Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

K_r_m demiş ki:
Arkadaslar tesekkur ederim ilginiz icin. Bir de sizin dediklerinizi deneyecegim musait olunca, su gec saatlerde kısık sesle calmaktan pek verim alamiyorum cunku. Sonucu bildirecegim :)

arkadaslar cs-3 yalan oldu. setup'in onune de baglasam sonuna da baglasam oldukca verimsiz calisiyor. Baska insanlarin da muzdarip olmasindan dolayi kendimde bi sorun goremiyorum, onceki mesajlarda da dedigim gibi pedal compres. isleminde sorunsuz ama sustain'de gayet basarisiz. Vazgectim artik cs-3'den zaten, ara ara kullanirim belki ilerde.

Tesekkurler hepinize..

setup1

Sahnede direk mixer'e girerek Sansamp TRI A.C. ile birlikte hangi
pedalları kullanıyorsunuz?

TRI A.C. ile sahnede hangi pedallar kullanılmalıdır ve hangi pedallar gerekir?

Çok fazla örneğe ve öneriye ihtiyacım var. Cevaplarsanız sevinirim. Teşekkür edeim şimdiden.

Emre
[email protected]

slmlar beyler analog setup kurmayı düşünüyorum yaklaşık 1000 ytl gibi bi bütçem var hardcore çalıoruz yani efekte fln ihtiyacım yok özel ve sağlam dist tonları yaratabilmek istiorum..bunun için kısaca nelere ihtiyacım olduğunu yazabilirmisiniz benim de düşündüğüm birkaç birşey var dist pedal için line6 uber metal veya boss metalcore(ml2) yi düşünüorum eq boss EQ-20 , comp+sust boss CS-3,noise gate boss NS-2 bunlar nasıl verim sağlar ve de sizin önerebileceklerinz nelerdir..şimdiden sağolun..

Re: setup1

rockstar13 demiş ki:
Sahnede direk mixer'e girerek Sansamp TRI A.C. ile birlikte hangi
pedalları kullanıyorsunuz?

TRI A.C. ile sahnede hangi pedallar kullanılmalıdır ve hangi pedallar gerekir?

Çok fazla örneğe ve öneriye ihtiyacım var. Cevaplarsanız sevinirim. Teşekkür edeim şimdiden.

Emre
[email protected]

Amfiden mikrofonlamış gibi bir filtreleme yaratmak için Ultra-G ile kullanılabilinir.Başa TRI-AC'dan drive alınacağı zaman sese farklı karakterler katabilmek için "overdrive" pedalı olabilir.Seste derinlik olsun diye bence mutlaka reverb veya delay kullanılmalı birde.

arkadaşlar elimde boss gt8 var bunun türkçe kılavuzu nu bulamıyorum fabrika ayarlarını yüklemek istiyorum.... bana yardımcı olursanız çok sevinirim....

Sonic-Stomp.jpg

arkadaşlar araştırdım ama tam olark ne işe yaradığını anlamadım :D bu aletin ne işe yaradığını anlatacak biri varmı :D sinemalarda pcde ses işleme yaparken falan kullanılıyormuş , zannedersem eq gibi çalışıyor yada sesi filtre eden bir alet.

halilpazarlama demiş ki:
Sonic-Stomp.jpg

arkadaşlar araştırdım ama tam olark ne işe yaradığını anlamadım :D bu aletin ne işe yaradığını anlatacak biri varmı :D sinemalarda pcde ses işleme yaparken falan kullanılıyormuş , zannedersem eq gibi çalışıyor yada sesi filtre eden bir alet.

Kabinlere Low, High; Mid frekansların aynı hızda gitmelerini ve aynı anda çıkmalarını sağlıyor.

_DreamofStyks_ demiş ki:
halilpazarlama demiş ki:
Sonic-Stomp.jpg

Kabinlere Low, High; Mid frekansların aynı hızda gitmelerini ve aynı anda çıkmalarını sağlıyor.
amfi ile kullanımda bir işe yaramıyomu yani , ultraG gibimi kullanıyoruz.

halilpazarlama demiş ki:
_DreamofStyks_ demiş ki:
halilpazarlama demiş ki:
Sonic-Stomp.jpg

amfi ile kullanımda bir işe yaramıyomu yani , ultraG gibimi kullanıyoruz.

Aslında bu cihazın orjinali rack şeklinde daha sonra yeni modelleri çıktı piyasaya, girişleri daha çok olan veya çipi yeni nesil olan.Amacı aslında gitarla pek alakalı değil.Ses sistemlerine bağlanır bütün frekanslar aynı hızda kabinden çıkar böylece daha dengeli bir ses duyuyoruz ama niyeyse ses daha tizleşmiş gibi bir havada veriyor sese ama yumuşak bir şekilde.Aynı şekilde basada etki ediyor.Youtube'a BBE Sonic yazarsan zaten orda videolardan anlarsın az çok.

arkadaşlar bir konuda danışacağım sizlere.
bu behringer gdi21 ile sansamp gt2 klonu deniyor fakat fark ne derecede? şu an para durumum gdi21e alabilecek güçte fakat gt2i alabilmem için baya bir beklemem gerekiyor.
acaba ne yapsam beklesemmi ki? fark ne derecede iyi olur

Geri