Gitar Manyetikleri hakkında herşey (Genel)

gogostar demiş ki:
hysteria__ demiş ki:
slm;

cort kx1f kullanıyorum üzerinde MB mightymite manyetikler var daha sağlam tonlar alabileceğim manyetikler önerebilirmisiniz..mümkünse şeklini ve fiyatını da görebileceğim bi link olursa ii olur.teşekkürler

sağlam ton derken kastın ne ? ne tarz çalıyosun..

yüksek çıkışlı ve sert ton almak istiyosan metal için emg aktif kullancan..

81-85 set olabilir..

arkadaşlar herkese selam acil yardıma ihtiyacım var ibanez rg 350dx gitarım var inf rezaletinden bıktım single manyetik hariç sap ve eşik manyetiklerini deiştrmeye karar verdim tarz olarak metal core sertliiinden steve vaiinin cam gbi clean tonlarına kadar geniş bi yelpazesi olabilicek en azından yaklaşabilcek bi set önerebilrmisiniz emg düşündüm ancak clean tonlarda crunch ta tatmin olamam seymour duncan düşündüm screamin demon ama sustaini konusunda şüphelerim var eşikte paf pro (dimarzio)sapta evelation (dimarzio)(yanlış olduysa özr) düşünüorum ama sert ton alamazsam yani güçlü drive tonu alamazsam ölürüm help please ömür boyu duacnız olurum

hani killswitch engaged tonunda bi sertlik the and of heartche şarkısını dinlerseniz rtm olarak aradıım tonu yakalarsınız soloya gelince bu gtarın ağacı floyd rose u ve inf faciaları yüzünden sustain sıkıntısıda çekiorum kullandıım pedal line6 über metal çok memnunum üzerinde ayarlanabilr 2 aşamalı noise gate var drive tonları çok hoş dolayısıyla manyetiklerimde aradıım şey tam olarak şu cam gbi clean ton,düşük gainde olsa ii bir sustain yüksek drive tonlarında ise tam bir canavar istiorum aynı şekilde sololarda sağlam bir sustain böle ömrüm bitsin sustain bitmesin öle bişe (biliorum tam bir hayal mahsülü ama yaklaşıcak bişelerde olsa razıyım)

gogostar demiş ki:
hysteria__ demiş ki:
slm;

cort kx1f kullanıyorum üzerinde MB mightymite manyetikler var daha sağlam tonlar alabileceğim manyetikler önerebilirmisiniz..mümkünse şeklini ve fiyatını da görebileceğim bi link olursa ii olur.teşekkürler

Sağlam ton istiyorsan çelik konstrüksiyon kullan. :?

sağlam tondan kastım metal gibi değil mesela kurban parçaları distortion ve clean tonları sağlam olan bişey aradığım gitarın ağacı fena değil zaten..tür olarak da alternatif hardcore ve experimental tarzı çalıyorum..teşekkürler

Endless_road demiş ki:
gogostar demiş ki:
hysteria__ demiş ki:
slm;

sağlam ton derken kastın ne ? ne tarz çalıyosun..

yüksek çıkışlı ve sert ton almak istiyosan metal için emg aktif kullancan..

81-85 set olabilir..

sağlam ton derken alternatif hardcore experimental falan çalıyorum örnek olarak kurban tonları mesela tam anlamıyla yakalayamıyorum metal değil zaten kastettiğim..emg uygun olucak sanırım ama aktiklik olayı nası bişey..teşekkürler

punk demiş ki:
Merhaba, kafamı kurcalayan konu; elimde eski bir gitar var ve manyetiklerinin üzeri oksitlenmiş. Oksitlerden kurtulmak için ne yapabilirim. Şimdiden teşekkürler...
ince bi fırça bulucak ucuna tineri damlatarak çok az olmak kaydıyla hafifçe meyetiği fırçala o bitincede saçkurutma maknesile kurulamanı öneririm içteki bobin gibi zamazingo filan zarar görüo tiner kalırsa. Ayrıca katılıyorum yaşasın Kemalist düşünce.

Selam.Ibanez 2550 gitarıma manyetik takviyesi yapmayı düşünüyorum.Sap için air norton a karar kıldım.Köprü ve single manyetik için tavsiyelerinizi bekliyorum.Köprüde steve's special,tone zone,evo,evo2 gibi seçenekler var kafamda.Single orta manyetik içinde işte fender tonuna,akustik gitar tonuna ne kadar yaklaşabilirsem...Şimdiden teşekkürler

bluebluesband demiş ki:
punk demiş ki:
Merhaba, kafamı kurcalayan konu; elimde eski bir gitar var ve manyetiklerinin üzeri oksitlenmiş. Oksitlerden kurtulmak için ne yapabilirim. Şimdiden teşekkürler...
ince bi fırça bulucak ucuna tineri damlatarak çok az olmak kaydıyla hafifçe meyetiği fırçala o bitincede saçkurutma maknesile kurulamanı öneririm içteki bobin gibi zamazingo filan zarar görüo tiner kalırsa. Ayrıca katılıyorum yaşasın Kemalist düşünce.

