Sahte Gitarlar

Bu gitarın Türkiye satış fiyatı 268 tl ile 310 tl arasında değişiyor.

Zalım yar, 2. eline 600 istiyor.

BKZ:
http://www.sanalreyonum.com/urun/gitar-elektro-les-paul-lp280wh_789012.aspx

Markanın orijinal adı "keiper-starsun" olup, headstock logo değiştirilmiş.

Ancak keiper-starsun ile aynı fabrikada üretilen "photogenic" marka,(evet yanlış okumadın photogenic), bir gitar olduğunu düşünüyorum.

BKZ:

https://www.google.com.tr/search?q=...y_ywPp8YGQBw&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1440&bih=785

231647391_2303455758fa8941872856b8ba043fbb1178d2e2e0fb30bcb.jpg

Son düzenleme:
http://www.sahibinden.com/ilan/alis...l-yapimi-custom-elektro-gitar-154299563/detay bunları tanıyan var mı acaba ? yani daha önceleri başka birisiydi sanırım hatırladığım kadarıyla... sadece işçiliği bu kadar tutmuyorsa neden bu fiyattan başlasın ki el yapımı ? 500 den başlıyor falan... çok garip

"Tamamen isteğe göre" sözü kaçış noktası bırakmaz adama. Üçkağıt yapmaya kalkarsa da çizerler itibarını. Ha, imkanı vardır, ucuza mal ediyordur ağacı ve parçayı, bir de Cnc vardır elinin altında, 500 liraya başlangıç ve orta seviye civarı gitar yapar. Bir de, bugün Çin'den çakma gitar getireyim desen, 600 liradan aşağıya mal olmaz.

Lakin bir sorun, açık bir şekilde "üretiyorum" da demiyor.

Aslında İzmir'deki arkadaşlar bu kişiyi bir ziyaret etse iyi olur. Bakalım nedir olayı? ALOOOO İZMİİİR UYUMAAAA!!! Yok mu bir İzmirli şu vatandaşı bir kontrol etsin? @halilpazarlama , @dthakankoca , @AykanKK yok mu içinizde macera arayan? :D

resimlerin bir kaçında altında 2003 falan tarihleri var abiler mantıksız geliyor bana bir de millet en kuytu ücra köşe neresiyse artık orayı işaretliyor adreste bence. bi tanıdık yollayıp evden aldırmak lazım :D

@hackeiommi Hakanım yiğidim yettim..Şimdi gördüm mesajını :) 500 tl ye malzeme işçilik kar şeklinde iyi bir gitar üretmek nerede ise imkansız....Arıyorum telefonla ama ulaşamadım henüz.....Ulaşınca yazayım buraya da...500 tl den başlayan fiyatlar lafının ucu açık..

Sadece ağaç kısmı falandır belki söz konusu olan, ağaç kısmı 500 liraya çok rahat mâl edilebilir.Aksamların tamamı Çin'den gelmiş olsa yine yapılabilir,zor değil aslında.Forumda bile şu anda bu şekilde birkaç ucuz el yapımı dolaşıyor, hatta en bariz örnek ise eskiler hatırlayacaktır,el yapımı Gibson Explorer tarzda tek humbuckerlı,hardtail köprüye sahip bir gitar vardı bir ara.O gitar da yok parasına satılmıştı.

Sadece ağaç kısmı falandır belki söz konusu olan, ağaç kısmı 500 liraya çok rahat mâl edilebilir.Aksamların tamamı Çin'den gelmiş olsa yine yapılabilir,zor değil aslında.Forumda bile şu anda bu şekilde birkaç ucuz el yapımı dolaşıyor, hatta en bariz örnek ise eskiler hatırlayacaktır,el yapımı Gibson Explorer tarzda tek humbuckerlı,hardtail köprüye sahip bir gitar vardı bir ara.O gitar da yok parasına satılmıştı.
Sadece ağaç aksam bir derece olur dediğiniz gibi...Ama tüm gitar 500 tl gibi algı yaratan bir ifade var... :) Bir de custon gitarın ebaydeki 100 dolarlık DIY gitarlardan bir farkı oması lazım...Yoksa dediğim gibi var 100 dolara kit..Sen yapıyorsun ve doğal olarak sana özel yani custom Ama ne kadar gitar orası ayrı konu..

Geri