Cort Katana serisi nasıl sizce?

Kx-custom sapı kalındır etlidir güzel tok ses verir, sd manyetikler push pull ile her yola gelir ancak sapın gövdeye birleşme yeri kalıncadır, yekpare gibi birleştirmişler o yüzden alt perdelere ulaşmak zor.

Ancak geniş ton yelpazesine sahip gitar almadan önce o tonları vermeye elverişli ekipman olması gerek, iyi bir amfi bir iki pedal ile kx1 le daha iyi verim alabilirsin. Kx-custom ve marshall vs30r amfi kullanıyorum amfi yetersiz kalıyor şu anda mesela.

10 wattlık Hint yapımı amfin varmış. Bence önce onu degiştir. Bak adam VS30R için yetersiz kalıyor şuanda demiş. Tabi yetersiz kalması kişiye göre degişir. Ki o amfi seninkinden daha iyidir. Elindeki amfiye Gibson,Jackson gibi kaliteli gitarı baglasanda kurtarmaz. Kusura bakma amfinin aşagılamış gibi olduk. :D :D :D

Hadi kolay gelsin. İyi araştırmalar.

Ben de rp200 yüzünden jackhammerdan tad alamıyorum.

Metal mufftan performans almak için ditital olmayan bir sisteme yine dijital hiçbir parça eklemeden kullanmak gerekir aksi halde malesef prosesörler tonu tanınmaz hale getiryor.

Yani benim gibi sadece stombox ile "muff" ile çalacaksın .Yada efekt istersen prosesörün kendi tonu ve efektlerni kullacaksın.Muff ı hesaba katmayacaksın.

Sen kendine göre dene farklı bir izlenim edinirsen ben de bilmek isterim.

Bana sorarsan zoom u satıp güzel bir amfi simülatörü alabilirsin eğer amfi alamam şuan diyorsan ama ikinci el güzel amfiler oluyor forumda ilk seçenek güzel bir amfi almak olsun sonrası zaten kendiliğinden gelir, amfi yetersiz kalıyor derken bir delay ve od pedalına ihtiyacım var onun dışında fiyatına göre iyi amfidir aklında bulunsun.

abi katana dediginiz alet adındanda belli olarak fusion jazz icindir ama detaylı bilgi olarak kadikoy de cort un distribtor u stage muzik var. ve gitarın sertligi aslında o yapılmaz demek icin degildir . ornegin ibanez jem 77 fp ustunde cicek bocek var. ama deli gibi trash metal tonları cıkıyo gitardan . ama vai kendi turunu yapıyo :)

ya birazda govdeyle ilgili ama katana katalog lardada fusion jazz gitarı diye geciyo ama govdesi ve sekli super ya klavye si de cok rahat bi gitar daha ust serilerinde seymourlar var . :)

ve son olarak diyecegim su durki aslında senin tuşen ve setup ınla ilgilidir . ben cort k4 ten blues tonuda alıyorum , trash metalde . :)

Beyler bu dediğim Marshall 10W amfi evde çalışmak için yetiyor yahu. Daha geçen yıl aldım, değiştirme lüksüm yok; para sıkıntım var. 1 saat önce işten geldim, yani 15,5 saat çalışıyorum sırf para biriktirmek için. Elimde 60 Lira para var henüz. 1000 Lira olunca Katana KX Custom alacağım inşallah. Yani demek istiyorum ki yeni amfiye gücüm yetmez. Ama amfinin önemini hafife almışım şimdiye değin, söylenenlerden bunu anlıyorum. Hâlâ, "Yahu bu denli mi önemli bu amfi?" diye şaşırıyorum. Dimeisgod, yazının başı korkuttu beni. "Almayı bu denli istediğin gitar aslında başka bir tarza sesleniyor ve senin işine yaramaz." diyeceksin sandım.