Hiç cevap gelmiyecek sandım. :) Cevabın için teşekkürler...

Bugün gitarımın bridge pozisyonuna seymour duncan ssl4 taktım. neck ve middle pozisyonunda stock highway one manyetikler var. ssl4 ün tonları gayet agresif ve stock hw1 bridge manyetiğine göre oldukça güçlü. Manyetiğin montajını da kendim yaptım. Fakat şöyle bir durum var, 1-2-3 ve5. pozisyonlardan memnunum, buna rağmen ssl4 ve middle manyetiğin birlikte çalıştığı 4. pozisyonun tonları abuk bir şekilde değişti. Tabiki değişecek ama basbaya karakterini kaybetti. Acaba lehimi mi dandik yaptım? Yanlışlık yapmadığımı biliyorum kabloların renkleri belli. Yerleri de doğru. Yoksa ssl4 ün karakterinden dolayı mı böyle? çünkü gerçekten çok güçlü ötekilere oranla.

şuan kullandığım fender stratocaster da tex - mex pickup set var fakat tam istediğim gibi glassy bir sound (crystal clear da deniyor) alamıyorum nasıl bir manyetik yada upgrade önerirsiniz ?

şuan kafamda fender 57/62 set ve fat 50's set var

manyetiklerde seri ve paralel bağlantının ses yada ton açısından bi fark yaratıyor mu

ayrıca ben kırmızıya kırmızı, beyaza yeşil, siyah ile beyazı ise potansa bağlanan kalın kablo ile birleştirip bağladım...

meraba arkdşlar ben Cort hiram bullock signature gitar serisndn bi gitara shbim..

CONSTRUCTION Bolt-on
BODY Swamp ash
NECK Bird's eye maple, 'C' Shape
NECK WIDTH 1F : 43mm / 21F : 56mm
NECK THICKNESS 1F : 21mm / 12F : 23mm
FINGERBOARD
Bird's eye maple, 9.5" Radius(240mm)
FRET
21 / Vintage (2.0mm)
INLAY
Black Dot
TUNER
Self locking
SCALE 25 1/2" (648mm)
NUT Graph Tech Trem Nut
BRIDGE CFA-III
PICKUP BBLP(-P)/PSSB(Alnico)/BBLP(-P) (H-S-H)
CONTROL 1vol, 1tone, 5way s/w
PICKUP SWITCHING 5-Position
Position1 : Neck
Position2 : Neck & Middle
Position3 : Middle
Position4 : Middle & Bridge
Position5 : Bridge
HARDWARE RS (Rusty Silver)
UNIQUE FEATURE Burnt Finish & Rusty Hardware
STRING (042-009)
COLOR BOP (Burnt Open Pore)
LEFTY N/A
CASE Optional

Benm gitarımda 2 humbucker 1 single şeklnde ztn infodan görebildginz gibi..Seymour duncan manyetik kullanmak istiyorum samimi olursak bunun temel nedeni opeth mikael:).istedigim tonları yakalamış.Derdim sert çaldıgımda beni yanlız bırakmicak blues yada yumuşak tonda çalarkende (solo gitaristim) beni tatmin edicek..Paranın çok sorun olcagını sanmıyorum upgrade de sadece manyetik değişicem ash( yani dişbudak ve akçaagaç) tan olşan bi gitarm var.Yani agaç olarak sorunum yok.Upgrade hakkında çok bi bilgim yok sizden yardım isteyecektim.Seymour duncan olursa nası bi set kurayım neleri alayım nası kullanabilirim yardımcı olursanız sevinirim :).

sh-8 invader

Floyd rose köprülü gitarıma sh-8 invader taktim bridge pozisyonuna ama tellerin tam altına gelmiyor mıknatıslar:((( Acaba invaderin floyd rose için bi modeli varda ben mi bilmiyorum ????Bu bi sorun oluşturur mu???
Bi de neck e sh-2 taktım ve bu iki manyetiği taktıktan sonra dip ses te artış oldu bunu sebebi ne olabilir yardımcı olabilirseniz sevinrim.....

Re: sh-8 invader

phanomania demiş ki:
Floyd rose köprülü gitarıma sh-8 invader taktim bridge pozisyonuna ama tellerin tam altına gelmiyor mıknatıslar:((( Acaba invaderin floyd rose için bi modeli varda ben mi bilmiyorum ????Bu bi sorun oluşturur mu???
Bi de neck e sh-2 taktım ve bu iki manyetiği taktıktan sonra dip ses te artış oldu bunu sebebi ne olabilir yardımcı olabilirseniz sevinrim.....

