Gitar Manyetikleri hakkında herşey (Genel)

o zaman o gri kabloyu nasil sokucem ordan
icon_rolleyes.gif
?

benim ibanez rg170 dx im var. gitardan gayen memnunum fakat manyetiklerinde birtakım değişikliklere gitmek istiyorum. manyetikler gayet iyi fakat istediğim tonu elde edemiyorum bu yüzden manyetikleri değiştircem. biraz daha sert ton istiyorum tavsiye ettiğiniz bir manyetik varmı 300 ytl ye kadar harcama yapabilirim.

Slaytanic demiş ki:
abi distortion trembucker için kararsızsan alma çünkü versalitesi çok düşük sadece 80lerin kreator overkill tarzına falan gider ayrıca çıkışı çok yüksek dist.i ayarlayamazsan ses çamurlaşır ama öküz gibi thrash yapıcam diyorsan bence dünyanın en iyi manyetiği cleanlerde iyi aktiflerinki gibi değil gerçi ben clean için bridge hum kullanmıyorum.

Teşekkür ederim önerilerin için...

Ben bu manyetiklerin hiç birini daha önce kullanmadım,genellikle Dimarzio kullanma fırsatım oldu...

Nasıl bir ton vereceğinide önceden kestirmek ,takdir edersinki çok zor...

Ne kadar korksamda ,hayal kırıklığına uğrayacağım diye,alıp-deneyip tecrübe etmek istiyorum (aslında kaşınıyorum :D ).

Distortion tonları dolgun kaba tonlar olsun istiyorum,BAss ve mid ağırlıklı tonlar yani...

Yinede bir önbilgi edinme açısından önerilerinizi bekliyorum...

Saygılar,sevgiler...

valla seymour denemeden geçen her vakit kayıp paran varsa hiç zaman kaybetme ama önce jb ile başla :) sonuçta nekadar sağlam distortion tonları olsada bir bluesci için ve telecaster için üretilmiş ondaki harmonikleri falan duyunca gitarı elimden bırakasım gelmemişti artık bi mesaya çıkasam herhalde zevkten boşalırdım oracıkta :) :) :)

Reeve demiş ki:
ne kastetmeye calisiyosun anlamadim ama derdimi soyliyim..

bir manyetik degisimi icin istanbula gitmeyi gozum kesmiyor kendim halletmek istedim bu isi

R ;)

dostum daha işin okadar başındasındaki nasıl yapmaya kalkışıyorsun. takabilirsin ama yanlış takma ihtimalin çok yüksek. hangi ucun toprak olduğunu falan gösteren şema olması lazım ona bakarak yapabilirsin ben manyetik aldığımda kutudan çıkmıştı internette vardır kesin

Slaytanic demiş ki:
valla seymour denemeden geçen her vakit kayıp paran varsa hiç zaman kaybetme ama önce jb ile başla :) sonuçta nekadar sağlam distortion tonları olsada bir bluesci için ve telecaster için üretilmiş ondaki harmonikleri falan duyunca gitarı elimden bırakasım gelmemişti artık bi mesaya çıkasam herhalde zevkten boşalırdım oracıkta :) :) :)

Jb ve pearly gates kombinasyonundan oluşan bir s-470 im var zaten biliyorum ;)

01 demiş ki:
Slaytanic demiş ki:

Invader kopru ve gibson 496R sap.

B

DrB demiş ki:
01 demiş ki:
Slaytanic demiş ki:

Invader kopru ve gibson 496R sap.

B

Evet abi "İnvader" düşünüyorum bende,ne yapayım aklımada daha başka bir şey gelmiyor :D ...

Bu arada Gibson 496R ne oluyor :? ?

Slaytanic demiş ki:
hocam bu gibson 496R ne tarz bir manyetik bide türkiyede bulabilirmiyiz?

+ 10...

Türkiyede bulamasakta buna eşdeğer bir manyetik varmı?

Ve en can alıcı bir soru benim açımdan; bu gibson 496R nin eq değerleri ne alemdedir abi? Çıkış değerleri filan?

Teşekkürler...

Bu arada T.C.'de nasil bulursunuz hic bir fikrim yok. Kendisi yuksek cikisli bir 59 gibidir, 59a seramik miknatis takildiginda meslea cok tiz oluyor, cok bir "icepicky". Ama bu direk zaten seramik miktanis ile tasarlandigindan cok iyi bir yuksek cikisli sap manyetigi.

Warren Hayes (kim oldugunu bilmiyorsaniz bir arastirin) Gov't Mule albumlerinin hepsine cogu sarkida bu hb'i kullanmistir.

B

DrB demiş ki:
Bu arada T.C.'de nasil bulursunuz hic bir fikrim yok. Kendisi yuksek cikisli bir 59 gibidir, 59a seramik miknatis takildiginda meslea cok tiz oluyor, cok bir "icepicky". Ama bu direk zaten seramik miktanis ile tasarlandigindan cok iyi bir yuksek cikisli sap manyetigi.

Warren Hayes (kim oldugunu bilmiyorsaniz bir arastirin) Gov't Mule albumlerinin hepsine cogu sarkida bu hb'i kullanmistir.

B

Abi biz boşuna uğraşmayalım ozaman nasılsa bulamayacağız bu lanet olsaı memlekette :D kafaları yemeyelim boşuna...

'59 gibi bir manyetikse İnvader in yanına sap a '59 takalım abi uyarmı?

Geri