Charvel / Jackson Başlığı

ya ben o kutu için kaç aydır bekliyorum.
KabaK bana özelden söyler misin fiyatını? en son gittiğimde (o kadar aydır bekliyorum zaten) gelenlerin hepsi ayrıltılmış durumda fazla case yok alan olmassa satarız falan dediler fiyat yükseltecekler akıllarınca? 85 dolarlık case e de yaklaşık 190 dolar demiştiler 1 kaç ay önce (case yoktu ellerinde fiyatını sormuştum sadece). şu case i de alsam bir daha işim yok bunlarla...

edit: coştum birden karmakarışık yazmışım:p music123 de o case in fiyatı 89$olması lazım.

Bildiğim kadarıyla Laylay'dan USA Jackson alırken fazla pazarlık etmemiz halinde case'i vermeyelim fiyattan düşelim gibi bir durum söz konusu. O case'leri de ayrıca satıp fazladan para kazanıyorlar, yani Jackson case'i alırken de sıkı pazarlıktan vazgeçmeyin derim.

Sadece Amerikan Jacksonlar case ile geliyor diye biliyorum ben, yurtdışında bile japon jackson'lar için ayrıyeten case almak gerekiyor. Böyle bir tane kutusu var jackson'ın bildiğimiz kartondan kutu. Japon jacksonlar onların içinde kargoya veriliyor hatta :)

İşte benim de demek istediğim buydu. Adamlar Amerikan Jackson satarken bazen case'i vermeyip(fiyat kırmak için) güzelim case'leri ellerinde tutuyorlar. Sonra da Japon Jackson'larıyla hardcase isteyen kişilere satıyorlar onları. Ben bunu bizzat Laylay'da çalışan birinden duydum. Haliyle ellerinde böyle bir yöntem varken fazladan Jackson case'i getirteceklerini sanmıyorum Japon Jackson'lar için.

Ben de düşünmüştüm Ritter almayı sonra takım olsun dedim çeksın aldım. Ritteri araştırırken sitelerinde ürün kataloğu görüp indirmiştim. Pdf. Ordan anlaşıldığı kadarıyla casein içinin belli şekli yok. Mümkün olduğunca her modele uyacak şekilde yapmışlar. İstersen sitesine gir Ritterin. Kendin görmüş olursun.

@offtopic
Ama yine de yazalım faydası bulunur şekilli Jackson sahiplerine, Ankara'da Baysal Çanta var 2-3 gün içinde istediğiniz şekilde ve kalitede her türlü gitar çantası yapıyor adamlar. Ben kendime en kaliteli malzemeden 60 YTL'ye bir gigbag yaptırmıştım 1,5-2 ay kadar önce. Yine İstanbul'da da vardır bu tip atölyeler. Hazır bulamazsanız bu alternatifleri düşünün.
Saygılar

DaveMustaine_64 demiş ki:
Eldrun demiş ki:
Archtop, ters sharkfin inlayli, ters headstocklu, bindingsiz bir jackson gördüm bunun modeli nedir bilen var mı?

Archtop olduğuna emin misin? Öyle bir gitar bildiğim kadarıyla yok çünkü. Dr-3ler arch top değildi onun dışında söylediklerine uyuyor :)
Gitar konusunda yanlış bir kaç bilgi vermişim.Bu gün gitarı çalma şansım oldu.Gitar 99 ya da 2000 yapımı.Çok ince bir sapı var.Bolt-on.Ve klavyesi nerdeyse dümdüz diyebilirim.Çaldığım en düz klavyeydi.İnlayler Sharkfin fakat ters değilmiş.Headstock da ters değil, normal.Binding yok.Archtop kasa.Çok koyu gri ve sedefli bir renği var.Manyetik konfigrasyonu H-S-H Jackson manyetikler takılı.Lisanslı Floyd Rose'u var.Bir Volume bir Ton düğmesi vardı.Klavye gül.Bu kadar. :D Sahini olan arkadaşımın dediğine göre Custom, 3 tane üretilmiş vs...

daha önceden attığım bi mesajı tekrar yazıyorum buraya bi bilen çıkar diye...

gitar hakkında yardımınız lazım...js10 diye bi gitar var hurda durumda arkadaşta 100ytl istedi verilebilir mi???yani değermi bu paraya...pot yok switch yok manyetikleri normalde 3 single olması gerekirken 2 humbucker a çevrilmiş.sap tunerların ordan bi yerden kırılmış sonra yapıştırılmış...boya kazınmış berbat bi boya atılmış arkadaki yaylay ölmüş...
işte böyle bi alet ne dersiniz değer mi bu alete???

Eldrun demiş ki:
DaveMustaine_64 demiş ki:
Eldrun demiş ki:
Archtop, ters sharkfin inlayli, ters headstocklu, bindingsiz bir jackson gördüm bunun modeli nedir bilen var mı?

Archtop olduğuna emin misin? Öyle bir gitar bildiğim kadarıyla yok çünkü. Dr-3ler arch top değildi onun dışında söylediklerine uyuyor :)
Gitar konusunda yanlış bir kaç bilgi vermişim.Bu gün gitarı çalma şansım oldu.Gitar 99 ya da 2000 yapımı.Çok ince bir sapı var.Bolt-on.Ve klavyesi nerdeyse dümdüz diyebilirim.Çaldığım en düz klavyeydi.İnlayler Sharkfin fakat ters değilmiş.Headstock da ters değil, normal.Binding yok.Archtop kasa.Çok koyu gri ve sedefli bir renği var.Manyetik konfigrasyonu H-S-H Jackson manyetikler takılı.Lisanslı Floyd Rose'u var.Bir Volume bir Ton düğmesi vardı.Klavye gül.Bu kadar. :D Sahini olan arkadaşımın dediğine göre Custom, 3 tane üretilmiş vs...

Şimdi Jackson custom shop'ından gitarlar 3 farklı şekilde çıkıyor.

1-Bildiğimiz Usa Select serisi gitarlar, seri üretim her birinin aynısı tekrar üretiliyor ama custom shop'ta el ile üretiliyorlar
2-Custom orderlar var, istediğiniz gitarı tasarlıyorsunuz adamlar da yapıyorlar
3-Small batch run denen limited editionlar, bunlar en az 10lu gruplar halinde yapılıyor.

Onun için 3 tane üretilmiş bir custom gitar olamaz :)

Keşke resim koyabilseydin, jackson'ın zaten h-s-h konfigürasyonunda çok az gitarı var hele ki sharkfinli olan bir de üstüne arch top olan baya zor.. Büyük ihtimalle farklı bir gövde ve sapın birleşimidir gitar...

Faith_Down demiş ki:
daha önceden attığım bi mesajı tekrar yazıyorum buraya bi bilen çıkar diye...

gitar hakkında yardımınız lazım...js10 diye bi gitar var hurda durumda arkadaşta 100ytl istedi verilebilir mi???yani değermi bu paraya...pot yok switch yok manyetikleri normalde 3 single olması gerekirken 2 humbucker a çevrilmiş.sap tunerların ordan bi yerden kırılmış sonra yapıştırılmış...boya kazınmış berbat bi boya atılmış arkadaki yaylay ölmüş...
işte böyle bi alet ne dersiniz değer mi bu alete???

Bence de değmez :)

Geri