Invader ın başka modeli yok olsa da almana gerek yok f spaced veya gibson spaced (regular vs.) manyetikler birbirlerinin aynısı olay kozmetik sesde değişiklik yaratmıyor fakat sesde tonal değişiklik olduğunu söyleyenlerde var ama gerçekte aynı model 2 farklı ölçüdeki manyetik aynı şahsen bende geniş köprümde normal spaced bir duncan kullanmakdayım hatta manyetiği değiştirmeden önce orda olan manyetikde (fabrika çıkışı) aynı ölçülere sahipdi.Dip ses için ilk olarak topraklama(potanslardan her hangi birinden gitarın köprüsüne bir bağlatı olur) yaptığından emin ol,sonra bağlantı şemalarını kontrol et ve birde gitarını kullandığın yerdeki (ev,studyo vs)topraklama olup olmadığıından emin ol eğer yok ise gitar çalma derim çünkü tehlikeli ve ölümcül sonuçlar doğurabilecek kazalar olabilir şakası yok ona göre :twisted:

w1ndwalker demiş ki:
meraba arkdşlar ben Cort hiram bullock signature gitar serisndn bi gitara shbim..

CONSTRUCTION Bolt-on
BODY Swamp ash
NECK Bird's eye maple, 'C' Shape
NECK WIDTH 1F : 43mm / 21F : 56mm
NECK THICKNESS 1F : 21mm / 12F : 23mm
FINGERBOARD
Bird's eye maple, 9.5" Radius(240mm)
FRET
21 / Vintage (2.0mm)
INLAY
Black Dot
TUNER
Self locking
SCALE 25 1/2" (648mm)
NUT Graph Tech Trem Nut
BRIDGE CFA-III
PICKUP BBLP(-P)/PSSB(Alnico)/BBLP(-P) (H-S-H)
CONTROL 1vol, 1tone, 5way s/w
PICKUP SWITCHING 5-Position
Position1 : Neck
Position2 : Neck & Middle
Position3 : Middle
Position4 : Middle & Bridge
Position5 : Bridge
HARDWARE RS (Rusty Silver)
UNIQUE FEATURE Burnt Finish & Rusty Hardware
STRING (042-009)
COLOR BOP (Burnt Open Pore)
LEFTY N/A
CASE Optional

Benm gitarımda 2 humbucker 1 single şeklnde ztn infodan görebildginz gibi..Seymour duncan manyetik kullanmak istiyorum samimi olursak bunun temel nedeni opeth mikael:).istedigim tonları yakalamış.Derdim sert çaldıgımda beni yanlız bırakmicak blues yada yumuşak tonda çalarkende (solo gitaristim) beni tatmin edicek..Paranın çok sorun olcagını sanmıyorum upgrade de sadece manyetik değişicem ash( yani dişbudak ve akçaagaç) tan olşan bi gitarm var.Yani agaç olarak sorunum yok.Upgrade hakkında çok bi bilgim yok sizden yardım isteyecektim.Seymour duncan olursa nası bi set kurayım neleri alayım nası kullanabilirim yardımcı olursanız sevinirim :).

kaynamadan cevap verebilrmsnz?..

INF manyetikler hakkında bilgi verebilecek olan var mı??

İbanez S470 DXQM almayı düşünüyorum da nasıldır hangi tarza gider eksileri artıları nelerdir????

Merhaba..

Yazılanların çoğunu okumama rağmen, manyetik ve switch kablolarının nereye bağlanacağı hakkında hiç birşey anlayamadım Sad belki ilk defa bu sorunla karşılaşmamdan kaynaklanıyor daha önce hiç manyetik değiştirmedim/tamir yapmadım..

Sorunum Şu Volume potansım emanet/dengesiz duruyordu,eski gitarlarımda hiç böyle birşey olmamıştı emanetten kastımda potansın ne tam ileriye nede tam geriye dayanmaması.Yani sona kadar açtığımda hala ileri gidecekmiş gibi oluyordu birşeylere takılıyordu sanırım.Biraz daha ileri ittirdim ve gitardan ses çıkmamaya başladı,içini açtım baktım 4 tane tel kopmuş.Şu an neyi nereye bağlayacağımı hiç bilmiyorum,verilen şemalardan çok fazla birşey anlamadım,gitarımda + olarak bir single manyetik var yani 2 hambucker 1 singledan oluşmakta brada baktığım şemalar hep 2 hambuckerdan oluşmakta..

Gitarım İbanez Rg550 Üzerinde V7 V8 ve S1 manyetikler var manyetiklerden plastik kaplama bir kablo geliyor onun içinden 3 adet kablo çıkıyor(beyaz,kırmızı,metal renginde,yani üzerinde plastik kaplama yok) ve bridge manyetiğinden siyah bir kablo geliyor,şemalardaki gibi yeşil kablo mevcut değil..

Yardımcı Olursanız Çok Sevinirim..

S.

Geri