SX gitarlar hakkında

Ben geçenlerde Do-re'den SX SST 57 strat aldım. Ash ve alder da denedim ama en içime sinen bu model oldu. Vintage tint maple sap ve alder'a göre daha Fender'e yakın incelikte sap ve düzgün işçiliği vardı. Ayrıca eski serileri bilmiyorum ama köprüsü dahil olmak üzere tüm donanım bu gitarlarda aynı görünüyor. Ağaç farkının bu düzey gitarlarda fiyat farkını hakedecek bir ton farkı yaratmadığını düşünüyorum artik. En güzeli bu gitarları alırken kağıt üzerindeki özellikleri önemsemeyip gidip denemek.

Arkadaşlar aranıza yeni katıldım biraz forumu okuduktan sonra bütçeme sx gitarların uyduğunu gördüm 1000 tl kadar bütçem var. bu bütçeye göre sx'lerin hangisini önerirsiniz ? benim şu gitar hoşuma gitti SX SST ALDER NA Stratocaster biraz ama yeni başlayan birisine önerirmisiniz ? 2. el olduğum şehirde satan yok malesef.
Öncelikle hangi müzik tarzını, hangi grup veya gitaristin soundunu beğeniyorsunuz.
Eğer jazz, blues, classic rock ise SX SST ALDER NA Stratocaster işinizi görür. SX alabileceğiniz en iyisidir.
Hard Rock, Heavy Metal vb daha sert tonlardan hoşlanıyorsanız, bol distortion istiyorsanız SX gitarları uygun değildir.
İstediğiniz tonu elde etmek için uygun gitar ve uygun bir amfi olması gerekir.