derinmavi17 demiş ki:
Beyler bu dediğim Marshall 10W amfi evde çalışmak için yetiyor yahu. Daha geçen yıl aldım, değiştirme lüksüm yok; para sıkıntım var. 1 saat önce işten geldim, yani 15,5 saat çalışıyorum sırf para biriktirmek için. Elimde 60 Lira para var henüz. 1000 Lira olunca Katana KX Custom alacağım inşallah. Yani demek istiyorum ki yeni amfiye gücüm yetmez. Ama amfinin önemini hafife almışım şimdiye değin, söylenenlerden bunu anlıyorum. Hâlâ, "Yahu bu denli mi önemli bu amfi?" diye şaşırıyorum. Dimeisgod, yazının başı korkuttu beni. "Almayı bu denli istediğin gitar aslında başka bir tarza sesleniyor ve senin işine yaramaz." diyeceksin sandım.

İşin aslı şu. Amfi önemsiz olsa insanlar niye kaliteli, wattı yüksek olan amfileri almaya kassın degil mi? Şimdi senin evde amfide açacagın ses seviyesi bellidir zaten. Ama 50,60 veya 100 wattlık bir amfide yada kaliteli bir amfide diyelim, aynı ses yüksekliginde çalsan alacagın ton kalitesi 10 wattlık amfinden daha iyi olucaktır.
Bu yüzden ben ve diger arkadaşlar amfini degiştir önce dedik. Sonuçta alacagın iyi gitarı 10 wattlık amfiye takarsan o gitara boşuna fazla para yatırmış olursun. Çünkü elindeki amfi bir bakıma gitarının hızını keser. Kalitesini ortaya çıkarmaz. Demek istenen şey bu. Tabi karar senin.Sen bana yeter diyorsan bize fazla birşey demek düşmüyor.Kolay gelsin. ;)

Yok huntam kardeş, keşke param olsa da gidip adam gibi amfi alabilsem. Amfi önemsiz deil mutlaka, sadece benim sandığımdan da önemli olduğu gerçeği şaşırttı beni azıcık. "Önemli olan yayındır, televizyonun kalitesi önemli değildir." demek kadar saçma olur dediğim yoksa.

aslında amfin yetiyosa yetsin ya sonuçta şöyle dusunsene . iyi bir gitar = daha iyi gitar bilgisi yani ne kdar iyiyse gitarın endini ona gore gelistiriyosun bu bi gercek . tabi amfi de onemli ama yeter am 10w zaten 50 w in olsa evde ne kdar acabileceksin en fazla yarım saat sonra yukardan aşşagıdan vururlar duvarlara :) ama diyim abi katana nın ust modelleri cok cok iyi ya. seymour luları diyosan bence , once gitarı al derim. sonra halledersin amfiyi

:D ooo sen o gitarı alıcaksın şimdi kopek gibi tonlarda cıkcak flan diyip te alamadan seni cennete yollayım :D yok moruk şimdiden hayırlı olsun ya umarım mutlu olursun zaten mutlu olunmicak bi gitar değil. benim hayallerimin gitarlarından biri

Katanam güzel ama tel yüksekliği beni çileden çıkarıyor.

Gövde ile sapın birleşme açısının buna neden olduğunu düşünüyorum.12. perdeye kadar güzel ama 12 den sonra bariz yükseliyor.

Köprüyü indirsek sanki değecek.Yani ilk perdelere basıyorsum teller ile perde ler arası milimetrik mesafe var.12. perde sonrası daha yüksek olmasına rağmen 12. perye basıyorum sanki teller diyer perdelere de değiyor.

Bu gitarı yapan adam istese ilk perdelerdeki gibi son perdeyi dealçakyapardı.Bunu düşünerek gitarımın köprüsünü ildirtmeyi de mantıksız buluyorum.Kesinlikler telleri susturacak ve cızlama başlayacaktır.

Varmı tel yüksekliğini Kx1 de tüp perdelerde aynı seviyeye çekebilen.

Kx1q kullanıcısıyım.köprüye sh-4 sapa dp211 modifiyesiyle süper oldu.Denenmesi gerekilen gitar olduğunu düşünüyorum.Set-neck olması sustaini ayrı bir güzelleştiriyor.Tavsiye ederim.

Geri