Cort Katana serisi nasıl sizce?

Monster_YGT demiş ki:
bu gidişle cort gitarlarıda jacksonlarla aynı kefede görücez iyide olucak :)

çok gereksiz olmuş...

şu anda bir jacksonum var, yeni bir gitar alacak olsam ve de bir bir buçuk milyardan az param olsa kesinlikle cort alırdım, ama üç milyar'ım olsa kesinlikle tercihim yine jackson olurdu...

bu tip karşılaştırmalar bu forumda gereksiz yere polemik ve kavga çıkarıyor, bu tartışmalar bi yere varsa, bize birşeyler katsa içim yanmaz ama mevzu benim babam senin babanı dover seviyesinde oluyor... forumu takip ediyorsan sen de bunun farkındasındır...

cort katana başlığında birden jackson lafı geçmiş, bende gereksiz dedim... kesinlikle o mesajın bu başlığa birşey kattığını düşünmüyorum, lafımın arkasındayım bence böyle bir karşılaştırma, jackson kefesi falan bunlar gayet gereksiz laflar... cort katana konuşuluyorsa cort katana konuşulur bu başlıkta, jackson başlığında biz hiç cort lafı etmiyoruz mesela...

sevgiler saygılar

jackson iyi bir marka bunu herkes biliyordur yani burda da jackson markasını örnek göstermemin amacı ise cortunda iyi kalitede gitarlar üretmeye başladığı için di yani cort başlığında jacksonla alakası yok ha tabi gitarları jacksonla karşılaştırabilirmiyiz asla hayır. yani belirttiğim gibi burdaki amacım cortunda iyi gitarlar yapmaya başlamasıydı ha jacksonu yazmasaydım ne olurdu hiç birşey olmazdı ama işte o an o messajı yazarken iyi gitar markası olarak jackson geldi yinede uyarın için teşekkürler sevgiler saygılar :D mesajıda değiştiriyim de uzamasın konu

Flareos demiş ki:
Monster_YGT demiş ki:
bu gidişle cort gitarlarıda jacksonlarla aynı kefede görücez iyide olucak :)

çok gereksiz olmuş...

şu anda bir jacksonum var, yeni bir gitar alacak olsam ve de bir bir buçuk milyardan az param olsa kesinlikle cort alırdım, ama üç milyar'ım olsa kesinlikle tercihim yine jackson olurdu...

Duyarlılığın için teşekkürler.

Kesinlikle seninle aynı fikirdeyim.Şu an belli fiyat aralıklarında bir çok tarza hitap eden gitarlar üretiyor Cort ve bu gitarlar eminim başka bir firma tarafından satılsa çok daha farklı fiyatlara satılırlardı.Bu haliyle gayet makul bir çözüm Cort.

Ama eğer gerçekten çok iyi imkanım olsa bir Jackson Sl2ht yada RR1t düşünürdüm o ayrı. :)

herhangi bir müzik. zakk wylde gibi bir çok insan heavy metal yapmakta. les paul ile blues veya caz yapan insan bir sürü zaten. slash örneğin hard rock çalmakta. disturbed grubunun gitaristi (hardcore) için kullanmakta. pek çok manyetik ile pek çok türde kullanılabilen bir gitar.

sahnede 10 bin kişi karşısında çalmicaksan gitar gitardır fazla kurcalamaya gerek yok rahat olan gitar ideal gitarındır amatörsen
gitarı alıp işine bakıcaksın fazla kafa yormicaksın (yani geniş insan olcan)

nadiras demiş ki:
http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=2881&gid=111

bu alet set neck mi ? yoksa bolt on mu ?
Tam bu gitardan bahsedecektim iyi denk geldim :) Ben Ibanez SAS32FM kullanıyorum, bir gün bu gitarı denedim bi mağazada, benim gitarın aynısı ya :) Sadece üzerinde emg var... Gercekten fiyatına göre harika bir gitar , klavyesi mükemmel... Önceden bilsem ibaneze o parayı saymaktansa bu gitarı alırdım. He bu arada fretleri farklı :) Bi de tremolo yok onu da ben kullanmıyorum zaten :p

Köprü ayarı

Arkadaşlar bende Kx1 var. 10 11 numara tel derken bayağı bir kalınlaştık uzun zamandır beğenmediğim köprü yüksekliği tellerin kalınlığından dolayı özellikle 12 den sonraki perdelerde çalımı zorlaştıryor.

Stage egidip sapı biraz sıktırmak köprüyü de indirtip sap ile aynı yüksekliğe getirtmek istiyorum.Fakat bu gitar bu kadar ince ayrı kaldıdrı mı ?Eğer o kadar güvenseydi Cort mühendisleri böyle yapardı(fender eric clapton moedeli gibi)Ama köprü bariz yüksek ve hızlı çalmayı etkiliyor.Teller perdelere deyip çalarken cızırtı oluşur mu.Yaptırmaya değer mi?

Re: Köprü ayarı

emirizmir demiş ki:
Arkadaşlar bende Kx1 var. 10 11 numara tel derken bayağı bir kalınlaştık uzun zamandır beğenmediğim köprü yüksekliği tellerin kalınlığından dolayı özellikle 12 den sonraki perdelerde çalımı zorlaştıryor.

Stage egidip sapı biraz sıktırmak köprüyü de indirtip sap ile aynı yüksekliğe getirtmek istiyorum.Fakat bu gitar bu kadar ince ayrı kaldıdrı mı ?Eğer o kadar güvenseydi Cort mühendisleri böyle yapardı(fender eric clapton moedeli gibi)Ama köprü bariz yüksek ve hızlı çalmayı etkiliyor.Teller perdelere deyip çalarken cızırtı oluşur mu.Yaptırmaya değer mi?

hocam köprüyü kendin de indirebilirsin öyle uğraştırıcak birşey değil,sadece tornavidayla sıkıcaksın.

sap konusu için tam birşey söyleyemicem ancak,bende m600 var senin gitar gibi set neck.ilk 9 vardı,10 derken 11 e geçtim sapta hiç ayar yapmadım.en ufak bi havaya kalkma felan yok.tahmin ediyorum senin gitarda da aynı olur durum.yalnız sen actionu düşürdükçe teller cızırdama yapar,amfiden cızırdama gelmiyosa sorun yok.benden daha deneyimli arkadaşlarda yanıtlarlar ama korkma niye gitar ayar kaldırmasın ki:)

Re: Köprü ayarı

emirizmir demiş ki:

Dostum bende köprüyü biraz (daha doğrusu inebileceği kadar)indirtdtim ve şu an 10 luk tel taktım,gayet güzel çalınmakta :) Yani 10dan üstünü bilemem ama şuan 9 veya 10 da herhangi bir problemle karşılaşmadım.

Köprünün kalın mi tarafı(üst) bariz yukarıda teli biraz kaldıınca serçe parmağım altına giriyor.İnce mi ise güzel idare eder.Fakat tellere bastığımda tellerle tuşe arasında gözle zo seçilecek bir boşluk kalıyor.YAni köprüyü biraz indirsen sanki çalarken teller köprüye deyecek.

Bİrde 11 numara tel kullanırsan standart akortta bir düşük akort yaparsan sap yukarı kalkmıyor.Daha ince tuşeli gitarlarda kalın tel kullanımında sap ayarı bozuluyor sanırım.

Geri