pedalı oraya girmende bir sakınca olmaz.

Powerampın görevi ise preamp gibi sesi şekillendirmek değil, aldığı sinyali "aynen" güçlendirmektir. Powerampa pedal bağlarsan pedalın sesini güçlendirmiş olursun sadece, böylece pedalın çıplak sesiyle büyük speakerları sürebilirsin.

pyramind demiş ki:
medusa666 demiş ki:

bende bi bsleyemedim şu pedalları..beslesem kurban keseceksiniz biliyorum ama kusura bakmayın..

çok teşekkürler

Ns2 yi, tavsiye edilen adaptörü ile kullandıktan sonra bütün pedallarını da onunla besleyince, ortada bir sorun olması için sebep göremiyorum. Her şeyi doğru yoldan yapmış oluyorsun, sanırım sonucun da doğru olacaktır. ;)

hehehehe :twisted: desenize sonunda bu işi halledebileceğim.. :roll: nerde keci,tavuk falan..hemen keselim :p
teşekkür ederim..

medusa666 demiş ki:
pyramind demiş ki:
medusa666 demiş ki:

çok teşekkürler

hehehehe :twisted: desenize sonunda bu işi halledebileceğim.. :roll: nerde keci,tavuk falan..hemen keselim :p
teşekkür ederim..

Abi sana yazdığım ilk mesajdan beri bas bas bağırıyorum,en son bunu deniosun :D

pyramind demiş ki:
GKN demiş ki:
drive pedallarını direk power amp e girmekle
Combo Amfi ye girmek arasında ne fark var?

Combo amplinin inputuna drive sağlayan bir pedal girersen zincir şöyle olur: pedal-->amplinin preampı-->amplinin power ampı-->speaker

eğer amplinin preampından da drive ı açarsan çok, istenmeyen sonuçlarla ve çılgın bir gürültüyle karşılaşırsın. Ancak amplinin clean modunu veya low gain modunu kullanıp, pedalı oraya girmende bir sakınca olmaz.

Powerampın görevi ise preamp gibi sesi şekillendirmek değil, aldığı sinyali "aynen" güçlendirmektir. Powerampa pedal bağlarsan pedalın sesini güçlendirmiş olursun sadece, böylece pedalın çıplak sesiyle büyük speakerları sürebilirsin.
cazır cuzur sesler çıkmaz demi?

selam ben gitar pedal alışverişi ile bişey danışmak istiyorum musadenizle ben cry baby 535q almak istiyorum 130$ ama ben kapıda verebirlirmiyim ucretini ve tam olarak ne kadar kargo parası oluyor yani toplamda 130+? tesekkur ederim

skate_punk demiş ki:
selam ben gitar pedal alışverişi ile bişey danışmak istiyorum musadenizle ben cry baby 535q almak istiyorum 130$ ama ben kapıda verebirlirmiyim ucretini ve tam olarak ne kadar kargo parası oluyor yani toplamda 130+? tesekkur ederim

ewt...bende öğrensem iyi olur..bende bu aralar bir şeyler alacağım ordan..birde taksit olayı yok galiba orada değilmi?

arkadaşlar..selamlar yeniden :) boss adaptör bulabileceğim bir yer varmıdır?? ancak 1500 mA üzerinde olması gerek...genelde onlar 200 mA oluyor..bende 6+1(ns2) olmak üzere 7 tane pedal var..onları besleycek..ankara da her yere sordum yok diyorlar :( acil yardımlarınızı bekliyorum..

Stevie Ray Vaughan'ın ünlü ettiği bir overdrive pedalı pek çok modlusu (switch kıl tüy eklenip) çıktı.
Arka arkaya 2 tane kullandığını biliyorum SRV'nin..Blues Rock'n roll çalabilirsin..Daha sert çalınmaz.Muadili Voodo Sparkle Drive..

herkese meraba bende bitane DOD Fx55 SUPRA DISTORTION var ilk pedalım. zaten seviyemde çok ileri değil. Sizce nasıldır?
Yani hangi tarza uyar ben genelde biraz sert ve punk çalıyorum. Önerebilceğiniz en sert distortion pedalı?
Tesekkürler

pek ise yarar mi bilmiyorum ama, amfi ya da pedal distortion'unun uzerine ibanez tubescreamer ya da booster tarzi bir pedalla "solo tonu" yakalayanlar var. deneyebilirsin.

Geri