Gitar Manyetikleri hakkında herşey (Genel)

TB ile SH arasındaki mevzu görüntüden ibarettir diye düşünüyorum.çünkü tek fark vidaların üstüne tellerin tam gelmemesi.onun dışında bir fark olmaz bilgimce.Ama imkan olursa değiştir bence.Çünkü nede olsa insanın içine sinmesi gerekir ;)

Birkaç yerde çok az farklar olacağını ve bunun ancak konser gibi büyük bir ses sisteminde hissedilebileceğini duymuştum. Ancak arada sırada konser işim olduğundan yine de rahatsız oldum. İzmir' de değiştirebilecek yer bulamadım, kimsede tb-6 yok. Şimdi abimle İstanbul' a gidecek manyetik, orada da değiştirilemezse artık takmaktan başka çarem kalmayacak sanırım :) .

herkede slm bende 'fender squier telecaster fat' var köprü manyetiği gibsonlarda kullanılan hambuckerlardan ama köprü manyetiğinin tonları çok jazz vari... biraz sert olsun istiyorum seymour duncan hambuckerlamı değiştirsem acaba yardım etseniz şimdiden sağolun...

simdi benim ltd-m50 gitarım var bu gitarın manyetıklerı LH100 ün manyetıklerı ben metallica,pantera,amon amarth,trivium tarzı calıyorum .ne manyetık alsam degisimler olur? cevaplarınızı beklıyorum

Vallahi açıkçası ben EMG' leri hiç sevmiyorum, ancak kötü ağaçlı bir ltd ye de başka birşey önermek pek geçmiyor aklımdan. Gerçi agathis bildiğim kadarıyla maun karakterli bir ağaç, o yüzden seymour duncan tb-4 veya tb-6 da deneyebilir belki.

Şimdi agathis nasıl karakterli bilmiyorum ama 200ytlik gitarda da basswood var deniyor ne kadar basswood ağacıdır o orası tartışılır. Ama agathis için pek iyi şeyler duymadım diye hatırlıyorum, emg takarsan 200 ytl masraf yapmış olacaksın sonuçta az buz değil ama dene olmadı elinden çıkarması kolaydır o seti.

Kötü sonuç almazsın. Manyetik değişimi her zaman gitarın performansını olumlu etkiler ancak beklediğin sonucu alamayabilirsin. Gitarının belirli bir limitleri var ve bu limitler doğrultusunda sadece manyetik değişimiyle dinlediğin grupların tonlarının aynısını alman çok zor. Yani çok büyük şeyler beklememelisin bu manyetik değişiminden.

Ayrıca bildiğim kadarıyla (7 yıl içinde LTD manyetik değişimine gitmediyse :) ) ltd lerin stock manyetikleri yüksek çıkışlı, idare eder manyetikler (sap manyetiği kötüydü gerçi, köprü manyetiği hoştu). O kadar kötü değiller yani.

Manyetik değişimi yerine biraz daha para biriktirip 2. el, daha güzel bir gitar alabilirsin bence.

Arkadaşlar benim bi gibson les paul'um var.. Üstünde orjinal manyetikler var.. Tonlarını biliyosunuzdur gayet bas.. Gitarı ilk aldığımda gayet güzel geliyodu ama ben bundan hafiften rahatsız olmaya başladım.. Solodaki tonlardan gayet memnunum ama ritimlerde biraz daha boğuk olmayan bi ses çok iyi olurdu.. ;)

Manyetikleri değiştirsem nasıl sonuç alırım? Daha önce böyle bişey deneyen oldu mu içinizde? Nasıl sonuç aldınız? Hangi manyetiği tavsiye edersiniz? Marka, model olarak yazarsanız sevinirim ya da en azından seri olarak.. Çünkü manyetikler hakkında nerdeyse hiç bilgim yok.. ;)

Emg aktif manyetik

Emg 81tw ve 89 ,81 85 in push/pull lu birebir kopyası mı yoksa özellikle 85 ve 89 arasında humbucker modda ciddi farklar var mı?

http://www.emginc.com/displayproducts.asp?section=Guitar&categoryid=6&catalogid=190

Birde elemanın biri push/pull lu emglerden birini kırmış.Keşke dimazio x2n in de kare çerçeveli kapalı manyetik alternatifini çıkarsa.Gitarlarda eşşek gibi dikdörtgen manyetik yuvası var ama açık manyetikler bu yuvayı doldurmuyor ve kötü görünüyor.
b15c49a9.jpg

Bildiğim kadarıyla ESP M-50 yi 2008' den önce agathis+ flamed maple gövdeli üretiyordu. Bu yıl üretimleri değiştirdiler ve basswood a çevirdiler. Gitarını aldığın yıl da önemli.

spontane demiş ki:
Arkadaşlar benim bi gibson les paul'um var.. Üstünde orjinal manyetikler var.. Tonlarını biliyosunuzdur gayet bas.. Gitarı ilk aldığımda gayet güzel geliyodu ama ben bundan hafiften rahatsız olmaya başladım.. Solodaki tonlardan gayet memnunum ama ritimlerde biraz daha boğuk olmayan bi ses çok iyi olurdu.. ;)

Manyetikleri değiştirsem nasıl sonuç alırım? Daha önce böyle bişey deneyen oldu mu içinizde? Nasıl sonuç aldınız? Hangi manyetiği tavsiye edersiniz? Marka, model olarak yazarsanız sevinirim ya da en azından seri olarak.. Çünkü manyetikler hakkında nerdeyse hiç bilgim yok.. ;)

:?

Bunlar burdaki iki soruyla veya iki kişinin söylediği şeyle karar verilecek şeyler değil. İnternette bolca araştırma yapmalısın. Ayrıca hangisinin güzel göründüğüne değil hangisinin daha işlevli olduğuna önem vermelisin.

görünüşüyle ilgili birşey demedımki sadece hangisi daha iyi etkıler dedim.araştırma nerden yapmalıyım sence?:D bu arada amfıde roland20x.bu dedıgım manyetıklerın demo vs. kayıtlarını nerden bulabılırım?

Geri