Charvel / Jackson Başlığı

DaveMustaine_64 demiş ki:
2006da Jacksonlarda süper değişiklikler olacak;

Bütün pro serilerinde duncan designed manyetikler yerine seymour duncan manyetikler olacakmış. Ayrıca mg serilerinde de 81/85 olacakmış hz'ler yerine... Ayrıca artık daha iyi köprüler kullanılacakmış pro serilerinde :)

Bir de maple klavyeli dk-2 geliyor! Black sharkfin, inanılmaz güzel bir gitar olacağına eminim :)

Sabırsızlıkla bekliyorum valla yeni modellerin piyasaya sürülmesini :D

-Nerede okudun bunları,bende bizzat okumak,görmek istiyorum.

Konu biraz dağılmış ama @yoggom yerinde olsam şöyle temiz bir 2. el alırdım aynı paraya çok daha iyi bir gitarım olurdu. Şekil istiyorsan yakın zamanda millet Japon Jackson'larını yok pahasına satılığa çıkarmışlardı. Alım-satım forumunu bir kurcala derim.
Saygılar

arkadaşlar bi sorum olacak:

ben bulgaristan da sıfır bir dk2 buldum 550 dolar dediler? gitarı ben görmedim oradaki bir tanıdığım sofya da bi mağaza da bulmuş bu gitarı. dk2 nin japondan başka yapım yeri var mı? çin ,hindistan falan olması mümkün mü?

Mümkün 2001 yılında dk2ler hindistanda üretildi. Seri numarasına bakman lazım. "0" veya "1" ile başlıyorsa hindistan yapımı 96-97-98 ile başlıyorsa japon yapımıdır :) 550 dolar güzel bir fiyat sıfır bi dk-2 için. Rengini bilmiyorum ama...

dx10d kullanan var mı nasıl ???

uygun fiyata nereden temin edebilirim.
sanırım laylaylom muzikte vardı ama 700 euro nakit fiyatı çok pahalı bence.....

teşekkurler...

jackson topğini çok seviyorum ya,kimse gitarım bozuldu şurası gitti napcam ne edecem demiyor,çok az kişi model tavsiyesi istiyor.Herkes ne isteidğini biliyor çoğunlukla bi fiyat danışma merkezi oldu burası :D

arkadaşlar jackson var bendede ve çok memnunum.Amerikan ,fender tipi gövdeli,amerikadan almıştım.Jackson tonlarına hastayım ne diyim.Ama blues takıldığım içinde, jacksonun yanına bi strat çektim:).

laylaylom a gttim arkadaşlar dx10d ye baktım...
gitarın ustunde made in japon yazıyordu.ama sapa yapıştırılan bir kağıt ile onun gerçek japon olduğunu seri numarasından falan anlayabilri miyiz???

teşekkürler...

laylaylom a gttim arkadaşlar dx10d ye baktım...
gitarın ustunde made in japon yazıyordu.ama sapa yapıştırılan bir kağıt ile onun gerçek japon olduğunu seri numarasından falan anlayabilri miyiz???

teşekkürler...

Atalay demiş ki:
Klavye üzerinde J ile başlayan seri numarası olmalı. Eskiden öyleydi ona bak. 24. fret sonrasındadır seri numarası.

j ile başlayan seri numaraları eski "neck-thru" japonlar için ve hala üretilen custom gitarlar için geçerli.

1996 yılından itibaren 96 ile başlayan 7 basamaklı seri numaraları kullanılmaya başlandı japon jacksonlarda.

96 bitince 97 ve 98e geçildi tabii. Şu sıralar pyiasada 97 ve 98il başlayan seri numaralı japon jacksonlar var.

Şu anda japonyasda üretilen modellerin tümü 2001 yılında "pc-3" hariç hindistanda üretildi. Kötü bir sonuç alınınca yeniden japonya üretimlerine devam edildi.

hindistan üretimi jacksonlarda 0 ve 1 ile başlayan 8 veya daha fazla basamaklı seri numaraları var :)

selam arkadaşlar, ikici el japon ps4 almayı düşünüyorum, bu gitarlar sustain bakımından nasıldır, gitarın artıları ve eksileri nelerdir..
bunun dışında 350 dolar civarı ikinci el alabileceğim ince klavyeli bi jackson var mıdır önerdiğiniz??
yorumlar için şimdiden sağolun..

YT demiş ki:
selam arkadaşlar, ikici el japon ps4 almayı düşünüyorum, bu gitarlar sustain bakımından nasıldır, gitarın artıları ve eksileri nelerdir..
bunun dışında 350 dolar civarı ikinci el alabileceğim ince klavyeli bi jackson var mıdır önerdiğiniz??
yorumlar için şimdiden sağolun..

jdr-94 alabilirsin tam olarak o fiyata bulabilir misin bilmiyorum ama. Ayıca başka performerlar da alabilirsin, ama ben olsam ben de jdr-94 veya ps-4ü tercih ederdim :)

lovermanJames demiş ki:
Jackson Kelly modelleri hakkında ne düşünürsünüz?

Jackson'ın kelly olan o kadar çok modeli var ki :) Kelly gövdenin şekline verilen ad yani Jackson'ın o gövde şeklinde ürettiği her gitar kelly oluyor. Performer'dan custom shop'a, san dimas üretimi olanlara kadar zilyon tane kelly var...

Ama gövde şekliyle ilgili fikrimi soruyorsan, şu alemdeki en güzel tasarımdır bence. Yanılmıyorsam 1985 gibi bir tarihte Brad Kelly isimli Heaven grubunun gitaristi tarafından tasarlanmış...

anti-social demiş ki:
jackson topğini çok seviyorum ya,kimse gitarım bozuldu şurası gitti napcam ne edecem demiyor,çok az kişi model tavsiyesi istiyor.Herkes ne isteidğini biliyor çoğunlukla bi fiyat danışma merkezi oldu burası :D

Doğru diyorsun.1 aydan fazladır gitarıma elliyemedim.Gitarım js30 alet akort kaçırmamış.En son kaldırırkende alel acele kaldırmıştım çaldıktan sonra.

abi bende js30 var ama satmayı düşünüyorum daha yeni aldım gitarı.2.el kelly buldum japon 400$a fena deil ufak tefek vurukları var ama ton daha onemli diye düsünüyorum ve almayı yada daha ii bişey almayı planlıyorum ..bana yardımcı olurmsunuz acaba daha makul bişey önerebilirmisiniz keseme uygun...

Geri