Charvel / Jackson Başlığı

İlla Jackson olacaksa o fiyat aralığında DK2, DK2M ya da üstteki DK2S güzel tercihler. SL3 ya da SLS(EMG manyetikli olmayan) serisi gitarlar biraz daha fiyatlı ancak ikinci elde bütçeni aşmayacak modeller.

arkadaşlar deep purple metallica iron maiden guns n roses gibi birbiriyle çokda alakalı olmayan gruplara yakın tonlar almak istiyorum :roll: sabit köprülü bir model istiyorum, dk2t yada dkmgt almayı düşünüyorum sizce uygun olurmu? birde bu iki gitar arası çok bi fark varmı? siz hangisini önerirsiniz.

BloodBrother demiş ki:
arkadaşlar deep purple metallica iron maiden guns n roses gibi birbiriyle çokda alakalı olmayan gruplara yakın tonlar almak istiyorum :roll: sabit köprülü bir model istiyorum, dk2t yada dkmgt almayı düşünüyorum sizce uygun olurmu? birde bu iki gitar arası çok bi fark varmı? siz hangisini önerirsiniz.

Hellhound demiş ki:
Ekipman tavsiyesi isterken mutlaka ilgi duyulan tarz ya da tarzlar, beraberinde kullanılacak diğer ekipmanlar, en çok hoşa giden ve gitmeyen tonlar ve hatta akord düzeni bile belirtilmeli ki sağlıklı tavsiyeler verilebilsin.

Ozaman şöyle diyim, hard rock ve heavy metal ilgilendiğim tarzlar. Dinlediğim ve çalmak istediğim guruplar ıron maiden, metallica, deep purple, guns n roses, rainbow... Şuan Zoom 505II pedalım ve Boston 10W amfim var. Pedalımı ve amfimi gitarı aldıktan sonra en kısa zamanda değiştirmeyi planlıyorum yani alıcağım gitara göre diğer ekipmanlarımı şekillendirmek istiyorum. Sabit köprülü, bakımını yaptırdığım takdirde uzun yıllar kullanabileceğim bir gitar istiyorum. aklımdaki modeller dk2t ve dkmgt.tavsiyelerinizi belkiyorum.

magicsytem demiş ki:
BloodBrother Kardeş aynı problem bendede vardı çok araştırdım bende senin istedğin tarzda çalıyorum bence alman gereken gitar jackson dk2s sabit köprü değil ama geçekten çok sağlam bir gitar:http://guitars.musiciansfriend.com/...Dinky-Electric-Guitar-w-Sustainiac?sku=520320 eve teslim fiyatı 1800 gerçekten çok özel bir gitar ekstra manyetikleri var

floyd rose düşünmüyorum; akord etmek, istediğimde reye almak, bakımını yapmak, kullanmak çok zahmetli bana göre.Çalarkende çok fazla kullanmayınca gereksiz geldi açıkçası.Onun için sabit köprülü bir gitar istiyorum ama önerin için teşekkürler :)

Eğer ekipman henüz şekillenmediyse aktif manyetikli modellerden uzak durmak daha iyi. Aktif EMG'ler Modern Hi-Gain bir sistemde tat verecekken British Hi-Gain ekipmanlarla fazla kuru kalabilir. Tabi kimisi her iki durumda da sever veya fazla steril bulur, o ayrı mesele.

DKMGT ve DK2T'nin manyetik dışında en büyük farkı sap profilleri. İncelik-kalınlık ve rahatlık arasında doğrusal bir ilişki olmadığı için iki gitarı da deneyip hangisinin ele daha iyi oturduğuna karar vermek kişiye kalmış.

benim endişem dk2t nin istediğim tonlara göre sert kaçması ve istediğim clean tonları alamamak(mesela guns n roses dan dont cry yada november rain). birde bazı forumlarda işçiliğinin çok iyi olmadığını, uzun kullanmak isteyenlerin kozmetik sorunlarla karşılaşabileceğini okudum.(japon üretimleri için). Acaba bunlar doğrumu?

BloodBrother demiş ki:
benim endişem dk2t nin istediğim tonlara göre sert kaçması ve istediğim clean tonları alamamak(mesela guns n roses dan dont cry yada november rain). birde bazı forumlarda işçiliğinin çok iyi olmadığını, uzun kullanmak isteyenlerin kozmetik sorunlarla karşılaşabileceğini okudum.(japon üretimleri için). Acaba bunlar doğrumu?

japon jacksonlar (hatta dx ler dahil) gayet kaliteli üretimler, dandik olan hint malı js serisi. dk2t de bence parasını hakeden bir gitar. dk2 ve dkmg lerin hepsi japon üretimi zaten. sl1-2 ve dk1 ler abd üretimi.

sen dk2t ve dkmgt arasında seçim yapmak istiyorsun fakat dk2t sert diyorusun ? dkmgt daha sert sounda sahip ?

radical demiş ki:
BloodBrother demiş ki:

japon jacksonlar (hatta dx ler dahil) gayet kaliteli üretimler, dandik olan hint malı js serisi. dk2t de bence parasını hakeden bir gitar. dk2 ve dkmg lerin hepsi japon üretimi zaten. sl1-2 ve dk1 ler abd üretimi.

sen dk2t ve dkmgt arasında seçim yapmak istiyorsun fakat dk2t sert diyorusun ? dkmgt daha sert sounda sahip ?

ben sabit köprülü bir gitar arıyorum ve piyasadaki bir çok gitar floyd roselu.baktığım zaman bütçeme uyan (max 1500tl) ve aradığım özelliklerde olan gitar dk2t ve dkmgt ancak ben gitarları deneme fırsatı bulamadım, sadece 1-2 yazı okudum ama onlarda benim istediğim tonlara uyup uymadığı yazmıyordu bende bunu sormak istedim dk2t-dkmgt karsılastırmam bunun içindi.

dk2t sert görünebilir ama gayet geniş ton yelpazesi vardır, sh2 - sh4 her yola gelir manyetikler.

illa jackson istemiyorsan bir sürü sabit köprülü gitar seçeneğin var.

cort kx custom, epiphone les paul custom gibi değişik seçeneklere yönelebilirsin.

radical demiş ki:
dk2t sert görünebilir ama gayet geniş ton yelpazesi vardır, sh2 - sh4 her yola gelir manyetikler.

illa jackson istemiyorsan bir sürü sabit köprülü gitar seçeneğin var.

cort kx custom, epiphone les paul custom gibi değişik seçeneklere yönelebilirsin.

aksine jackson istediğim için kendimi bu iki modele sınırlamıştım, tavsiyen için teşekkür ederim umarım memnun kalırım.

arkadaşlar jackson dk2s dink almaya karar verdim gibiyim sanırım :s siz benim yerimde olsaydınız sert tonlar için dkmg modelini mi yoksa dk2s modelini mi seçerdiniz.dk2s hakkında çok iyi şeyler okumadım akort kaçırmalar düğmelerde sorunlar falan ...

Geri