Charvel / Jackson Başlığı

Açıkçası bu aleti alma şansım olsaydı kaçırmazdım. Özellikle açık renk aradım bir ara, mesela DK2M Snow White, bu resimdeki favorilerimdi. Koyu renk ve temalar çok sıradan ve arabesk/karamsar kaçıyor. Böyle gitarlar biraz içini açıyor insanın.

O kişisel karamsarlık.Siyah üzerine blue ghost flame veya özel olarak yaptırılabilecek harbi flame (dk2lerin flameleri berbat) yekpare v veya rr kasa jacksonlardan sağlam durmuyorlar.Tabi kişisel seçmimlerdir.

Canım sıkıldı buraya da koyayım dedim bu resimleri :p ..

bomber2.jpg

xkellylearn4.jpg

xkellylearn2.jpg

sl2kabuki3.jpg

charvel_celticskull.jpg

Bu Charvel benim çok hoşuma gitti bildiğimiz Teleler'e benzemiyor :D
kelly_dlsamuria2.jpg

kelly_dlsamuria5.jpg

kelly_dlsamuria.jpg

taboo.jpg

taboo2.jpg

Bu mükemmel :twisted:
soloist_danlaw_flames.jpg

group3.jpg

jenna.jpg

group3.jpg

Doğal ahşap renkli olan çok güzel. H-S olması da ilgi çekici... Ters kafa olsa burada kahrolurdum... :D

Kırmızı olan da oldukça güzel, sanırım spalted maple kullanmışlar... Keşke onun sapında da sharkfin'leri görebilseydik...

cavernosum demiş ki:
Gövdedeki fazla cicili bicili grafiklere bi yere kadar eyvallah da bu örnekte görüldüğü üzere pavyon sahnesi gibi süslenip işlenmiş gitarları hiç sevmiyorum. Fatih Ürek'in arkasında mı çalıcaz yahu :LOL:

Tamam ben de sevmiyorum o gitarı pek ama biraz daha dikkatli incelersen pek de cicili bicili olmadığını, pavyon işi hiç olmadığını görürsün abi :) İnsanlar genelde Mike Learn'ün yani o gitarın üstündeki grafiği tasarlayıp gitarı boyayan adamın (ayrıca Megadeth'in son albümü The System Has Failed'in kapağını da o çizmişti) anlayışını genelde biraz absürd veya fazla post-modern bulunuyo ama hiç pavyon işi ya da cicili bicili bulan birini görmemiştim :D

DaveMustaine_64 demiş ki:
cavernosum demiş ki:
Gövdedeki fazla cicili bicili grafiklere bi yere kadar eyvallah da bu örnekte görüldüğü üzere pavyon sahnesi gibi süslenip işlenmiş gitarları hiç sevmiyorum. Fatih Ürek'in arkasında mı çalıcaz yahu :LOL:

Tamam ben de sevmiyorum o gitarı pek ama biraz daha dikkatli incelersen pek de cicili bicili olmadığını, pavyon işi hiç olmadığını görürsün abi :) İnsanlar genelde Mike Learn'ün yani o gitarın üstündeki grafiği tasarlayıp gitarı boyayan adamın (ayrıca Megadeth'in son albümü The System Has Failed'in kapağını da o çizmişti) anlayışını genelde biraz absürd veya fazla post-modern bulunuyo ama hiç pavyon işi ya da cicili bicili bulan birini görmemiştim :D
Pavyon işi ve cicili bicili lafları işin latifesi canım, benim gözüme ne kadar tiskinç göründüğünü vurgulamak için kullanılmış laflar.

Adamın kullandığı post-modern temaları empresyonist bir ressamın gözünden inceleyip ona göre yorum yapacak halim yok ya :LOL:

Jakson'ı unpluged çalarken bile az da olsa akustik tadında ses çıkıyor. Belki normal bişeydir de Prince'ten sonra bana müthiş bir şey gibi geliyordur.

gövdenin o kadar renkli olması tamam bi yere kadar da, klavyenin boyalı olması kötü gözüküyo bence. ama o mavi yeşil alevli olan soloist harika bişeymiş, ohş :)

O akustik güzellik kasadaki güzel ağaçtan kaynaklanıyor.Bende adı sanı pek duyulmamış alder kasa bir gitar var.Geceleri çoğu zaman amplisiz çalıyorum.

Asıl soru şu.Yeşil flame'li soloiste bakıp iç çeksemde aklımda Dkmg,Ke3,RR3 'ten birinden almak var.Dkmg'de Emgler ve klavyesi aklımı çeliyor.RR3,KE3te kasa ve shark inlayler.Manyetik mod yaparım ileride o çok sorun olmaz.Ama işte hangisi. :)

Geri